fbpx

DemirDöküm Kombi Sıcak Su Sorunu

26.08.2020
88
DemirDöküm Kombi Sıcak Su Sorunu

Kullanım anında çeşitli sorunlarla karşılaşmak mümkündür. DemirDöküm kombi sıcak su sorunu yaşayan kullanıcılar, servis talebi öncesine bazı işlemleri kendileri yaparak sorunu çözebilirler. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarının karşılanması için üretilen kombi ürünleri aynı teknoloji ile üretilmekte, farklı marka ve modellere sahip olsalar da aynı çalışma mantığına sahiptir.

DemirDöküm kombiler, kalitesi ve güvenilir olması nedeniyle, kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcılar öncelikle kombiye gaz geldiğinden emin olmalı ve çalıştığını kontrol etmelidir.

Kombi su ısıtmıyor

Daha çok banyoya girildiğinde, kombiden gelen suyun ısınmadığını görenler, mağduriyet yaşamaya başlayacaktır. DemirDöküm kombilerin suyu ısıtmama sebepleri olarak şunlar tespit edilebiliyor.

  • Akış şalteri arızası
  • Su akış tribünü
  • Diyafram contası arızası
  • Üç yollu vana arızası
  • Plaka eşanjör arızası
  • Elektronik kart arızaları
  • Kombi fanı kirlenmesi ve takınması
  • Ntc ve sıcak su sensörü arızaları

Kombi sıcak su sorunu yaşandığında, arızalı parçaların tespit edilerek bulunması, uzman servis elemanları tarafından yapılabilmektedir. Hangi parçanın arızalı olduğunu öğrenebilmek için bazı testler yapılır. Kombi dijital ekranlı ise ekranda arıza kodunu gösterir ve arızanın ne olduğunu bildirir.

Sıcak su sorun olduğu nasıl anlaşılır?

Kombilerde meydana gelen arızalar sonucunda, suyun ısınmadığını ve sıcak su sorunu olduğunu anlamak için öncelikle cihazda gösterilen hata kodu incelenmelidir. Kombi modeline göre arıza kodları ve kodların anlamları değişebilmektedir.

Kullanıcı, mutfak ya da banyoda bulunan musluklardan sıcak su gelmiyorsa, kombide sıcak su sorunu oluştuğunu anlayabilir. Kombi çalışırken ve sıcak su kullanılırken, peteklerde aşırı ısınma görülüyorsa bu belirtilerde sıcak su olduğunu gösterebilmektedir.

Kombi sıcak su sensörleri

DemirDöküm Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombilerde, sıcak su sensörleri kullanılmaktadır. Isınma işlemleri için ayrı, sıcak su için ayrı sensörler kullanılır. Kombi modellerine göre birden fazla ntc sensörü bulunabiliyor. Sıcak su sensörlerinde, arıza meydana geldiğinde, kombi suyu ısıtmayacak ve kullanıcı sıcak su kullanamayacaktır.

Sıcak su sensörlerinde arıza meydana geldiğinde sorunun çözümü için sensörlerin değiştirilmesi gerekiyor. Kombi ntc sensör değişimlerini yaparak, sıcak su sorunlarını tamamen çözüyor ve verimli kullanılmasını sağlıyoruz.

Arızaların çözülmesi

Kombiler, mevsimsel şartlara göre kış ve yaz modunda ayarlanarak kullanılabilmektedir. Yaz modunda çalışan kombilerde sadece sıcak su kullanılabilmektedir. Kombi parçalarında meydana gelen arızalar nedeniyle yaz modunda kullanılırken, peteklerin ısındığı görülebilir.

Bu sorunun çözülebilmesi için arızalı parçalar tamir edilir ya da orijinal yedek parçalar ile değiştirilir. Arızaların profesyonel olarak çözülebilmesi için uzman yardımı alınmalıdır. DemirDöküm kombi servisi hizmetlerimiz arasında, periyodik kombi bakım ve arıza tamiri bulunmaktadır.

Kombilerin sıcak suyu yönlendirmesi

DemirDöküm Kombi Sıcak Su Sorunu

Kombilerin kullanım amacı, kalorifer ve sıcak su kullanımını temel almaktadır. Doğalgaz kullanarak ısıtılan suyun peteklere ya da musluklara yönlendirilmesi işlemleri üç yollu vana sistemi ile sağlanmaktadır. Üç yollu vana sisteminde arıza meydana geldiğinde, sıcak su sorunları yaşanmaya başlayacaktır.

Kombi içerisinde ısınan su talep peteklere gönderileceğinden kullanılan suyun yeterli oranda ısınmamasına neden olacaktır. Sıcak su sorunlarına neden olan arızalar, üç yollu vana ve ana kart arızalarından kaynaklanmaktadır. Servis hizmetlerimizi talep eden müşterilerimizin kombilerinde gerekli tamir işlemlerini veya parça değişimlerini yaparak, sorunları çözüyor ve sıcak suyun verimli kullanılmasını sağlıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA
Sohbeti Başlat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Arkom Teknik