Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

İmmergas Kombi Sıcak Su Sorunu

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > İmmergas Kombi Sıcak Su Sorunu

İmmergas Kombi Sıcak Su Sorunu

09 Eylül 2020 20:48
İmmergas Kombi Sıcak Su Sorunu

İmmergas kombi sıcak su sorunu diğer kombilerde olduğu gibi benzer nedenlerle yaşanabilmektedir. Isıtma sistemleri teknolojilerini sürekli gelişmekte ve geliştirilmiş sistemlere sahip kombi modelleri üretilmektedir. İmmergas kombi çeşitleri, yeni teknolojilere sahip kombilerdir. Eski kombi modellerine göre arıza oluşma oranı daha düşüktür. Kombi içerisindeki sistemlerde bir arıza meydana geldiğinde, arıza kodu ile uyarı verecek ve bakım yapılmasını sağlayacaktır. Sıcak su sorununa neden olan sorunlar, kombi içi sistem arızaları ve kombi dışı nedenler olarak belirlenebilmektedir. Kullanıcılar, kullanım kılavuzunu inceleyerek ya da İmmergas kombi servisimizle görüşerek arıza hakkında bilgi alabilirler.

Kombinin arıza yapabilecek sistemleri

İmmergas kombiler, elektronik ana kart ve çeşitli sensör sistemleri gibi birçok parça ve sistemden oluşmaktadır. Her parçanın arıza yapma ihtimali vardır ve oluşan arızalar, sıcak su sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır. Kombi iç donanımını oluşturan ve arıza yapabilecek olan sistemler şunlardır;

  • Elektronik kart
  • Üç yollu vana
  • Ntc sensörü
  • Tribün
  • Devir daim pompası
  • Diyafram contası
  • Akış şalteri
  • Plaka eşanjörü

Kombinin otomatik olarak çalışmasını sağlayan, bu parçaların her birisinin ayrı bir görevi vardır. Parçalarda oluşan arızalar, kombinin çalışmasını engellerken, kombi çalışsa bile sıcak su sorunlarının yaşanmasına neden olabilecektir.

Sıcak su musluğundan suyun akmaması

Kombilerin, elektrik şalterleri açık olduğunda ve kombiye, elektrik, su, doğalgaz giriş olduğunda, otomatik olarak çalışacaktır. Sıcak su kullanmak isteyen kullanıcılar, sıcak su musluğunu açtıkları halde suyun akmaması sorunu ile karşılaşabilirler. Bunun için yapılacak ilk işlem, kombi su vanasını kontrol etmek ve açık olmasını sağlamak, lavabo altındaki musluk vanasının açık olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Vanalar açık olduğu halde su gelmiyorsa, kombi üç yollu vanası arıza yapmış ve kullanım suyu gönderimini kapatmış olabilir.

Su soğuk akıyor

İmmergas kombiler çalıştığı halde, musluklardan sıcak su değil soğuk su akıyor olabilir. Bu kombinin su basınç seviyesinin düştüğünü ya da bazı sistemlerin arıza yaptığını göstermektedir. Daha çok su basınç seviyesinde düşme olduğunda, kombi suyu ısıtmayacaktır. Suyun ısıtılabilmesi için su basıncı bar değeri 1,5 - 2 arasında olmalıdır. Kombi kontrol panelinde arıza kodu belirtilmiş ise oluşan arıza ateşleme sistemini etkileyebilir ve suyu ısıtmayabilir. Tarafımızdan oluşan tüm arızalar giderilerek, suyun sıcak akmasını sağlıyoruz.

Filtre temizliği

İmmergas kombilerde, su giriş vanaları öncesine, suyun temizlenmesi için filtreler takılmaktadır. Bu filtreler, su içerisindeki çeşitli tortuları kombi içerisine girmeden tutmaktadır. Şebeke suyunun temiz olmaması, filtrelerin kısa sürede tıkanmasına neden olacaktır. Su giriş filtreleri tıkandığında, suyun yeterli basınçta gelmesini engelleyecek ve kombinin arıza kodunu göstermesine neden olacaktır. Düşük basınçlı su kombinin suyu ısıtmamasına neden olacak ve bu sorun, sıcak su sorunu nedenleri arasında gösterilmektedir.

Arıza tespitleri

Kombilerde, en sık rastlanılan sorunların başında sıcak su sorunları gelmektedir. Oluşan arıza türüne göre suyun soğuk akması ya da aşırı sıcak olarak akması olabilmektedir. Bazı tıkanma sorunları ise suyun musluktan hiç akmamasına neden olacaktır. Sıcak su sorunlarının çözümü için arıza tespitlerini, deneyimli ve tecrübeli elemanlarımız ile yapıyoruz. Özel test sistemlerini uygulayarak, kombi içerisinde oluşuna arızayı daha kolay ve doğru tespit ediyoruz. Dijital göstergeli kombiler, oluşan arıza türlerine göre belirlenen arıza kodunu göstereceği için arıza tespiti daha kolay olacaktır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.