Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Arçelik VRS Klima Bakımı

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Arçelik VRS Klima Bakımı

Arçelik VRS Klima Bakımı

Arçelik VRS Klima Bakımı

Binaların soğutma ve ısıtma işlemleri için klima sistemleri kullanılmaktadır. Daha çok tesis ya da büyük binalarda, VRS klima sistemleri kullanılmaktır. Değişken soğutucu akış debisi anlamına gelen vrs klima sistemlerinde, bir adet dış ünite ve bu üniteye bağlı bir ve daha fazla iç ünite kullanılmaktadır. Binaların kapasitesine göre kullanılacak olan iç ünite sayısı değişmektedir. Klimalarda, toz birikimi ile bakteri oluşumu meydana gelecek, ısı ve nem etkisiyle lejyoner hastalığı, kötü koku meydana gelebilecektir. Vrs klima bakımları düzenli olarak yapılarak, bu olumsuzlukların önüne geçilebilir. Bizler, binalara klima sistemleri kurulumu ve kurulu bulanan arçelik vrs klima bakımı hizmetlerini veriyoruz.

Arçelik VRS Klima Bakımı Hizmetleri

Yaşam alanlarınızın havasını temiz tutabilmek, en iyi iklimlendirme şartlarının oluşturulabilmesi için firmamız, servis hizmeti vermektedir. Yapacağınız bakımlar ile klimaların mevsime göre daha verimli çalışmasını sağlayacaktır. Uzman kadromuz ile servis çağrısında bulunan müşterilerimizin tüm klima sistemlerinin bakımlarını aynı gün yapıyoruz. Vrs klima sistemlerinde, bina kapasitesi ve kullanılan iç ünite sayısına göre yeterli oranda servis elemanımız ile bakım hizmetlerini yapıyor ve bakım işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasını sağlıyoruz. Klimalar için yıl içerisindeki tüm periyodik bakımlarını ve meydana gelebilecek arıza bakımlarını profesyonel olarak yapıyoruz.

Arçelik VRS Klima Bakımı
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Arçelik Vrs Klima Bakımları Ne Zaman Yapılır?

Binaların iklimlendirme ihtiyaçları için kullanılan klimaların bakımları, kullanıldıkları yere göre yıl içerisinde birkaç kez yapılmalıdır. Vrs klima sistemleri, konutlarda kullanılıyorsa tüm iç ünite ve dış ünitesinin yılda iki defa periyodik bakımdan geçmesi önemlidir. Hastane, otel, iş yeri gibi alanlarda kullanılan klimaların ise daha sağlıklı hava sağlaması, cihazların daha verimli çalışması için ayda bir defa bakımdan geçirilmesi önemlidir. Konutlarda yılda iki defa yapılacak olan bakımlar, mevsim geçişi olarak bilinen ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılmalıdır.

Arçelik VRS Klima Bakımının Önemi

Arçelik Vrs Klima Servisi tüm servis hizmetlerinde, kurulum sonrası, klima bakımlarının ne zaman yapılması gerektiği, bakımının nasıl yapılacağı konusunda, kullanıcılara bilgi veriyor. Vrs klima bakımları birçok açıdan çok önemlidir. Bakım yapılmadığında, cihaz içerisinde biriken bakteriler sağlığı olumsuz etkilerken, oluşan nem ve atıklar cihazın çalışma performansını düşürecek ve arızalara neden olabilecektir.

Arçelik Vrs Klima Bakımının Avantajları, Vrs klima bakımları, kullanıcıya hem sağlık hem de maddi konularda avantajlar sağlayacaktır. Yaptığımız bakımların sağlayacağı avantajlar şunlardır;

 • Bakteri, polen birikimi ile kötü koku yayılması önlenir,
 • Cihaz içerisinde biriken bakterilerin hastalık oluşturması önlenir,
 • Klimaların kullanım ömrü uzar,
 • Klimaların arıza yapması önlenmiş olur,
 • Yapılan bakımlar, enerji tasarrufu oluşturur.

Klimaların kullanımı, insan sağlığı için çok önemlidir. Klimalar çalıştığında, havadaki gözle görülmeyen çeşitli partikülleri filtreden geçirmektedir. Filtrelerde biriken toz ve partiküller temizlenmediğinde belirli bir süre sonra kötü koku oluşturmaya başlayacaktır. Cihaz içerisinde oluşan bakteriler, ortamda bulunan kişilerde çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilecektir. Tüm bunlar düşünüldüğünde klima bakımları çok önemlidir ve bizler tüm kullanıcıları, bakımın önemi konusunda bilgilendiriyoruz.

Arçelik VRS Klima Bakım Nasıl Yapılır?

Klimalarınızın daha sağlıklı ve verimli çalışmasını istiyorsanız, servisimiz ile iletişime geçebilir ve bakım talebi oluşturabilirsiniz. Uzman ekiplerimiz ile tüm müşterilerimize aynı gün hizmet vermeye çalışıyoruz. Vrs klima bakımlarını, iki aşamada yapıyoruz. Bunlar, filtre temizliği ve serpantin temizliğidir. İç ünitelerdeki serpatin ve filtreleri, yüzey temizleyici ilaçlar ile temizliyor, yüzeydeki tüm toz ve partiküllerin tamamen ayrılmasını sağlıyoruz. Yaptığımız tüm bakımlarda, iç üniteler ile birlikte dış ünitenin de genel bakımını yapıyoruz. Periyodik bakımları düzenli yapılan ve fazla kirlenme görülmeyen cihazlarda, anti bakteriyel temizleyiciler kullanarak cihaz iç bölümlerinin ve filtrelerinin daha temiz olmasını sağlıyoruz. Yaptığımız tüm bakım hizmetlerinde, yapılan işlemleri, kullanılan temizleyici maddeleri, servis formuna yazıyor ve doğru bilgilendirme yapıyoruz.

Arçelik VRS Klima Dış Ünite Bakımı

Vrs klima bakım hizmetlerimizde, iç ve dış ünitelerin bakımlarını birlikte yapıyoruz. Ancak dış ünite bakım işlemlerimiz ile iç ünitelerin bakım işlemleri farklıdır. Tüm hizmetlerimizde, sistemin tüm parçalarının kontrollerini ve temizliklerini yaparak en verimli şekilde çalışmasını sağlıyoruz. Vrs klima dış ünite bakımlarında yaptığımız işlemler şunlardır;

 • Cihazın dış temizliğini komple yapıyoruz,
 • Dış ünitenin iç bölümünün temizliğini yapıyoruz,
 • Gaz kaçağı kontrollerini yapıyoruz,
 • Isı değiştirici serpantini temizliğini yapıyoruz.
 • Elektrik bağlantılarını kontrol ediyoruz,
 • Fanları ve tüm bağlantılarını kontrol ediyoruz,
 • Sensörlerin fonksiyonlarını kontrol ediyoruz,
 • Emniyet elemanlarının tüm işlevlerini kontrol ediyoruz.

Vrs klima sistemlerinde, tüm iç üniteler bir dış üniteye bağlı çalıştığı için dış ünitede oluşabilecek bir arıza tüm sistemi etkileyecektir. Bunun için yapılacak olan bakımlara önem veriyor ve kaliteli bakım hizmetinin sunulmasını sağlıyoruz.

Arçelik VRS Klima Bakımları İçin Gerekli Uyarılar

Vrs klimalar, büyük bir binanın tüm iklimlendirme ihtiyacını karşıladığı için kullanıcıların, bakım konusundaki uyarılara dikkat etmesi gerekiyor. Kurulum yaptığımızda ya da periyodik bakım sonrasında, bakım işlemlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda gerekli uyarı bilgilerini veriyoruz. Vrs klimaların bakımları, yetkisiz kişiler tarafından yapılmaya çalışıldığında daha büyük arızalara sebebiyet verilebilecektir. Bakımların tüm teknik detaylara vakıf elemanlar tarafından yapılması, cihazın hassas ayarlarının yapılması ve yüksek performansla çalışması açısından önemlidir. Bizler, sektörümüzde, profesyonel olarak hizmet veriyor ve tüm bakım işlemlerini uzman ekiplerimize yaptırıyoruz.

Aynı Gün Bakım Hizmeti

Vrs klima bakım destek hizmetlerimizi, müşterilerimize gecikme olmadan, profesyonel ekiplerimiz ile sunuyoruz. Binaların iç ortamındaki havanını daha sağlıklı olmasını isteyenler, klima bakımları için servisimizi aradıklarında, oluşturdukları randevuya göre aynı gün hizmetlerimizi sunuyoruz. Hastane, otel gibi büyük tesisler için yapılan klima bakım taleplerinde, kullanılan iç ünite sayısına göre yeterli sayıda eleman gönderiyor ve tüm bakım işlemlerinin mümkünse aynı gün içerisinde tamamlanmasını sağlıyoruz. Hızlı ve güvenilir hizmetlerimiz ile müşterilerimizin güvenini kazanıyor, sektördeki kalitemizi gösteriyoruz. Yaptığımız bakım işlemleri sonrasında, vrs klima sistemleri, ilk günkü gibi yüksek performansla çalışmakta ve ortam havasını en sağlıklı duruma getirmektedir.

Arçelik VRS Klima Bakımı nda Profesyonel Destek

Klima bakımları çok önemlidir. Bakım yapılmadığında, cihaz içerisinde biriken bakterileri ortama yayarak hastalıklar oluşturabilecektir. Ayrıca bakımı yapılmayan klimalarda, enerji sarfiyatı daha fazla olacak, cihazın çalışma verimliliği düşecektir. Arçelik Kurumsal Çözümler, tüm klima kullanıcılarına, uzun yıllardır, profesyonel bakım desteği vermektedir. Vrs klima bakımları teknik bilgi ve profesyonellik istemektedir. Bizler, servis hizmeti sunan tüm elemanlarımızın, Vrs klima sistemleri konusunda gerekli eğitimleri almalarını sağlıyor, cihazlara profesyonelce müdahale ederek gerekli bakımları yaptırıyoruz. Firmamız ile iletişime geçerek servis talebinizi hemen oluşturabilirsiniz. Güvenilir hizmetlerimiz için yaptığımız tüm işlemlerimizi, kayıt altında tutuyor ve hangi klimanın bakımının ya da arızasının ne zaman giderildiğini, neler yaptığımızı kaydediyoruz.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.