Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

09 Eylül 2019 21:09
Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Demirdöküm Kombi Arıza Kodları ile Kombi arızalarını bilmeniz sizlere hem vakit hemde ekonomik açıdan kazanç sağlayabilir. Demirdöküm Kombi Arızaları sayfamızda tüm hata kodları bulunmaktadır. Bir çok kişi genelde kombi kullanım kılavuzlarını uzun süre barındırmazlar ve kombinin verdiği hatalarında ne anlama geldiğini bilemezler. Bilinçli kullanıcılar ise kombi servisi çağırmadan önce yaşadığı sorunu tam olarak anlamak için kombi hatalarını incelemektedir. Demirdöküm kombi markası ülkemizde güvenilen ve en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Kocaeli ilimizde de her ilçede Demirdöküm kombi cihazları kullanılmaktadır. Demirdöküm kombi servisi çağrı merkezimizi aramadan önce dilerseniz aldığınız hata kodunun karşılığını yazımızda bulabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Hata Kodları

Demirdöküm F0 Arıza Kodu: Kombide su basıncının düşük olduğu uyarısına işaret eder. Kombinizin Su basıncı 1-2 bar aralığında olması gerekir. Bu ayara gelene kadar su vermeye devam ediniz. OC Arıza Kodu: Kombinin dış hava sensörünün faaliyete geçtiğini belirtmektedir. Kısa bir süre sonra kombiniz tekrar devreye girecektir. Şayet süre geçmesine rağmen kombi devreye girmiyorsa kombinize reset atınız. Yine de kombi çalışmıyorsa servis firmamıza ulaşabilirsiniz. CC Arıza Kodu: Kombi Prosestat veya baca sensörünün devre dışı olduğunu göstermektedi. Kısa bir süre sonra kombiniz normal çalışma şekline dönecektir. Şayet normale dönmüyorsa tamiri gerekebilir. F1 Arıza Kodu: Aşırı ısınma uyarısıdır. Bir çok demirdöküm kombi modelinde bu uyarı ateşleme sorununa işaret eder. F2 Arıza Kodu: Sensör arızasına işaret eder ve sensör değişimi gerekebilir. Demirdöküm İsofast, Millenium Plus, Themafast, Vinto serilerinde hava akış problemine işaret eder. Hava prosestatının onarımı yada değişimi gerekebilir. F3 Arıza Kodu: Hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Prosestatın tamiri veya değişimi problemin çözülmesini sağlayacaktır. Sargon Condense modelinde bu kodun görünmesi kalorifere giden tesisat suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelmektedir. F4 Arıza Kodu: Kombi ataşeleme sorununa işaret eder. Gaz valfi ya da iyonizasyonla ilgili bir sorunda olabilir. F5 Arıza Kodu: Kombi hava prosestatı arızasını göstermektedir.Tamir ve yada parça değişimi gerekebilir. Bazı modellerde aşırı ısınma uyarısı olabilir. . Limit termostatının arızalı olma ihtimali yüksektir. Termostatın değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır. F6 Arıza Kodu: Kalorifer sensörü devresinde yaşanan arızalarda bu hata görülmektedir. Bireysel yapabileceğiniz bir müdahale olmayıp Arkom Teknik servisi ekiplerimize ulaşmanız gerekmektedir. Baro kombi serilerinde baca sensörü veya hava prosestanın arızasınıda gösterir. F7 Arıza Kodu: Gaz armatür sorunu ve  kombinin ateşleme sorunu oduğunu gösterir. Bazı modellerde sıcak alamama sorunu bazı modellerde hava akış sorununa işaret eder.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodlarında Yapılması Gerekenler

F8 Arıza Kodu: Tesisat suyu sensör sorunları ve bazı modellerde fan hatasına işaret etmektedir. F9 Arıza Kodu: Hava prosestat arızası, sıcak su sensör arızaları ve kablo bağlantı hatalarına işaret edebilir. F10 Arıza Kodu: Basın düşük uyarısıdır. Kombi 1,5 bar seviyesine getirilmelidir. F11 Arıza Kodu: Ya su akışı yada Anakart arızası olduğunu göstermektedir. F12 Arıza Kodu: Ekran kartı arızaları ve voltaj sorunlarını gösterir. F13 Arıza Kodu: Kombinin anakart sorununu belirtmektedir. F14 Arıza Kodu: Kalorifer sıcaklığının yüksek olduğunu, 95 derece ve üzerine çıktığını gösteren demirdöküm kombi arızaları hata kodudur. Sizin bu konuda yapabileceğiniz bir müdahale olmayıp Arkom Teknik ekiplerine ulaşınız. F15 Arıza Kodu: Gaz mekanizması arızalarıdır. Parça değişimi ve tamir gerekebilir. F16 Arıza Kodu: Kombinizin kapalı olmasına rağmen ateşlemenin kombide devam ettiğini gösteren arıza kodudur. F17 Arıza Kodu: Elektrik tesisatındaki enerji voltaj uyarısıdr. genelde voltajın yüksek olduğuna işaret eder. Regülatör takılarak çözüm sağlanabilir. F18 Arıza Kodu: Ekran kartı problemi olduğunu göstermektedir. F19 Arıza Kodu: Sıcak su sensör arızalarına işaret eder. Servis desteği almanız gerekmektedir. F20 Arıza Kodu: Ekran kart ve anakart sorunu, uyumsuzluk sorunu belirtisidir. F21 Arıza Kodu: Kombinin basıncının az olduğunu göstermektedir. F22 Arıza Kodu: Basınç yüksekliğinde bu arıza kodu göstermektedir. Listemizde bulunan Demirdöküm Kombi Arıza Kodları dışında başka bir hata alıyorsanız lütfen teknik ekibimize ulaşınız.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.