Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Baymak Kombi 00e Hatası

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Baymak Kombi 00e Hatası

Baymak Kombi 00e Hatası

07 Temmuz 2021 23:50
Baymak Kombi 00e Hatası

Baymak kombi 00e hatası kombilerde çok sık rastlanmayan bir hatadır. Baymak kombi Türkiye genelinde en çok kullanılan kombilerdendir. Bu nedenle kombi tamir ustaları verilen hatalar hakkında yeterince bilgi sahibi oluyor.

Kombide 00e Hatası

Baymak kombi 00e hatası, kombinin elektronik kartı arızalandığında oluşan bir hatadır. Bu hatayı tamir etmek için alanında uzman bir tamirciye ihtiyaç vardır. Hatanın giderilmesi için yapılacak tek şey elektronik kartın değiştirilmesidir.

Elektronik kartlar, kombilerin beyni görevindedir ve en önemli parçalardır. Kombide yapılacak tüm işlemler ve çalışacak her parça elektronik karttan komut alır. Ana kart olarak da adlandırılmaktadır. Elektronik kartın arızalanması için 3 ana neden bulunmaktadır:

 • Düzensiz voltaj gelmesi sonucu arızalanma: Bulunulan şebekenin voltajında dalgalanma olduğunda arızalanma görülebilir. Düşük ya da yüksek voltaj elektronik kartta arızaya neden olabilmektedir. Genel olarak arızaların çoğu bu nedenden oluşur. Kombi Regülatörü kullanmak sorunun önüne geçebilir.
 • Zamanla eskiyen parça: Baymak kombi 00e hatası eskiyen kombide elektronik kartın arızalanması sonucu oluşabilir. Kullanım ömrünü tamamlayan kombide elektronik kartın arızalanması kaçınılmazdır.
 • Arızalanan kombi parçalarının elektronik kartı bozması: Bozulan bir parça sonucu elektronik kart arızalanması görülebilmektedir.

Kombinin Elektronik Kart Arızası Nasıl Anlaşılır?

Kombilerde elektronik kartta arızalanma görülmesi oldukça yaygındır. Bunun anlaşılabilmesi için kombiyi ve çalışma durumunu dikkatlice incelemek gerekmektedir. Arızalanan kombi sıcak su vermeyebilir. Bu durumda hem duşta hem de peteklerde ısınma görülmeyecektir.

Elektronik kartta arızalanma sonucu ekrana elektrik gitmeyecektir. Kombinin ekranında herhangi bir elektrik görülmüyorsa kart arızalanmış olabilir. Ancak kombiniz hiç çalışmıyorsa bunun nedeni Baymak kombi 00e hatası yanında kombini başka parçalarında da hata olması olabilir.

Kombide Elektronik Kart Arızasının Çözümü

Kombinin en önemli parçası elektronik kartıdır. Arızalı parça ancak baymak kombi servisi ninüzerinde inceleme yapması ile anlaşılabilir. Arıza tespit edilmesi kolaydır. Ancak arızanın nedeni tespit edilemezse tekrar aynı sorun oluşabilir. Nedenini anlamak ise arızayı anlamaktan daha zordur. Bunun için uzun bir inceleme ve uzman tamirci gerekmektedir.

Elektronik kart arızası için çözüm genelde ana kart tamiri yapmaktır. Elektronik kart tamiri genelde kartın değiştirilmesi ile yapılır. Kart oldukça hassas bir parçadır ve bu nedenle yanlış bir tamir tüm kombinin bozulmasına neden olabilmektedir. Parçadaki sorun tamir edilemeyecek düzeyde olduğunda parça değişimi yapılmaktadır.

Baymak Kombi Diğer Hata Kodları

Baymak kombi 00e hatası dışında sıkça karşılaşılan başka hata kodları da bulunmaktadır. Bu hatalardan bazıları elektronik kart üzerindeki arıza nedeniyle ortaya çıkabilir. Bazı hatalar ise tamamen farklı nedenlere bağlıdır. Ayrıca hata kodları kombinin marka ve modeline göre de değişiklik göstermektedir.

 • E01: Bu hata kodu gazın kombiye gelmediğini göstermektedir. Sorunun nedeni elektronik kart ya da gaz valfi olabilmektedir.
 • E02: Aşırı ısınan kombi sonucu bu hata kodu gözlemlenebilir. Termostat arızalı olduğunda bu sorun görülebilir. Cihaz kullanım dışı kalmıştır.
 • E03: Baca sensör sorunu olduğunu göstermektedir.
 • E04: Kombide alev sorununu gösteren koddur.
 • E05: Isıtma sensör sorununu göstermektedir. Bu hata kodu varsa kaloriferler ısınmaz.
 • E06: Sıcak su vermeyen kombilerin gösterdiği hatadır.
 • E10: Su basınında azalma olduğunda görülen hata kodudur.
 • E11: Emniyet termostatının devre dışı olduğunu gösterir. Kombi aşırı ısınmaya karşı korumada olmayacaktır.
 • E31: Ana kart ve kontrol ünitesi bağlantısının koptuğunu göstermektedir. Genelde ana kart arızası nedeniyle oluşan bir hatadır.

Bu hata kodları sık karşılaşılan hataların bazılarıdır. Kombi sık sık arızalanan ve uzman olmayan kişiler tarafından arızası anlaşılamayan bir cihazdır. Bu nedenle arıza durumunda tamirci çağırılması önerilmektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı