Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Derince Altus Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Derince Altus Klima Servisi

Derince Altus Klima Servisi

Derince Altus Klima Servisi

Beyaz eşyalar arasında önemli bir yeri bulunan klimaların bakım, onarım ve tadilat işlemlerine ayrılan zaman oldukça gereklidir. Derince Altus Klima Servisi olan kullanıcıların servis ihtiyaçlarını karşılamak için kurulumdan itibaren çalışacakları bir firma bulmaları önerilir. Çünkü düzenli kontroller kadar arıza veya diğer işlemler için de gerekli olacaktır.

Derince Altus Klima Servisi
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Derince Altus Klima Yetkili Servisi

Derince yakınlarında olan ve Altus marka kliması bulunanlar Derince Altus klima yetkili servisi konusunda araştırma yaparak bu alanda yeterli tecrübesi olan servislerden yararlanabilirler. Servis sayısı açısından yeterli görünmesine karşılık içlerinden en iyisini bulmak için web sitesi yorumlarından da yararlanabilirsiniz. Klimalar hem yaz hem de kış aylarında kullanımda olduklarından dolayı bakımlarına da ayrı bir özen göstermek gerekir. Kampanya ve indirim dönemlerini yakalamak ise oldukça maliyet azaltacaktır.

Neden Klima Servisi Seçimi Önemlidir?

Derince Altus klima servisi ihtiyacınız olduğunda bu konuda seçenekler arasından değerlendirme yapmak önerilir. Çünkü bir servise güvenmeniz ve sürekli olarak tercih etmeniz için bazı özelliklere sahip olması gerekir:

 • Klima alanında yeterli tecrübeye sahip olmalıdır.
 • Gereken donanım ve belgeleri bulunmalıdır.
 • Ekibi tecrübeli olmalıdır.
 • Elemanlarının işçiliği düzgün olmalıdır.
 • Güven vermelidir.
 • Maliyetleri uygun olmalıdır.

Bu özellikler klima servisi için olmazsa olmaz durumundadır. Servise güvenmek özellikle işlemlerin yapılmasında sorun olmamasına ve parça değişimi gibi hassas konularda orijinal parça kullanımında bulunulmasına neden olur. Bundan dolayı mutlaka önemsenmelidir.

Klima Bakımlarınızı Ne Kadar Aralıkla Yaptırmalısınız?

Altus marka klimanızın bozulmasını beklemeden düzenli aralıklarla bakımını yaptırmanız önerilir. Bunun nedeni klimaların aktif bir şekilde kullanılması ve hava kalitesinin öneminden ileri gelir. Derince Altus klima servisi ile iletişime geçerek bakım konusunda randevu alabilirsiniz. Genel olarak kış ve yaz dönemlerinde kullanıldığından dolayı bu aylardan önce kontrol edilmesi önerilir. Yani senede iki kez kontrol edilmesi yeterli olacaktır. Bakımların yapılması:

 • Klimanızın daha uzun süreli olacak şekilde kullanımına izin verir.
 • Maliyetten tasarruf edersiniz.
 • Verim artar.
 • Hava kalitesi çoğalır.
 • Bakımlı klima daha kısa sürede soğuma ve ısıtma yapar.
 • Faturanız azalır.

Düzenli bakımları yapılan klimanız daha az arıza yapar ve bundan dolayı kaliteli hizmet alma durumunuz olur. Klima konusunda titiz bir şekilde hareket eden bir servis olması halinde bakımlar daha da olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.

Klima Bakımını Kendiniz Yapabilir Misiniz?

Derince Altus klima servisi ile iletişime geçenlerin akıllarındaki soru genel olarak klima bakımlarını kendilerinin yapıp yapamayacağı olur. Klima bakımlarının tamamı servis tarafından yapılmalıdır. Servis haricinde yapılacak olan bakım sadece klima peteklerinin ve dış yüzeyinin temizlenmesi olabilir. Bunu yaparken de klimanın iç ünitesi açılır. İçinde bulunan petekler çıkarılır. Açıldıktan sonra petekler kullanılan temizlik malzemesi veya su ile yıkanır. Yıkama işleminden sonra kurulanması gerekir. Kuru şekilde yeniden yerine takılır. Bu işlemle birlikte klima peteklerini temizlemiş olursunuz. Klimanın aktarıldığı hali ile temizlenmesi kullanıcıların ortalama 15 günde bir bunu tekrarlaması olarak anlatılabilir. Böylece daha temiz bir petek ve iç yüzey elde edilir. Ama servisin yaptığı bakım işlemlerinin bu durum ile alakası yoktur. İç ve dış yüzey temizlenir. Tamamen temizlendikten sonra elektronik aksamların durumuna bakılır. Bu gibi detaylı işlem gerektiren durumların yapılması servis gereksinimi doğurur.

Derince Altus Klima Servisi Nasıl Olmalıdır?

İhtiyacınız olması durumunda Derince Altus Klima Servisi ihtiyaçlarınız için talep ettiğiniz servis birçok talebi karşılamalıdır. Bunların içinde uygun maliyet, elemanlarının kalitesi, uzmanlık, zamanında yapılan işlemler gibi birçok konuda detay olmalıdır. Bundan dolayı mutlaka araştırma yapılmalı ve size en çok güven veren servis seçiminde karar kılınmalıdır. Servisle alakalı olarak yapılan yorumların önemli olduğunu da unutmamalısınız. Hızlı olması da oldukça önemlidir.

Yedek Parça Değişiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Servislerden alınan hizmetler arasında bulunan parça değişimi oldukça önemlidir. Çünkü parça değişimi konusunda birçok servis eksik bilgi verir veya güven sarsacak tutumlarda bulunurlar. Parça değişiminde servisin gerçekten bunun gerekli olup olmadığını anlatması gerekir. Aksi durumda neden gerektiği veya ek masraf olup olmadığı noktasında müşterinin kafası karışacaktır. Kullanıcıların yedek parçayı onaylaması için gerekliliğini bilmek istemesinden daha doğal bir istek olamaz. Parçanın orijinal olduğu ve belgeleri ile teslim edileceği gibi detaylar da dikkate alınmalıdır. İstenen maliyet ile parçanın orijinal olup olmaması konusunda bir kıyaslama yapılması gerekir. Kullanıcıların bu konuda kıyaslama yapması maliyetin uygun olup olmadığının anlaşılmasını da sağlar. Yedek parçanın orijinal kullanılması halinde mutlaka size fatura ve garanti belgesi teslimi yapılır. Bunun için mutlaka önemsemelisiniz.

Maliyetler Nasıldır?

Maliyetleri etkileyen faktörler değişkendir. Klimanızın bakım, onarım veya tadilat işlemlerine ayrılan bütçe büyük oranda servis seçimine bağlı olarak şekillenir. Bunun için en başından maliyetleri düşük tutan bir servisle anlaşmalısınız. Kampanyalar düzenleyen ve dönem dönem indirimler yapan firmaları tercih etmeniz daha verimli ve az masraflı bir Altus klima anlamına gelecektir. Klimanızın tüm işlemlerini yapan klima servisi size daha uygun paketler sunabilir. Toptan malzeme alımında bulunan firmaların maliyetleri daha düşük olduğundan dolayı size sunacakları maliyetler de düşük olur. Bu da bir başka kriteriniz olabilir.

Derince Altus Klima Servisi Ekibi Nasıl Olmalıdır?

Seçeceğiniz firmanın ekibi yani çalışanları da dikkat edilmesi gereken detaylar arasında bulunur. Elemanlar iş akışını ve kalitesini doğrudan etkileyen etmenlerdir. Adrese kısa sürede gelinmesi, sorunun anlaşılması, değerlendirmenin yapılması, tamir işlemi hakkında bilgi, işçiliğin kaliteli olması, zamanında teslimat gibi konuların tamamı elemanlar ekseninde gelişir. Elemanların sizinle olan iletişimi bile servisin kalitesine etki eden durumlar arasında yer alır. Bundan dolayı mutlaka elemanların alanında uzman, eğitimli ve tecrübesi olan kişiler arasından seçilmesi servisin kalitesine etki edecektir. Ekip çalışanları ile iletişiminiz ise randevu almak için aradığınız an itibarıyla başlayacaktır. İletişimin Önemi İletişim Altus marka beyaz eşyası veya kliması olan kullanıcılar için önemlidir. Aradığınızda ulaşamadığınız, iletişime geçemediğiniz veya herhangi bir cevap veremeyen servis size de yardımcı olamayacaktır. İletişim ve koordinasyon konusundan birlikte hareket eden bir servis önerilir. Elemanlarını hemen yönlendiren, sorduğunuz sorulara cevap veren bir kişi donanım konusunda yeterli olacaktır. Klimanızın kullanım durumuna göre en sık kullandığınız zamanda bozulması almak istediğiniz randevunun öne alınmasını istemenize neden olur. Yeterli bir donanıma ve eleman sayısına sahil olmayan servis size bunu da sağlayamaz. Bundan dolayı servisle alakalı sorun yaşamamak için en başından güvenilir olanı seçmelisiniz.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.