Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

İş Yerlerinde Klima Bakımı

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > İş Yerlerinde Klima Bakımı

İş Yerlerinde Klima Bakımı

03 Mart 2017 18:18
İş Yerlerinde Klima Bakımı

Kurumsal şirketlerde kullanılan klimalara bakımı

İşyerlerinde kullanılan klimaların bakımı, yoğun klima kullanımı, fazla insan sirkülasyonunun olması, daha tozlu bir ortam olması ve her mevsim kullanılması sebepleriyle çok fazla önem taşımaktadır. Klima bakımının sağlık açısından önemi Periyodik olarak bakımı yapılmayan klimalar ortamdaki havayı filitrelemeyeceğinden  toz parçacıkları ortamda kalarak nemli havayla birlikte küf mantarları oluşmasına neden olurlar. Bu durum iş yerlerimizde çalışan personelimizde baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, astım, alerji ve lejyoner gibi ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu sebepten çalışanların sağlığını etkileyecek ve işyerleri için de verim kaybına sebep olmaktadır.

İşyerlerinde klima bakımının müşteri açısından önemi

Zamanında bakımı yapılmayan klimalar olmadık zamanlarda arızalanarak, çalıştığımız ortamdaki  konforumuzu etkileyerek, çalışanların performansını düşüreceği gibi müşterilerimizin de hoşuna gitmeyecektir ve hem maddi hemde manevi kayıp olarak bize yansıyacaktır. Özellikle alışveriş merkezlerinde, toplantı odalarında ve mağazalarda müşterileri rahatsız ederek fazla süre ortamda kalmalarını engellemektedir.

Bakım yaptırmamanın maddi zararları

Bakımı servislerin belirlemiş olduğu zamanlamalar da yapılmayan klimalar, aşırı pislenme sonucunda yeterli hava dolaşımı yapamayacağından dolayı başta klimanın motoru olmak üzere bütün elemanları daha fazla çalışacaklarından elektrik sarfiyatı en üst düzeye çıkacaktır, yedek parçalarının arızalanma riskleri artacak ve klimaların ömürleri belirtilenden daha kısa olacak, maddi anlamda bir yük olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bakımlar hangi periyotlarda yapılmalıdır

Klima Servisleri tarafından aksi belirtilmedikçe;

Ofislerde kullanılan klimalara kullanım zamanı ve ortamdaki tozlanma ile orantılı olarak yılda 2 de bakım yapılmalıdır. ·         Mağaza, imalathane ve sistem odası gibi her an çalışan klimalara yılda en az 4 defa bakım yapılmalıdır. ·         Profesyonel soğutma gereken yerlerde kullanılan klimalar için her altı ayda bir bakım yapılmalıdır. Genellikle Ofis, İş Merkezi, Genel merkez gibi sistemlerde VRF Klima Sistemleri Kullanılmaktadır. Bu gibi Durumlarda VRF Klima Servisi tarafından bakım yapılması çok önemlidir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.