Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

11 Kasım 2021 22:14
Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları ile azalan kaynaklar ve son dönemde gelen dolgun zamlar doğalgazın değerine değer kattı. Artık doğalgaz eskisinden daha da kıymetli. Gün geçtikçe artan doğalgaz faturaları yüzünden en ucuz ve temiz ısınma alternatiflerinden doğalgaz kombilerinde de tasarruf çok önemli bir kavram haline geldi. Doğalgaz faturanızı cep yakmayacak hale getirmek için alabileceğiniz bir kaç tedbir var.

Yoğuşmalı Kombi Kullanın!

Yoğuşmalı kombiler dışarıya atılan suyun buharını ısıtma işleminde kullanabilen kombilerdir. Yani yoğuşmalı kombiler, sahip oldukları teknloloji sayesinde normal kombiler için atıktan ibaret olan gaz halindeki su buharını sıvı hale dönüştürerek kendine fazladan ve masrafsız bir ısı kaynağı yaratmış olur. Yoğuşmalı kombileri tercih edin, hem faturanıza hem de doğaya bir iyilik yapmış olun. Evinizin ve iş yerinizin şartlarına en uygun yoğuşmalı kombiyi Arkom Ücretsiz Kombi Seçim Danışmanı hizmeti ile kolayca bulabilirsiniz.

Isı Yalıtımızı Yaptırın!

Isı yalıtımı olmayan bir evde kapılardan, pencerelerden ve duvarlardan kaynaklanan ısı kaybının %50 seviyesine çıkabileceğini biliyor muydunuz? Isı yalıtımınızın olmaması demek faturanıza yansıyan miktarın bir kısmını dışarıdaki havayı ısıtmak için harcıyorsunuz demektir. Isı yalıtımını kazançlı bir yatırım olarak düşünün. Bir seferlik yapacağınız yatırım yıllar boyunca doğalgaz faturanıza yansıyarak cebinizi rahatlatacak.

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

Doğalgaz sisteminizin bakımını düzenli yaptırmak cihazınızın ve tesisatınızın ömrünü uzatır. Sorunsuz çalışan bir ısıtma sistemi verimli ısınma demektir. Verimli ısınarak doğalgaz ısıtma sisteminizin tüm kapasitesinden yararlanmış olursunuz. Böylece gerektiği kadar ısıtmayan kombiler veya bakımsızlıktan ısı kaybına neden olan doğalgaz sistemleriyle faturanıza fazladan yük bindirmemiş olursunuz.

Kombinin Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları kombilerin her yıl, özellikle de kış aylarına girmeden bakımının yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Kombilerin gerekli bakımları yaptırılmadığı takdirde kombinin çalışma ömrü kısalmakta ve istenen sıcaklıklar elde edilememektedir. Bakımsız kombiler daha fazla yakıt tükettiğinden daha çok masraflı olmaktadır. Mekanlar bakımsız kombilerle istenildiği konforda ısınmamaktadır, bu kombiler ayrıca can ve mal güvenliği açısından da tehlikeler oluşturabilirler. Firma olarak oluşabilecek tüm bu sorunlara, en iyi çözümleri üretmekteyiz.

Kombi Bakımını Nasıl Yapılır?

Kombilerin bakımsız olması, randımansız çalışmalarına neden olmaktadır. Bu nedenle de istenilen sıcaklığı verebilmek için daha fazla doğalgaz yakılmasına sebep olunuyor. Arkom Teknik, Servisi olarak, her türlü kombinin bakımını yapabilecek personel ve ekipmana sahip bulunuyoruz. Firmamızın kombi bakımında uyguladığı faaliyetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Öncelikle kombinin genel durumunu kontrol ederek, çalışmasına engel olabilecek hasar ve sorunları tespit ediyoruz
 • Kombiyi çalıştırarak çalışmasını ve ısıtmasını gözlemliyoruz
 • Modern ve hassas cihazlarımız ile gaz basıncını kontrol ediyor ve gaz kaçağı olup olmadığını tespit ediyoruz
 • Vanaların kontrolü ile filtrelerin temizliğini gerçekleştiriyoruz
 • Sistemde hava bulunuyorsa gideriyoruz
 • Baca sistemi dahil olmak üzere, kombinin tüm sistemlerini kontrol ediyor, değişmesi gereken parçaları değiştiriyoruz
 • Elektrik sistemlerini ve bağlantılarını kontrol ediyoruz.

Arkom Teknik Servisi olarak kombi bakımında, kombinin marka ve modeline uygun bakımların tümünü, orjinal kontrol listelerine uygun olarak yapmaktayız. Ayrıca, kombilerin bakımı esnasında kullanıcıları, cihazlarını daha verimli ve doğru kullanmaları konusunda bilgilendirmekteyiz. Bakım faaliyetimizi, kombiyi çalıştırıp konforlu ısınmayı elde ettikten sonra bitirmekteyiz.

Arkom Bakım Paketi ile Tasarruf Sağlayın

Arkom Tasarruf Paketi'ni tercih ederek kombinizin ömrünü uzatabilir ve faturanızdaki fazla yükten kurtulabilirsiniz. Kış sezonu geldiğinde kombinin sürekli devrede olması gerekir, belli bir sıcaklıkta bırakmamız gerekiyor, bu da 40-50 derece arası sıcaklıktır. Bu derecede, oda sıcaklığı 22-23 dereceye ulaşır. Cihaz sürekli o sıcaklığı verir ve oda o sıcaklığa geldiğinde kendisini kapatıyor. Eğer biz sürekli cihazı kendimiz açıp kaparsak, sistem soğuyacaktır, bina soğuyacaktır, bina soğuduğu zaman onu tekrar ısıtmak 1 saat sürer. Ve bu, cihazın bir saat boyunca çalışması anlamına gelir. Ama biz cihazı sürekli açıp kapamazsak, cihaz 3 dakika kapanır, sonra tekrar açılıp 3 dakika çalışır. Kombi Bakımı yapıldığında, kış aylarında cihazın arıza yapmasının önlenir ayrıca bu bakım, cihazımızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Kombinin yıllık bakımında, öncelikle cihazın brülör denilen, alevin yandığı bölümün temizlenir.

Kalorifer Peteklerinin Temizliği

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları, Kalorifer peteklerindeki sorunlardan dolayı, kombiler daha fazla çalışarak sistemi ısıtmaya çalışırlar. Bu da doğalgaz faturalarının yükselmesine neden olur. Kalorifer petekleri içlerinde şehir şebekesi suyu dolaşmaktadır. Gerek suyun içinde bulunan malzemeler, gerekse peteklerin kalitesinden dolayı peteklerin dip kısımlarında tortular oluşmaktadır. Bu tortular zamanla artmakta ve suyun randımanlı olarak dolaşmasına engel olmaktadır. Bu da istenilen ısının elde edilememesine, petek ömrünün azalmasına ve kombinin zarar görmesine kadar birçok sorun oluşturmaktadır. Firma olarak bu sorunların çözülmesi ve konforlu bir ısınma elde etmek için şu hizmetleri gerçekleştiriyoruz;

Kalorifer peteği temizliğini, tecrübeli ekibimiz sayesinde, ortamı kirletmeden gerçekleştiriyoruz. Banyoda bulunan kalorifer havlupanı nın altındaki musluğa, özel cihazlarımızı monte ederek, sistem suyunu boşaltıyoruz. Aynı cihazlarımız ile sisteme ve canlılara zarar vermeyen güçlü kimyasalları sisteme vererek, tüm tortu ve atıkların çözülmesini sağlıyoruz. Sistemin tekrar boşalmasını sağlıyor ve temiz su ile sistemi tekrar temizliyoruz.

Arkom Teknik Servisi olarak, petek temizliği esnasında peteklerin fiziksel arızalarını da onarıyor, sorunlu parçaları değiştiriyoruz. Kombiyi çalıştırıp gerekli ısıyı tam olarak elde ettikten sonra, temizlik işimizi sonlandırıyoruz.

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları

1- Kışın insanlar bol ve kalın giysilerle, vücut ısısının dışarıya atılmasını önlerler. Normal bir insan, 2,5 m2 bir deri alanına sahiptir. Hareket halinde kışın 100 kcal/h dışarıya enerji atar. Bol giysilerde vücutla dış hava arasında husule gelen hava boşluğu çok iyi bir izolasyon tabakası teşkil eder.

2- Ülkemizde hemen hemen bütün kazan daireleri bodrum katlarının en kötü bölümlerinde tesis edilmiştir. Bu hacimlerde kazanlar yanma için gerekli taze havayı alamaz. Yanma eksik olur, verim düşer, yanmamış gazlar çoğalır. Aynı şekilde bu gazlar dar, küçük ve kirli bacalarda boğulur. Şehir hava kirliliğine esas teşkil eden olaylardan biri budur.

3- Evlerimizde; kazanları düşük sıcaklıkta gece-gündüz yakmak, gündüzleri yakıp, gece söndürmekten daha ekonomiktir. Kış günleri; sıcak suyu haftanın yedi günü 42°C'da devamlı vermek haftada 3 gün vermekten daha ucuza mal olabilir.

4- Antre,koridor,merdiven holü, bodrum ve kullanılmayan kiler ve odalardaki radyatörleri söküp attığımız takdirde konforumuzdan hiçbir şey kaybetmeyiz.

6- Kışın soğuk günlerde evin iç sıcaklığı en çok 20°C konfor sıcaklığına ayarlanmalıdır.

7- Giyiminize dikkat ediniz. Özellikle yaşlı ve çocukların giysilerini uygun seçiniz.

8- Odalarda; masa, sandalye ve yataklarınızı dış duvarlardan uzak tutunuz.

9- Güney cephesi pencerelerden gündüzleri güneş girmesini sağlayınız. Geceleri bu pencereleri pancur, perde ve rüzgarlık ile kapatınız.

10- Geceleri uyurken kalın örtünerek oda sıcaklığını 15°C ila 18°C'ye düşürünüz.

11- Güneş alan camlarınızı her gün temizleyiniz. Güneşin pasif ısıtmasını sağlayınız. Bu cam önlerinde yeşil bitki üretiniz.

12- Gece, gündüz ısınan evleri %50-%55 rutubetlendiriniz. 18°C ısınan bir odanın rutubetlendirilmesi halinde hissedeceğiniz efektif konfor sıcaklığı 20°C üstünde olacaktır. Çünkü, nemli hava sıcaklığı daha iyi tuttuğundan, buharlaşma azalacak vücudunuz daha az ısı kaybedecektir.

13- Çok soğuk günlerde özellikle yaşlı ve çocukları bal, şeker ve vitaminle takviye ediniz. İnsanlar bu takviye ile bulundukları sıcaklıktan 2°C fazla konfor hissedebilirler.

14- Radyatörlerin üstlerini ve önlerini kapatmayınız.

15- Radyatör arkalarınaı izolasyon levhası koyunuz.

16- Sıcak su olmayan günler banyo radyatörünü kısınız.

17- Perdelerinizin radyatör önünü kapatmamasına dikkat ediniz.

18- Kullanmadığınız oda, kiler antre ve merdiven radyatörlerini kapatınız. Doğalgaz kullanımı özellikle ısınma maksatlı olarak hızla yaygınlaşıyor. daha konforlu ve iyi bir ısınma tercih edenler bu nedenle doğalgaz ve kombi ile ısınmayı seçiyorlar. Sistemin bakımsız veya arızalı olması ise, istenen verimi sağlamayıp çok daha fazla fatura ödenmesine neden oluyor. Firma olarak, ısınma konforundan ödün vermeden Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Yolları gerekli olan her türlü destek ve servis hizmetlerini vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetler sonucunda, doğalgaz faturalarında % 50'nin üzerinde tasarruf sağlanabiliyor. Bu güne kadar hizmetlerimiz sonucunda, müşterilerimizin elde ettikleri doğalgaz faturalarındaki tasarruflar, bütçelerine çok önemli katkılar sağlamıştır.

Arkom Teknik nin Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Sektörde firmamız ile aynı hizmetleri veren birçok şirket bulunuyor. Firmamızın daha çok tercih edilmesini ve sektörde lider olmamızı sağlayan özelliklerimiz şunlardır;

 • Firma olarak sektörde uzun yıllardan beri hizmet vermekteyiz.
 • Arkom Teknik aynı zamanda yetkili servis olup, her türlü belge ve izinlere sahip bulunmaktayız
 • Tüm personelimiz konusunda uzmanlaşmış, tecrübeli ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Personelimizin sigortaları dahil tüm belgeleri mevcut ve günceldir
 • Müşterilerimizin talepleri bize ulaştığı anda en kısa süre içinde ve mutlaka aynı günde arızalara müdahale etmekteyiz.
 • Mesai mefhumu gözetmeden, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz
 • Tüm bakım ve onarımları, bizzat verilen adreste gerçekleştiriyor, cihaz sökümü yaparak müşterilerimizi mağdur etmiyoruz.
 • Hizmetlerimizi çevre ve canlılara zarar vermeden, kırıp dökmeden gerçekleştirmekteyiz

Firma olarak hizmetlerimizin tümünde, müşteri memnuniyetini öncelemekteyiz. Müşterilerimizin yaşam kalitelerinin yüksek olması, firmamızın başarısı için en büyük gösterge olmaktadır.

Hizmet Garantimiz

Arkom Teknik olarak kombi bakım ve onarım hizmetlerimizi, müşterilerimize garantili olarak sunmaktayız. Orjinal olarak değiştirdiğimiz yedek parçalar dahil, firmamızın garantisi altındadır. Garanti süremiz içerisinde tekrarlanan arızalar ve değiştirdiğimiz parçalardan meydana sorunlar, firmamız tarafından anında ve ücretsiz olarak giderilmektedir.

Müşteri Memnuniyeti

Arkom Teknik olarak tüm müşterilerimize, kendimizden biri olarak kabul ederek, hizmet öncesi ve hizmet esnasında olduğu gibi hizmet sonrasında da teknik destek vermekteyiz. Özellikle kombi arızları konusunda çok hassas davranarak, günün her saatinde ve en kısa sürede müdahale etmekteyiz. Kombi Servisimiz müşteri hizmetleri, tamir gerektirmeyen ve kullanıcıların giderebileceği sorunların çözümünde, ücretsiz destek vermektedir. Kombi Servisi olarak sadece arızayı onarmakta, yeni arızalar oluşturup ilave ücretler çıkartmıyoruz.​​​​​​​​​​​​​​

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.