Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Hermetik Kombi Nedir ?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Hermetik Kombi Nedir ?

Hermetik Kombi Nedir ?

11 Kasım 2021 23:10
Hermetik Kombi Nedir ?

Hermetik Kombi Nedir? Sorusuna kısa bir şekilde cevap vermek gerekirse, Hermetik Kombi, ateşleme adına gerek duyulan havanın kombi içerisinde yer alan fan sayesinde alındığı ve bunun sonucunda oluşan atık gazın da aynı sistem sayesinde dışarıya rahat bir şekilde atılmasını sağlayan kombi türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani bu tip de ki kombiler doğal gazın yanmasıyla birlikte oluştuğu ve bunun sonucunda da oluşan su buharı yardımıyla havayı olduğu gibi atmosfere salar. Kombiler, ısınma ve sıcak su ihtiyacını gidermek için kullanılır ve oldukça farklı çeşitleri ile farklı farklı insanlara hitap etmeyi sağlamaktadır. Hermetik Kombi, oksijeni dışarıdaki ortamdan alır ve aldığı oksijeni yakarak ortaya çıkmakta olan gazları aynı sistem üzerinden atmosfere bırakır. Bu sayede de suyu ısıtarak sıcak su seviyesinin yükselmesini ve rahatça banyo yapabilmenizi sağlamaktadır. Özellikle küçük banyolar için oldukça ideal bir kombi çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kombi Çeşitleri Nelerdir ?

Kombi Çeşitleri kısaca özetlenmek gerekirse şu şekilde söylenebilir:

  • Hermetik Kombi
  • Yoğuşmalı Kombi
  • Bacalı Kombi

Çeşitleri mevcuttur. Türkiye’de yaklaşık olarak 3.500.000 kişinin kombi kullandığı ve son zamanlarda ise insanların Hermetik Kombi tercih ettiği görülmektedir. Kişiden kişiye değişen kombi çeşitlerinin arasından en doğruyu seçmek en önemli husus olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hermetik Kombi ve Yoğuşmalı Kombinin Farkı Nedir ?

Hermetik Kombi, yukarıda da bahsettiğimiz üzere doğal gazın yakılması sonucu oluşan su buharını doğruca atmosfere salmaktadır. Ancak yoğuşmalı kombi ortaya çıkan bu su buharını kombinin içerisinde tutmaktadır. Bu sebepten ötürü de yoğuşmalı kombilerde suyun sıcaklık seviyesi çok daha yukarılarda olmaktadır. Bu kadar fazla ısınıyor olması da yoğuşmalı kombinin, diğer kombi çeşitlerinden %17 daha verimli olmasını sağlamaktadır. Yoğuşmalı kombi, atmosfere salmayıp kendi içine aldığı su buharını, eşanjör sistemi sayesinde yoğuşturur ve bu sistemi sürekli yenileyerek sıcak suyun veya ısının devamlı gelmesini sağlamaktadır. Yoğuşmalı kombi daha özel sistemlere sahip olduğu için en pahalı kombi sistemi olarak karşımıza çıkar. Hermetik Kombi, daha uygun bir fiyata sahip olduğu için insanlar evlerinden genellikle bu tip kombileri tercih etmektedir. Hermetik Kombi, kısa vadede oldukça fayda sağlarken; uzun vadede yoğuşmalı kombi daha çok fayda sağlamaktadır. Bununla birlikte yoğuşmalı kombiler, çevreye daha az zarar vermektedir. Bu doğrultuda küçük alanlarda Hermetik Kombi; büyük alanlarda yoğuşmalı kombi tercih etmek sizin için daha yararlı olacaktır.

Hermetik Kombinin Ne Gibi Özellikleri Nelerdir ?

Hermetik Kombi, öne çıkan özelliklerinden en önemlisi ucuz olmasıdır. Genel olarak özelliklerine baktığımız zaman ise şu şekilde sıralayabilir:

  • Hermetik Kombi modellerinde havanın akışı sistem içerisinde bulunan fan ile sağlanmaktadır. Bu fan sistemi, dışarıdan temiz havayı alır, sistemin içerisinde bu havayı yakar ve ardından yanma sonucunda oluşan su buharı gazını tekrardan dışarıya gönderir.
  • Bu kombi çeşitlerinde yanma odalarının kapalı olması dikkat çeken bir özelliktir.
  • Ortam havasını değil, dışarıda bulunan oksijeni kullanarak su buharı oluşturur.
  • Bina bacası olmasına gerek olmadığı gibi montajında ve kullanım aşamasında bir baca gereksinimi duymamaktadır.
  • Bu tip kombi modelleri, cephesi dışarıya bakmakta olan her yerde kullanılabilmektedir. Havadar bir mekânda olması demek kombinin daha rahat bir şekilde havalanacak olması demektir.
  • Hermetik Kombi, orta boyutlarda olan veya küçük boyutlarda olan dairelerde veya evlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bu gibi özelliklerden oluşmaktadır. Eviniz için en doğru kombi seçimini yapmak kuşkusuz oldukça önem taşır. Bu yüzden doğruyu seçmek önemlidir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı