Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Baymak Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Baymak Kombi Sıcak Su Sorunu

Baymak Kombi Sıcak Su Sorunu

08 Ağustos 2020 01:03
Baymak Kombi Sıcak Su Sorunu

Cihazlarda meydana gelebilecek arızalar, faydalanmayı engelleyecektir. Baymak kombi sıcak su sorunu oluşabilecek çeşitli arızalar sonucunda görülebilecektir. Kombi cihazlarının temel kullanım nedenlerinden birisi sıcak su ihtiyacının karşılanmasıdır. Günlük yaşamda, sıcak suya ihtiyaç duyulmakta ve sıcak suyun ekonomik şartlarla elde edilebilmesi için kombiler tercih edilmektedir. Baymak kombi servisi , güvenli kullanım seçenekleri sunuyor. Sorunun neden kaynaklandığını ve arıza türünü uzman ekiplerimiz ile tespit ediyoruz.

Baymak kombi sıcak su vermeme sorunu

Baymak kombilerde meydana gelen arızalar, dijital ekranlı kombilerde, arıza kodunu göstererek, diğer modellerde ise ikaz lambası yanarak bildirilmektedir. Kullanıcılar, arıza kodlarını gördüklerinde, kombinin arıza moduna geçtiğini anlar ve neler yapılması gerektiği konusunda, servisimiz ile iletişime geçebilir. Baymak kombi sıcak su vermiyorsa şu parçalarda arıza meydana gelmiş olabilir;

  • Su akış tribünü
  • Üç yollu vana
  • Plaka eşanjör
  • Elektronik kart
  • Kombi fanı
  • Ntc ve sıcak su sensörü
  • Akış şalteri

Kombi içerisinde yer alan bu parçalarda meydana gelen arızalar, kombinin çalışma verimini düşürmekte, daha fazla enerji harcamakta ve sıcak su verilmesini engellemektedir.

Sıcak su arızaları nasıl giderilir?

Baymak kombilerde meydana gelen sıcak su sorunlarının giderilebilmesi için kullanıcı tarafından cihazın kontrol edilmesi gerekiyor. Yapılacak olan kontrollerde, kombiye, doğalgaz, elektrik ve suyun gelip gelmediği, su bar seviyesi kontrol edilmelidir. Su bar seviyesi belirli seviyede ise kombi reset düğmesine basılarak, tamamen resetlenir. Resetleme sonucunda bazı sorunlar çözülebilmekte ve hata kotları silinmektedir. Sorun çözülmemiş olursa, servis yardımı alınmalıdır. Sıcak su sorunlarının giderilmesi için tüm parçaları kontrol ediyor, filtre ve kireçlenme temizliklerini yaparak sorunu çözüyoruz.

Kombi neden suyu ısıtmaz?

Baymak kombi kullanıcıları, sıcak suya ihtiyaç duyduklarında, kombi çalışmasına rağmen, sıcak suyun akmadığını görürlerse, kombinin arızaya geçtiğini düşünmelidir. Kombi içerisinde yer alan parçalardan birisinin arıza yapması, bu sorunun yaşanmasına neden olur. Kombinin suyu ısıtmamasının nedenlerinden birisi, ateşleme bölümünde aşırı kirlenmenin olması ve ateşlemenin tam yapılamaması, su bar seviyesinin düşmesi, ana şebekeden suyun düşük basınçla gelmesi olabilmektedir.

Sıcak suyu açınca peteklerin ısınması

Kombi arızalarından dolayı, yaz modunda bile sıcak su açınca peteklerin ısındığı görülebiliyor. Sıcak su konumunda peteklerin ısınması normal bir durum olarak değerlendirilmektedir. Kombi çalışırken, aşırı ısınan suyun kombiye zarar vermemesi için elektronik kart sistemi ile suyun bir kısmı peteklere yönlendirilir. Sıcak su kullanımında bir sorun oluşturmadığı sürece bu durum normal olarak değerlendirilmelidir. Üç yollu vana, kombinin ısıttığı suyu talebe göre yönlendirir. Yüksek ısıdaki suyun zarar vermesini önlemek için üç yollu vana otomatik olarak açılarak, suyun kombi içesinden tesisata yönlendirilmesini ve cihazın korunmasını sağlar.

Sıcak su kullanılırken peteklerin aşırı ısınması

Kombi sıcak su sorunları değerlendirilirken, yaz modunda, peteklere sıcak su verilmesi ve peteklerin aşırı ısınması normal karşılanmalıdır. Bu kombide arıza olduğunu göstermektedir. Kombinin önemli parçalarından olan ana kart, üç yollu vana ve ntc sensöründe meydana gelen arızalar bu durumun görülmesine neden olur. Oluşan arızaların giderilmesi için parça tamiri ya da parça değişim yapılmaktadır. Kombi servis hizmetlerimizde, Baymak orijinal yedek parçaları ile değişimleri yapıyoruz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.