fbpx
Size bir telefon kadar yakınız
0 262 331 15 69
Dil Seçin
trende

Başiskele Klima Servisi

Başiskele Klima Servisi

Başiskele Klima Bakım, Tamir ve Montaj Servisi

Bugünlerde insanlar konforlu, modern ve kaliteli bir yaşama ortamı sağlamak için iklimlendirme sistemlerini hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde kullanmaktadırlar. Bu kullanımın devamı da Başiskele Klima Servisi gibi profesyonel servislerin klima sistemleri ile ilgilenmesine bağlıdır. Bu alanda klimalar özellikle soğutma amaçlı olarak en çok tercih edilen iklimlendirme sistemidir. Klimaların kullanımı gelir seviyesindeki artış ile birlikte artmaktadır.

Klima Servisi için ilk dikkat edilmesi gereken şey klimaların montajının Başiskele Klima Servisi gibi yerlerce yapılmasıdır. Klimaların montajından önce dikkat edilmesi gereken hususlara uymak önemlidir. Bu kapsamda klima montajı yapılmadan önce cihazın çalışacağı elektrik gerilimi ölçümlenerek yeterli elektrik beslemesinin olmasına özen gösterilmelidir. Eğer elektriksel güç klimayı besleyecek kadar güçlü değilse ilk önce bunun çaresine bakılmalıdır. Çünkü klimalar elektrikle çalışan cihazlar olduğu için elektrik bağlantıları önemlidir. Klimaların hem iç hem de dış ünitesinin konulacağı zemin ve bağlantıları çok sağlam olmalıdır. Yani öyle bir yere konulmalıdırlar ki ilerleyen süreçlerde herhangi bir düşme tehlikesine neden olmamalıdır. Bazen farkına varılmadan monte edilen yerlerdeki zeminler yumuşak olduğu için zamanla yerlerinden çıkmalar meydana gelebilmektedir. O yüzden monte edilecek zeminin sağlamlığına ve klimanın güçlü bir şekilde bağlandığından emin olmak gerekiyor.

Başiskele Klima Servisi

Başiskele Klima Servisi klimaların çalışma prensibini çok iyi bilerek ve ona uygulayarak çalışmalarını sergilemektedir. Klimaların basit çalışma mantığını kaynama noktası oldukça düşük olan soğutucunun buharlaşma-yoğunlaşma döngüsüyle sağlanan ısı transferinden faydalanarak çalışması şeklinde ifade etmek mümkündür.

Başiskele Klima Servisi ile klimaların tüm çalışma şekli en ideal biçimde rayına oturtularak sonuca ulaşılmaktadır. Yani bu servis yaptıkları iş ve işlemleri klimanın çalışma mantığını algoritmiksel şekilde düşünerek halletmektedir. Bu doğrultuda bir klimada soğutucu, kompresör, yoğunlaşma bobini, genişleme valfi ve buharlaşma bobininin olduğu kapalı bir sistemde, kompresör vasıtasıyla dolaştırılmaktadır. Kapalı çevrim sistemde dolaşan sıvı-gaz karışımının basıncı genişleme valfi ile ayarlanır. Genişleme valfi vasıtasıyla yaratılan yüksek basınçlı bölgede soğutucu yoğunlaşarak sıvı hale geçer. Soğutucunun yoğunlaşmasıyla oluşan sıcaklık artışı, pervane yardımıyla yoğunlaşma bobinine giren hava ile alınır.

Başiskele Klima Servisi klimaların soğutma kapsamındaki karakteristiğini; genişleme valfinin basıncı düşük olan bölgesinde soğutucunun buharlaşarak gaz haline geçmesine bağlı olarak sürdürdüğünü vurgulamaktadır. Ayrıca soğutucunun buharlaşması ile oluşan sıcaklık düşüşü, pervane yardımıyla buharlaşma bobinine giren hava ile alınmaktadır. Klima soğutma amaçlı kullanıldığı zaman, split tipi klimaların iç ünitesi buharlaşma bobini, dış ünitesi ise yoğunlaşma bobini olarak kullanılmaktadır. Isıtma amaçlı kullanıldığı zaman ise durum tam tersine dönmektedir.

Başiskele Klima Servisi
Klima Bakım, Tamir ve Montaj Hizmetleri 0262 331 15 69

Başiskele Klima Montajı

Montaj işlemi ile klimaların sağlıklı çalışmasının baş etkeni Başiskele Klima Montajı ile klima işlemlerinizi yaptırmanızdan geçer. Bu servis ile hem soğutma hem de ısıtma konforunun klima sistemleriyle dört dörtlük sağlanması için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir. Çünkü günümüzde artık konut, iş yeri ve bunlar gibi birçok alanda ısıtma- soğutmaya duyulan ihtiyaç klimalarla sağlanmaya başlamıştır. Başiskele Klima Montajı ile klimalarınızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde devamı için özellikle montaj işlemlerini çok hassas bir şekilde yerine getirmektedir. Aslında montajdan önce de klima kullanmak isteyenlerin klima konusunda doğru seçimi yapmaları için Başiskele klima servisi yardımcı olmaktadır.

Başiskele Klima Montajı öncesi klima seçiminde uygun boyutta ve kapasitede bir seçim yapılması için profesyonel destek alınması kanaatindedir. Çünkü klima boyutu ve kapasitesi klima kullanılacak oda sayısında göre belirlenmez. Aynı zamanda yaşam alanında pencere büyüklüğü  ve yönü de önemli bir konudur. Elbette bu durumu da güneş ışığı ve diğer faktörler etkilemektedir. Başiskele Klima Montajı ile klimaların montajı için gerekli tüm şartlar yerine getirilerek sistemli klimalar oluşturulmaktadır. Bu doğrultuda klimalarda hem iç hem de dış ünitenin konulacak yerinin güvenliği cihazların çalışması açısından önemlidir. Bunun için keşifte konulacak yerler iyi tespit edilmesi gerekmektedir. Bu anlamda güvenlik hem klima kullanıcıları ve etraftaki insanlar açısından önemli olduğu kadar hem de klimaların kendi çalışma güvenliği açısından da önemlidir.

Başiskele Klima Bakımı

Klima sistemlerinin daha uzun süreli ve kullanımda da daha konforlu olması için Başiskele Klima Bakımı her dönem müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Hem yazınki sıcaklıklardan hem de kış soğukluklarından korunmak için iyi bir iklimlendirme cihazı olan klimalar bakım sayesinde kullanıcılarına büyük fayda sağlamaktadır.

izmit-klima-servisiBaşiskele Klima Bakımı ile bakım çalışmalarınızı periyodik olarak yaptırırsanız yıl içerisinde büyük masraflardan kurtulmuş olursunuz. Neden mi? Çünkü bakımsız bir klimada meydana gelebilecek küçük bir arıza daha sonraları büyük arızalara yol açabilir ve bu da büyük masraf demektir. Ayrıca masraf artışı fazla enerji sarfiyatı ile de açıklanabilir. Yani bakımsız bir klima enerji sarfiyatına fazla yol açan bir iklimlendirme cihazı demektir. Başiskele Klima Bakımı konseptinde klimalar ehil uzmanlar eliyle görülmektedir. Bakım esnasında klima sisteminin genel ahvali kontrol edilerek tüm değerler olması gereken seviyeye ulaştırılır.

Başiskele Klima Bakımı ile klimaların çalışması için gerekli tüm güvenlik esasları sağlandıktan sonra klimalara start verilmektedir. Özellikle montaj yerinin belirlenmesi konusunda klima sahipleri ile gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra klimalar yerlerine monte edilmektedir. Eğer bir cihaz klima kullanıcısı tarafından istenilmeyen bir bölgeye monte edilmişse bu durum montaj sırasında bir çok karmaşaya neden olacaktır. O yüzden montaj yerinin tespitinde mutlaka klima kullanıcılarının görüşü alınarak hareket edilmelidir.

 Başiskele Klima Tamiri

Klima tamiratını uzman ve ehil kişilere yaptırmak önemlidir. Örneğin Başiskele Klima Tamiri gibi bir profesyonel servise klimalarınızın tamiratını yaptırırsanız yapılan tüm işlemlere garanti verilir. Yani bu tür yerler yaptıkları tüm işlerin arkasında dururlar. Klima arızası ve onarım denilince Başiskele bölgesinde akla ilk Başiskele Klima Tamiri gelir. Çünkü burası kurumsal ve vizyoner bir servistir. İşini ehil şekilde yaparak sorunsuz bir işlem teslim eder.

Başiskele Klima Tamiri kapsamında klima arızaları en kısa sürelerde halledilerek kullanıcıların klima konforunda kesinti yaşanmasının önüne geçilir. Başiskele KlimaTamiri ile gerekli montaj işlemleri standartlar dahilinde halledilerek cihazın verimli çalışmasının önü açılmaktadır. Bu kapsamda cihazın hem tasarruflu hem de verimli çalışmasının ilk vesilesi klima montajlarıdır. Aksine bir klima iyi bir montaj işleminden geçirilmemişse cihaz verimli ve tasarruflu olmayacaktır. Onun için Başiskele klima servisinin temel misyonu klimalar için iyi bir montaj işleminin gerçekleştirilmesidir