Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Airfel Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Airfel Kombi Sıcak Su Sorunu

Airfel Kombi Sıcak Su Sorunu

08 Ağustos 2020 00:48
Airfel Kombi Sıcak Su Sorunu

İnsanlar, evlerinin yapılarına, ekonomik durumlarına ve kullanım amaçlarına göre farklı kombi cihazlarını tercih etmektedir. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarının, enerji tasarrufu ve güvenli olarak sağlanabilmesi için Airfel kombi modelleri tercih edilmektedir. Airfel kombi servisi sıcak su sorunu ile karşılaşan kullanıcıların panik yapmadan gerekli adımları izlemelerini öneriyoruz. Kullanılmaya başlandıktan sonra kullanıma dayalı ya da kombi bakımlarına bağlı olarak çeşitli arızalar meydana gelebilecektir. Airfel kombi sıcak su sorunu ile karşılaşan kullanıcılar, cihaz üzerindeki ayarları kontrol ederek sorunu çözemedikleri zaman bizlere ulaşmalıdır. Sıcak su sorununa neden olabilecek birden fazla arıza nedeni olmakta ve bunların doğru belirlenmesi gerekiyor.

Kombi Sıcak Su Arıza Türleri

Airfel kombi modellerinde, arızanın oluşmaması için periyodik bakımların yıllık yapılması önemlidir. Cihaz içerisinde oluşan kirlenmeler zamanla arızalara yol açabilecektir. Airfel kombi suyu ısıtıyor ve hemen tekrar soğutuyorsa bu sorunun nedenleri olarak şunları sayabiliriz;

  • Kombi alev modülasyon sisteminde arıza vardır
  • Üç yollu vana sistemi arıza yapmıştır
  • Kombi ana kartı arızalıdır
  • Ana şebekeden kombiye su dengesiz basınç ile geliyordur
  • Sıcak su musluklarında kireçlenme vardır

Kombi arıza bakımlarında, sıcak su sorununa çözüm bulurken, cihazın komple bakımlarını da yapıyoruz. Yaptığımız bakımlar sayesinde, henüz oluşmamış ancak arızaya neden olabilecek şekilde hasar görmüş parçaları da tespit ederek değiştiriyoruz.

Kombi Çalışıyor Suyu Isıtmıyor

Birçok kullanıcının yaptığı şikayetlerde, kombinin çalıştığı ancak suyu ısıtmadığı konusu yer alıyor. Kombiye su, elektrik ve gaz geldiğinde ve ateşleme modülasyonunda bir sorun olmadığında çalışacaktır. Ancak, diyafram contasında meydana gelen arızadan dolayı su basıncının düşmesi, sıcak su sorunlarına neden olabilecektir. Kombi çalışsa bile suyu ısıtmayacak ve kullanıma sıcak su göndermeyecektir.

Su Giriş Filtrelerinin Kirlenmesi

Kombilere, su ana şebeke bağlantısından gelmektedir. Ana şebekeden gelen su içerisindeki çeşitli atıkların ve çamurun, cihaz içerisine girmemesi için su giriş vanalarında filtreler bulunmaktadır. Zamanla bu filtreler kirlenerek tıkanmaya başlayacak ve kombiye suyun daha az gelmesine neden olacaktır. Kombiye su istenilen basınçta gelmediği zaman kombi suyu ısıtamayacak ve musluklara sıcak su gönderimi yapamayacaktır. Su giriş filtrelerini temizleyerek, sıcak su sorunlarını çözüyoruz.

Arızalı Parçalar

Elektrik, su ve doğalgaz enerjilerini birlikte kullanan kombi cihazları, elektronik ana kart sistemi tarafından kontrol edilmektedir. Kombinin çalışmasını sağlayan ana kartın üzerindeki bazı bölümlerde elektronik arızalar meydana gelebiliyor. Bu arızalar, kombinin verimli çalışmasını ve sıcak su sağlamasını engellemektedir. Sıcak su sorununa neden olan arızalar arasında, ana kart arızası, üç yollu vana arızaları, ateşleme sistemi, kombi fan sistemi, eşanjör kirlenmesi gibi nedenler sayılabiliyor. Arızalı parçalar tespit edilerek, temizlendikten ya da değiştirildikten sonra sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

Garantili Hizmet

Airfel kombi sıcak su sorununun nedenleri arasında, sıcak su ayar kontrolü, cihaz iç parçalarında meydana gelen kirlenmeler ve elektronik arızalar gösterilebiliyor. Airfel kombi servisi hizmetlerimizin tamamını garantili olarak veriyor ve sorunları profesyonel, deneyimli ekiplerimizle çözüyoruz. Kombi sıcak su sorunları, günlük hayatta çeşitli mağduriyetlere neden olacaktır. Mağduriyetlerin yaşanmaması için periyodik bakımın önemini belirtiyor ve kombi içerisinde yer alan, su giriş vanaları, ateşleme sistemleri, fan, eşanjör, filtre gibi tüm sistemleri kontrol ediyor ve temizliyoruz. Bu bakımlar, sıcak su sorunlarının yaşanmasını önlemektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.