Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Buderus Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Buderus Kombi Sıcak Su Sorunu

Buderus Kombi Sıcak Su Sorunu

08 Ağustos 2020 21:35
Buderus Kombi Sıcak Su Sorunu

Yılın her döneminde sıcak su, kış aylarında da ısınma ihtiyaçları için kombiler kullanılmaktadır. Buderus kombi servisi hizmetlerimiz ile meydana gelen tüm arızaları çözüyoruz. Buderus kombi sıcak su sorunu olarak tarafımıza bildirilen tüm arıza durumlarını, uzman ekiplerimiz ile tamir ediyor, en iyi çözümleri buluyoruz. Buderus kombi modelleri, enerji tasarruflu kombilerdir ve ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektronik cihaz olduğu için farklı nedenlere bağlı olarak zamanla arızalar meydana gelebiliyor.

Kombi sıcak su vermeme sorunu

Kombilerde meydana gelen arızaların büyük bir bölümü, suyun ısıtılmasına engel olacak ve cihaz çalışıyor gibi görünse bile suyu ısıtmayacaktır. Bu hem sıcak su hem de ısınma sorun oluşturacaktır. Kombinin suyu ısıtmamasının birçok nedeni vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Devre elemanlarının arıza yapması
  • Su akış contası problemleri
  • Akış şalterinde ve tribünde oluşan problemler
  • Elektronik kart arızaları
  • Üçlü vana arızaları

Müşterilerimiz tarafından arıza bildirimi yapıldığında, tüm arıza ihtimallerini göz önünde bulunduruyoruz. Ekiplerimiz, kombiyi inceleyerek, arızayı hemen tespit etmekte gerekli bakımı yaparak sorunu çözmektedir.

Su yeteri kadar ısınmıyor

Buderus kombilerde sık karşılaşılan arıza türlerinden birisidir. Kombinin suyu yeteri kadar ısıtmamasının nedenini doğru tespit ettikten sonra uygulanacak olan çözümü belirlemek daha kolaydır. Su ısıtmama sorununa neden olan arızalar, kombi elektronik kartı arızası, kombi fanının kirlenmesi, ateşleme sorunu, kombiye yeteri kadar gaz gelmemesi sorunları olabilir. Ekiplerimiz, kombinin tüm sistemini kontrol ederek ve kombi bakımını gerçekleştirerek sorunu çözmektedir.

Yazın peteklere sıcak su gitmesi

Yaz aylarında kombilerin petek modu kapalı tutulur ve sadece sıcak su ihtiyaçları için kullanılır. Ancak kombide oluşan çeşitli arızalar, banyo ya da lavabolarda sıcak suyu kullanırken, suyun yeteri kadar ısınmadığı ve aynı anda peteklerinde ısındığı görülebilir. Bu kombinin, üçlü vana sisteminin ya da elektronik kartının arıza yaptığını gösterir. Musluklar açıldığında kombi çalışmaya başlar ve suyu ısıtarak, merkezi sistemi ile dağıtır. Petek modu kapalı olmasına rağmen peteklere su gönderdiği için sıcak su sorunun olduğu ortaya çıkar.

Sıcak su dengesinin sağlanamaması

Kombilerin, bakımları düzenli yapılmadığı zaman çeşitli arızalar ile karşılaşılabiliyor. Karşılaşılan arızalardan biriside, sıcak su kullanımında suyun soğuması ve sıcak su dengesinin sağlanamamasıdır. Servis hizmetlerimizde, bu sorunlar ile ilgili yaptığımız tespitlerde, kombi üç yollu vana sistemi arızası, ateşleme sistemi arızası, su basınç dengesizliği gibi nedenlerin olabildiğini görüyoruz. Kombilerde, meydana gelen arızalar, birbiri ile bağlantılı olan tüm sistemleri etkilemekte ve aynı anda birden fazla arıza belirtisi gösterebilmektedir. Arıza bakımlarında, kombinin tüm çalışma sistemini gözden geçiriyor ve sorunları tamamen çözmeyi hedefliyoruz.

Su akış contası arızası

Buderus kombi modeliniz, diyafram sistemli bir cihaz ise sıcak su problemlerine en çok su akış contası arızaları neden olacaktır. Diyafram sisteminde bulunan conta bozulduğunda, basınç dengesizliği oluşacak ve su ısıtma probleminin oluşmasına neden olacaktır. Bu arıza meydana geldiğinde kombi suyu ısıtmadığı için hem sıcak su hem de ısınma işlemlerinde sorunlar kendisini gösterecektir. Servis hizmetlerimizden faydalanarak, kombinizde meydana gelen arızaların hemen çözülebilmesi için 7/24 servis kaydı oluşturabilir, uzman ekiplerimizin sorun çözmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.