Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Baykan Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Baykan Kombi Sıcak Su Sorunu

Baykan Kombi Sıcak Su Sorunu

08 Ağustos 2020 23:49
Baykan Kombi Sıcak Su Sorunu

Kullanıma ve cihazların bakımlı olmalarına bağlı olarak kombilerde çeşitli arızalar meydana gelebiliyor. Baykan kombi servisi hizmetlerimiz ile tüm kullanıcılara, cihazlarını güvenli kullanmalarını sağlıyoruz. Baykan kombi sıcak su sorunu oluştuğunda, kullanıcılar, 7/24 servis numaralarımızı arayarak bizlerden yardım alabiliyorlar. Servis hizmetlerimiz ile cihazlarda meydana gelen her türlü arızayı tespit ediyor ve uzman ekiplerimiz ile sorunu çözüyoruz. Bu hizmetlerimiz sayesinde, sıcak su sorununu gidererek, müşterilerimizin cihazlarını güvenle kullanmalarını sağlıyoruz.

Kombi arızaları

Kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyacı için kullanılan cihazlardır ve verimli çalışmaları için yıllık bakımlara ihtiyaç duyarlar. Bakımsız olan kombiler her an arıza yapabilir. Arıza oluşturarak sıcak su sorununa neden olan arıza türleri şunlardır;

  • Kombiye gaz ve elektrik gelmemesi
  • Diyafram basıncının sürekli düşmesi
  • Ateşleme yapmaması
  • Kombi fan arızaları,
  • Üçlü vana sistemi arızaları

Kombilerde meydana gelen tüm arıza türleri, suyun yeteri oranda ısınmamasına ya da ayarlanan dereceden daha fazla ısıtmasına neden olacaktır.

Su ısıtmama sorunu

Baykan kombilerinizin suyu yeterli oranda ısıtmadığını gördüğünüzde, servis numaralarımızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Servis talebinde bulunmadan önce cihaz üzerinde kendiniz bazı kontrolleri yapabilirsiniz. Öncelikle kombinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kombiye su, elektrik, doğalgaz gelip gelmediğini ve herhangi bir arıza uyarısının olup olmadığı gözlemlemelisiniz. Servis talebinde bulunurken, yaptığınız kontrolleri ve sonucunu bildirdiğinizde, ekiplerimiz arıza türünü daha kolay tespit edebilecektir. Basıncın düşük olması ya da suyun yeterli basınçta gelmemesi kombinin suyu ısıtmamasına neden olabilecektir.

Su ısıtma arızaları

Baykan kombinizin periyodik bakımını yaptırarak, herhangi bir arıza durumu ile karşılaşmadan güvenle kullanabilirsiniz. Periyodik bakım hizmetlerimizde, cihazın tüm bakımını yapıyor ve oluşabilecek arızaları tespit ederek gideriyoruz. Kombilerde meydana gelen su ısıtma arızaları daha çok elektronik kart arızalarına bağlıdır. Elektronik kart arızası meydana geldiğinde cihaz sıcak su yönlendirmesini doğru yapamayacaktır. Sıcak su arızalarından birisi de üçlü vana sisteminde meydana gelen sorunlardır. Üçlü vana sistemindeki arızalar, suyun akış yönetimini kontrol edemeyecek ve düzensiz çalışmasına neden olacaktır.

Suyunun çok ısınması

Baykan kombilerin merkezi sistemlerinde meydana gelen arızalar, suyun ısınmamasının tam tersine istenilen dereceden daha fazla ısınmasına neden olabilecektir. Daha çok kullanıcılar, banyoda suyun aşırı ısındığını ve istenilen ısı kontrolünün yapılamadığını belirtmektedir. Ekiplerimiz, sorunu tespit etmek için kombiyi çalıştırır ve tüm parçaları kontrol ederler. Merkezi sistemde meydana gelen arızalar, ısınan suyun kalorifere ve musluklara dağıtımını yapamayacak, sadece banyoya yönlendirerek, kullanılan suyun daha fazla ısınmasına neden olacaktır. Yapılan tespit sonrası, cihaz modeline göre gerekirse yedek parça değişimi yaparak, sorunu çözüme kavuşturuyoruz.

Kombi bakımları

Kombi cihazları, elektrikle çalışan ve ısınma, sıcak su ihtiyaçlarını doğalgaz kullanarak sağlayan cihazlardır. Üç enerji kaynağını aynı anda kullandığı için hem verimli çalışması hem de güvenli olması için bakımlarının düzenli yapılması önemlidir. Baykan kombiler, bakım yapılmadığında ilk olarak, sıcak su sorununun görülmesine neden olacaktır. Banyo ya da mutfakta sıcak su kullanmak isteyenler, kombinin çalışmasına rağmen istedikleri sıcak suya kavuşamayacaktır. Bakımları düzenli yapıldığında bu sorunlarla karşılaşılmayacak ve enerji tasarrufu ile istenilen sıcak su kullanımı yapılabilecektir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.