Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Eca Kombi Ase Uyarısı Nasıl Giderilir ?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ VE KLİMA TEKNİK SERVİSİ

Anasayfa > Eca Kombi Ase Uyarısı Nasıl Giderilir ?

Eca Kombi Ase Uyarısı Nasıl Giderilir ?

11 Kasım 2021 01:11
Eca Kombi Ase Uyarısı Nasıl Giderilir ?

Eca kombi ase uyarısı nasıl giderilir, eca kombi kullananların panik oldukları bir soru kalıbıdır. En başta verilmesi gereken bilgi bu uyarı bir arıza kodu değildir. Kombiniz aslında size yıllık bakım zamanı geldiğini belirtmektedir. Bu uyarıyı gördüğünüz zaman yapmanız gereken kombiye ait olan yetkili bakım servisini bakım yapılması için çağırmak olmalıdır. Kombi ile kesinlikle bilmeyen bir kişi ilgilenmemelidir. Yetkili servis ile konuşup oradan hizmet almalısınız. Öncelikli olarak çağrı merkezi üzerinden ya da bölgedeki yetkili servise müracaat etmelisiniz. Bu sayede kombinizin bakımı en kısa sürede yapılır. Ase uyarısı giderilmiş olur.

Eca Proteus Premix Ase Uyarısı Nedir ?

Evlerimizde ısınma amacı ile aynı zamanda sıcak su ihtiyacını karşılamak için doğal gaz ile çalışan kombiler bulunmaktadır. Eca proteus premix ase uyarısı ile karşı karşıya kaldığınız zamanlar olabilir. Kullanmış olduğunuz kombi modeli eca proteus premix yoğuşmalı kombi modeli ise bu uyarı belirli zamanlarda kombi üzerinde belirecektir. Kombiye ait cihaz ekranında ase uyarısı gördüğünüz zaman anlamalısınız ki kombinizin bakım zamanı gelmiş. Bundan dolayı en kısa sürede ase uyarısının geldiğini yetkili servise bildirmelisiniz. Daha sonra yetkili servisin gelip kombiye ait olan bütün bakımları yapmasını beklemelisiniz. Kombi bakımı yapıldıktan sonra ase uyarısı da ortadan kalkacaktır.

Ase Uyarısında Kombi Çalışmaya Devam Eder Mi ?

Ase uyarısında kombi çalışmaya devam eder mi, sorusu bu uyarı sonucunda kombinin bozulduğunu düşünen pek çok kişinin kafasını kurcalamaktadır. Kombi ase uyarısı gelmiş olsa dahi çalışmaya devam edecektir. Yani ev ısıtmanızda ya da su ısıtmanız da herhangi bir aksama ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz. Yalnız uyarı kodu uzun süre ekranda belirmeye devam ediyorsa yani kombiniz bakım istediği halde bakımını yaptırmıyorsanız o zaman kombinin göstermiş olduğu performans yavaş bir şekilde düşmeye başlayacaktır. Performansının yavaşlamasına bağlı olarak verim düşerken tüketim de yükselme gösterecektir. Bundan dolayı ase uyarısı ile karşılaştığınız zaman en kısa sürede siz müdahale etmeden yetkili , bilen bir kişinin müdahale etmesi için servis ile görüşmelisiniz. Servisten aldığınız yardımdan sonra kombi eski performansına kısa sürede dönüş yapacaktır.

Kombi Bakım Uyarısı Nedir ?

Kombi bakım uyarısı kombinin cihaz ekranında görüldüğü zaman her yıl düzenli yapılması gereken kombi bakımının yapılmasının zamanının geldiğini göstermektedir. Bu uyarı genel olarak kombinin arızalı olduğunu düşündürür. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Kombi tarafından verilen ase uyarısı arıza kaynaklı değildir. Yalnızca kombi uzun süredir bakım almadığından dolayı bakım zamanı geldiğini belirtmektedir. Yine de sonrasında kombinizde herhangi bir arıza oluşmasından şüphe duyarsanız kombi bakımınızı kısa süre içerisinde yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Zaman kaybetmeden teknik servis ile görüşmeli durumu anlatmalı ve bilen kişiler tarafından kombi bakımını zamanında yaptırmalısınız.

Eca Kombi Arıza Kodları Nedir ?

Eca kombi arıza kodları, bu kombiyi kullanan kişiler tarafından bilinmesinde fayda olacak bilgilerdir.

  • Ase uyarısı, kombi bakım zamanının geldiğini gösterir.
  • E01 arıza kodu, ateşleme yapılamadığını bildirmektedir.
  • E02 arıza kodu yanlış alev durumu olduğunu belirtir.
  • E03 arıza kodu, aşırı ısınma uyarısını vermektedir.
  • E09 arıza kodu, gaz armatöründe sorun oluştuğunu bildirir.

Kombiye bağlı arıza kodları bu şekilde farklı numaralar ile kodlanmıştır. Bu kodlar ile karşılaşmanız durumunda servisleri aramalı ve durumları bildirmelisiniz. Kesinlikle kendi başınıza müdahalede bulunmamalısınız. Bu oldukça tehlikeli olduğu için muhakkak yetkili servisi çağırmalı ve müdahale etmesini beklemelisiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi ve Klima Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri Klima ve kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede çözüm ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı