fbpx

Bosch Kombi Sıcak Su Sorunu

26.08.2020
82
Bosch Kombi Sıcak Su Sorunu

Müşterilerimizin firmamızdan yaptıkları, arıza bakım taleplerinde, Bosch kombi sıcak su sorunu bildirimlerinin yer aldığı görülebiliyor. Alman teknolojisi olan Bosch markası, çeşitli ev aletleri ve beyaz eşyalarda olduğu gibi kombi cihazlarında da kaliteli modeller üreterek, dünya genelinde kullanılmasını sağlıyor.

Türkiye piyasasında kullanılan ve bölgemiz sınırları içerisinde bulunan, kombi cihazların her türlü arızaları ve bakım hizmetleri tarafımızdan yapılmaktadır. Kombinin suyu ısıtmaması ya da ayarlanan dereceden daha fazla ısıtması sorunlarına neden olabilecek çeşitli arıza türleri vardır.

Kombi sıcak su arıza bakımları

Bosch kombi modellerinin tümünün bakımını, profesyonel ekiplerimiz ile güvenli bir şekilde kombi bakımını yapıyoruz. Müşterilerimizin servis taleplerine anında dönüş yapıyor ve cihazda meydana gelen arızaları gideriyoruz. Sıcak su problemlerini çözebilmek için şu kontrol ve bakımları yapıyoruz;

  • Kombi arıza kodu bilgilerini kontrol ediyoruz
  • Isı ayar kontrolü yapıyoruz
  • Kombi su giriş filtresi kontrolü yapıyoruz
  • Su akış tribün kontrolü yapıyoruz
  • Eşanjör kireçlenme ve kirlenme durumunu kontrol ediyoruz
  • Musluk başlıklarında kireçlenme olup olmadığını kontrol ediyoruz

Kontrol ettiğimiz bu bölümlerde meydana gelen kirlenmeler ve arızalar, kombinin suyu ısıtmamasına ve ihtiyaç duyulan suyu vermemesine neden olacaktır.

Kombi ısı ayarının yapılması

Bosch Kombi Sıcak Su Sorunu

Bosch kombilerde, sıcak su sorunları ile karşılaşılıyorsa ilk olarak kombi ısı ayarı kontrol edilmelidir. Sıcak su ihtiyaçları için kombinin kullanım suyu ısı ayarının 50-55 derece aralığında bulunması gerekiyor.

Ayar düğmesi ile bu ayarlama kolaylıkla yapılabiliyor. Farkına varmadan, ayar düğmesi ile ısı ayarı daha düşük derecelere getirildiğinde, kombi sorunsuz çalışsa bile suyu daha az ısıtacaktır.

Kombi su giriş filtre arızaları

Kombinin hem sıcak su hem de ısınma işlemini düzenli yapabilmesi için ana şebekeden kombiye suyun belirli bir basınçta gelmesi gerekiyor. Kombi su giriş filtreleri, su içerisinde bulunan çeşitli maddeleri tutmaktadır. Zamanla filtrelerde tıkanmalar meydana gelebilir.

Bu tıkanmalar, su basıncının düşmesine ve kombi su tribününün devreye girmemesine neden olacaktır. Su basıncı düşük gelse bile kombi çalışacak ancak suyu ısıtmayacak ve çeşmelerden suyun daha az gelmesine neden olacaktır.

Eşanjör arızaları

Bosch Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombi sistemlerinde, bütün parçalar birbiri ile bağlantılıdır ve birisinde meydana gelen arıza başka bölümlerde de arızaların oluşmasına neden olabilmektedir. Bosch kombi bakımlarında, sıcak su sorunlarını çözmek için su giriş filtrelerini temizledikten sonra eşanjör temizliği de yapıyoruz.

Eşanjörde meydana gelen kireçleme ya da diğer kirlenmeler, kombinin suyu az ısıtmasına neden olacaktır. Bosch kombi servis hizmetlerimizde, kombi modeline göre değişen tüm eşanjör sistemi bakımlarını ve temizliklerini tek tek yapıyoruz. Tamamen temizlenen eşanjör sistemi suyun istenilen derecede ısınmasını sağlayacaktır.

Sorunun çözümü için parça değişimi

Kombi bakım ve tamir hizmetlerimizde, sorunu tespit ederek, gerekli çözümleri uyguluyoruz. Kombi çalışıyor ve sıcak su vermiyorsa, sıcak su parçalarında sorunlar var demektir. Sorunun giderilmesi için kombi iç parçalarının temizliğini yapıyor ve tekrar kontrol ediyoruz.

Parçalarda oluşan kireçlenme gibi kirlenmeler suyun ısınmasına engel olmaktadır. Temizlik sonrasında da sorun çözülmemiş olursa, Bosch kombiler için orijinal yedek parçalar kullanarak, parça değişimi yapıyor ve sorunun tamamen çözülmesini sağlıyoruz. Hizmetlerimiz ve parça değişimlerimiz her zaman garantilidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA
Sohbeti Başlat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Arkom Teknik