Size bir telefon kadar yakınız
0 262 331 15 69
Dil Seçin
trende

Derince Vestel Klima Bakımı

12.02.2018
28 görüntülenme
Derince Vestel Klima Bakımı
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Derince Vestel Klima Bakım Servisi

Klimaların yaşam ömrü boyunca iyi bir performans sergilemesi Derince Vestel Klima Bakımı gibi ehil servislerin işlemleri yürütmesine bağlıdır. Klimalarda özellikli bazı parçalar arasında yer alan filtreler klimalara çok büyük katkı sağlamaktadır. Klima sistemlerinde filtre kullanmak ortamın havası açısından önemlidir. Ayrıca bu parça cihaz içeresine toz ve kirli havanın girmesini engelleyerek sistemin daha düzgün çalışmasına vesile olur. Klima sistemlerinde bakımlı ve temiz filtrenin olması klima cihazının ömrüne ömür katacaktır. Klima sistemlerinde temiz ve bakımlı filtrelerin kullanılıyor olması cihazın konfor şartlarını daha rahat yakalayabilmesini sağlayacaktır. Temiz ve bakımlı filtrelerin varlığı soğutma ve ısıtma işlemlerinde cihazların sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Cihaz üzerinde olması zararlı maddelerin fan ve evaporotöre gelmesini engelleyen tek şey klimalardaki temiz filtrelerdir. Ayrıca temiz ve bakımlı filtreler sağlığa zararlı maddelerin daha rahat temizlenmesine vesile olacaktır. Klimadan gelebilecek koku ve bakterilerin bertaraf edilmesini filtreler sağlamaktadır. Temiz ve bakım filtreler soğutma ve ısıtmada verimsizlik gibi sebepleri ortadan kaldırır.

Derince Vestel Klima Bakımı

Derince Vestel Klima Bakımı klima filtrelerinin temizliği esnasında uyulması gerek kuralları harfiyen uygular. Filtrenin bakım ve temizliği esnasında filtre değişimi yapılması gerekirse mutlaka gerekli şeylere uyulmalıdır. Filtre temizliği esnasında klima sistemi kapalı olmalıdır. Filtreyi klimadan çıkarırken filtrenin tırnaklarının kırılmamasına özen gösterilmelidir. Filtreleri klimadan çıkartırken zarar verebilecek araçlar kullanılmamalıdır. Temizleme esnasında kimyasal maddeler kullanmamalıdır. Filtre değiştirme veya temizleme süresi cihazın kullanım yerine göre değişik zamanlarda halledilebilir.

Derince Vestel Klima Bakımı klimaların temel fonksiyonlarını yerine getirmesinde filtrelerin çok önemli olduğunu vurgulamaktadır. Klima filtrelerinin ömrü bakım ve temizliğe göre değişir. Dolayısıyla filtrelerin bakım temizliğine çok dikkat etmek gerekiyor. Klimalara hava filtresi takılmadan çalıştırılırsa sistemde çeşitli arızalara neden olunabilir. Çünkü sistemin iç kısımlarında kir ve tozlar filtre olmayacağından çeşitli bölgelerde birikerek problemeler yol açabilir.  Bu da kronik arıza çeşitlerine neden olabilir. Bundan dolayı filtresiz hiçbir şekilde klima cihazı çalıştırılmamalıdır.

Derince Vestel Klima Bakımı ile klimaların tüm parçalarının periyodik bakım ve temizliği ideal şekilde halledilmelidir ki klimaların fonksiyonlarını tertemiz şekilde yerine getirebilmesine katkı sağlansın. Bu kapsamda iç ve dış ünitedeki parçaların düzenli çalışması da sağlanmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.