Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Baymak Klima P6 Ne Demek

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Baymak Klima P6 Ne Demek

Baymak Klima P6 Ne Demek

09 Eylül 2021 12:33
Baymak Klima P6 Ne Demek

Baymak klima P6 ne demek sorusu akla takılan bir sorudur. Baymak klimalarda en çok yaşanan sorunlardan birisi de P6 hata kodudur. P6 hata kodu klimanın içindeki ya da üzerindeki filtrenin toz ile dolmasıdır. Klimanın filtresinin içinin dolması sonucunda hava akımı hem yavaşlayacaktır hem de içerisindeki toz ve bakteriler ortama dağılacaktır. Ortama dağılan bakteriler daha kolay hastalık kapmanıza sebep olacaktır. Aynı zamanda klimanın filtrelerinin dolu olması çalıştığı zaman ortama kötü koku yayılmasına da neden olur. Klimanın filtresi dolduğu zaman klimanın ekranda P6 hata kodu verecek ve çalışmayacaktır. Uzun bir süre kullanılmayan klimalarda filtrenin dolması normaldir. Ayrıca bu sorunu yaşamamak için klimanın filtreleri en az 15 günde bir temizlenmelidir.

Baymak Klima P6 Hatası Nasıl Çözülür?

Baymak klima P6 sorunu nasıl çözülür sorusunun cevabı oldukça basittir. Klima P6 hata kodu verdiğinde klima temizlenmelidir. Bunun için hemen servis çağırmaya gerek yoktur. Klima filtresi evde de kolaylıkla temizlenebilmektedir. Öncelikle cihaz fişten çıkartılmalı ve tamamen kapatılmalıdır. Güçten kesildiği emin olunan klimanın kapağı sağ ve sol taraftan aynı anda çekerek çıkartılıp açılmalıdır. Kapak çıkartıldıktan sonra sağda ve solda olmak üzere iki tane filtre olacaktır. Bu filtreler muhtemelen toz ile doludur.  Toz ile dolu olan filtreler çıkartılıp suda tamamen temizlenene kadar yakınmalı ve tek damla ıslaklık kalmayacak şekilde kurutulmalıdır. Filtreler tamamen kurutulmadan asla geri takılmamalıdır. Islak filtre klimanın bozulmasına neden olur. Filtre geri takıldıktan sonra klima tekrar çalıştırılabilir. Ancak klima hala çalışmıyorsa bunun neden filtreden dolayı değildir. Sorun ana karttadır. Bunun için baymak kombi servisi çağrılmalıdır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı