Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Chiller Kullanım Avantajları

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Chiller Kullanım Avantajları

Chiller Kullanım Avantajları

05 Mayıs 2020 10:29
Chiller Kullanım Avantajları Chiller Kullanım Avantajları, Kullanımı ve maliyeti açısından birçok kurum tarafından tercih edilen Chiller -30 ve +30 derece arasında kullanım konforu sunar. Daha çok kurumsal veya çok yapılı yerlerde kullanımına rastlanan soğutma sistemi konusunda henüz avantajlarından haberdar olmayan kişiler kafa karışıklığı yaşayabilir. Bunun için ne gibi avantajlarının olduğunu bilmek karar verme noktasında önemli olacaktır. Maliyetleri kısa süre içinde karşılayan ve az enerji kullanımı ile olabilecek en iyi performansın alınmasına olanak tanıyan Chiller'in fazlasıyla avantaj sağladığını düşünmek gerekir. Her sektör ve seçilen model için farklı yararlarından bahsetmek mümkün olmakla birlikte ortak olan bazı avantajları vardır. Bunun için mutlaka kullanılması önerilir. Kullanılınca daha kolay bir şekilde avantajlarını görmek mümkün olacaktır.

Chiller Kullanım Avantajları

Sıcaklık ve soğukluk açısından oldukça esnek bir çalışma yapısına sahip olan bir sistemden bahsetmek mümkündür. Tasarımı ve diğer detayları ile dayanıklı bir model olduğunu da söylemek gerekir. En önemli avantajlarının başında ise ihtiyaca göre çalışma prensibi yer alır. Bunun anlamı:
  • Sektörünüze uygun şekilde var olan modeller bulunur,
  • İstediğiniz şekilde ve oranda çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  • Uygun şekilde çalışır.
  • Sıcaklık ve soğukluğu ayarlamanız yeterlidir.
Bu avantajlara sahip olan bir soğutma sistemi az enerji harcayarak daha çok verim alınmasına da neden olur. Bunun için maliyetini kısa süre içinde enerji tasarrufu ile de çıkaracaktır.

Basınç Altında Çalışma Prensibi

Chiller gibi soğutma sistemlerinin temelinde alçak ve yüksek basınç durumunda bile çalışma vardır. Klimalar ile kıyaslandığında basınç dengesizliği bu tarz aletlerin çalışma ve veriminde sorun olmasına neden olduğu kolaylıkla görülür. Ama soğutma sistemlerinde basınç altında çalışma sorunu olmaz. Direnç ve dayanıklılık konusunda son derece başarılı olduklarını gösteren kullanımlar vardır. Alçak veya yüksek basınç olması fark etmez. Her zaman basınçla alakalı değişimlere karşı hassastır. Buna rağmen çalışmasında bir sorun olmaz.

Chiller Kullanım Avantajları ve Arıza Uyarıları

Chiller Kullanım Avantajları, Merkezi bir şekilde çalışan soğutma sistemlerinin bir başka avantajı ise genel olarak arıza konusunda bildirim vermesidir. Çalışmaya devam etmesini engelleyen veya çalışması halinde daha çok masrafın ortaya çıkmasına neden olacak olan bir sorun olduğunu bunu kullanıcısına bildirir. Bu sayede hem korunma söz konusu olurken hem de maliyetlerin düşmesi sağlanır. Böylece arızalar konusunda alınan uyarı ile birlikte kullanıcı hemen bakım, onarım veya tadilat konusunda gereken adımları atar.

Soğutma Konusunda Destek Olur

Chiller gibi bir sistemin tercih edilmesi her alanda soğutma işleminin başarılı bir şekilde yapılmasına imkan tanır. Büyük, kalabalık veya insan, makine çoğunluğunun olduğu yerlerde sıklıkla kullanılır. Aynı alanı soğutmak için en az 2 veya 3 klima kullanımı gerekmesine karşılık bu alanın daha da geniş halini soğutmak için bir tane soğutma sistemi yeterli olur. Maliyet ve soğutma konusunda da avantajlıdır. Ek olarak hava veya su soğutmalı modellerden uygun olanını seçerek daha da kolay bir şekilde verim alabilirsiniz.

Maliyet Cimrisi

En çok merak edilen noktaların başında genel olarak maliyet durumu yer alır. Çünkü genelde kurumsal ağırlıklı olarak kullanım tercihi sunan bu sistemler firma için maliyet anlamına geleceğinden dolayı son derece önemlidir. Maliyet konusunda oldukça düşük rakamlar verilebilir. Kurulum ve bakım işlemleri üst üste koyulduğunda yüksek rakamlar elde edilmez. Ayrıca faturalarda yer aldığı maliyet kalemi de son derece düşüktür. Bundan dolayı maliyetin düşük olduğunu söylemek mümkün olur.

Chiller Kullanım Avantajları ve Sessizlik Konforu

Birçok açıda konfor sunan Chiller için bir başka konfor konusu da sessizlik olacaktır. Kullanım alanının geniş ve kalabalık olması ne oranda ses ile çalıştığının önemli olmasına neden olur. Kurulumundan sonra sessiz çalışma prensibinden dolayı unutulacak kadar sessiz çalıştığı hemen fark edilir. Çalışma ortamında kullanılmasından dolayı sessiz çalışması oldukça önemlidir. Üretim yerlerinde kullananlar için de bu özellik fazlasıyla yerinde bir avantajdır.

Hızlı Soğutma Sağlaması

Bir başka konfor ise hızlı bir şekilde soğutmada bulunmasıdır. Hangi mekan veya büyüklük olursa olsun soğutma işlemlerini kolaylıkla yapar. Kısa süre içinde ayarlanan sıcaklığa ulaşır. Bunun için beklemeniz veya başka bir işlem yapmanız gerekmez. Yüksek soğutma kapasitesi sonucunda soğutmayı hızlı bir şekilde yaparken eş zamanlı olarak eşit dağılım da sağlar. Bundan dolayı oldukça konfor sağlayan avantajları vardır.

Konforlu Kullanımlar Sunar

Genelde kullanılan yerlere bakıldığında çalışma alanlarının geniş olduğu görülür. Hastane, avm, fabrika ve işyeri gibi yerlerde öncelikli tercih nedenlerinden bir tanesi olduğu göze çarpar. İdeal bir şekilde ve istediğiniz alanda hemen soğutma işlemlerine başlar. Aynı ortamda bulunan iki kişinin soğukluğu farklı hissetmesi mümkün olmaz. Bu nedenle de geniş alanlarda bile konforlu bir şekilde çalışma şansı elde edebilirsiniz. Kullanımı için önceden açmaya da gerek yoktur. Kullanacağınızda açmanız ve sıcaklığın istediğiniz dereceye gelmesini beklemeniz yeterli olur. Oldukça kısa sürecektir.

Chiller Kullanım Avantajları ve Enerjiden Tasarruf

Kurumlar için önemli olan enerji maliyetlerine ve çevreye karşı duyarlılığa oldukça önem verir. Maliyet olarak enerjiden tasarruf etmeniz söz konusu olur. Faturalarınız daha az gelir. Buna rağmen alınan verim ve sağlana konfor en iyisi olacaktır. Enerji ve çevre dostu olması da avantajlı durumlar arasında yer alan en önemli etmenlerin başında yer alır.

Çevrenin Korunması

Ozon tabakasına zarar veren kimyasallar veya kirlilikle oluşmasını engeller. Avantajlı bir şekilde kullandıkları kaynakların zararsız olmasını sağlarlar. Hava veya su soğutması şeklinde seçenekleri vardır. Bu seçenekler tamamen doğal kaynaklar baz alınarak yapıldığından dolayı çevreye kullanılan hava ve su yeniden yollanır. Bunun için herhangi bir zarar durumu da doğmaz. Tercihlerinizin doğaya saygılı ve korumacı olmasını istemeniz halinde de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Chiller Kullanım ve Montaj Avantajı

Chiller soğutma sistemleri çalışma prensibi olarak farklı içeriklere sahip olmasına karşılık genel anlamda kurulumu kolay ürünlerdir. Kurulumun kısa sürmesi ve karmaşık olmaması hem zaman hem de maliyet açısından rahatlık sağlar. Çünkü günler süren veya kurulumuna yüksek bedeller istenen bir sistem olması tercih edilmesini engelleyecek bir etmendir. Bunun için hem soğutma hem de ısıtma konusunda kullanılması mümkün olur. Avantajlarına bakıldığında tercih etmenin son derece yerinde bir durum olduğu kesindir. Avantaj, konfor, çevre koruması ve maliyet açısından kolaylık sağladığı düşünüldüğünde tercih etmenin son derece yerinde bir karar olacağı kesindir. En yakın birimle görüşebilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.