Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Isınma Sorunu Yaşamamak için Kışa Hazırlanın

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Isınma Sorunu Yaşamamak için Kışa Hazırlanın

Isınma Sorunu Yaşamamak için Kışa Hazırlanın

11 Kasım 2021 23:20
Isınma Sorunu Yaşamamak için Kışa Hazırlanın

Kalorifer Petekleri Isınma Sorunu

Isınma Sorunu Yaşamamak için Kışa Hazırlanın

Artık Isınamıyorum Derdine Son!

Kış aylarında ısınma ile ilgili sorunlar sık yaşanabildiği gibi, bu problemi çözmek için birtakım önlemler alınması şarttır. Isınma Sorunu Yaşamamak için Kışa Hazırlanın soğuk havalarda, kalorifer petekleri ile verimli ve hızlı bir şekilde ısınabilmek için peteklerde bakım yaptırılması şarttır. Kalorifer peteklerinde bakım yaptırılması, ısınma hızını ve seviyesini arttıracağı gibi, doğalgaz faturalarında da yüzde 30’a kadar tasarruf sağlar.

Kalorifer Petekleriniz için Bakım Yaptırın

Kalorifer petekleri için bakım yaptırmak, hızlı bir şekilde ve verimli olarak ısınmak için ilk şarttır. Özellikle uzun süredir kullanılan ve bakım yaptırılmayan petekler, ısı verimliliği açısından oldukça olumsuz sonuçlar vereceği gibi, peteklerin havasının alınması, bakım işleminin tamamlandığı anlamına gelmez. Petek Temizliği.

Peteklerde En Çok Karşılaşılan Sorun

Kalorifer peteklerinde meydana gelen sorunlar, genellikle doğru şekilde tespit edilemediği için, hem ısı verimliliği sağlanamaz, hem de geç ısınma sorunu ortaya çıkar. Bu durumun üstesinden gelebilmek için kalorifer peteklerine düzenli olarak bakım yaptırılması gereklidir. Peteklerin içerisinde biriken yabancı maddeler, su geçişine karşı engel oluşturacağından, temizliği yapılmayan peteklerde ısınma sorunu yaşanmaktadır. Petek temizleme uygulaması yaptırarak, bu sorundan kurtulmak mümkün olacağı gibi, bakım işleminin ertelenmesi sorunun tekrar etmesine yol açacaktır.

Kalorifer Petekleri için Nasıl Bakım Yapılır?

Kalorifer peteklerinde ısı verimliliğini sağlamak için etkili bir temizleme işleminin yapılması gereklidir. Uzman tesisatçılar tarafından çok kısa sürede tamamlanabilen ve etkili bir çözüm sağlanabilen temizlik işlemiyle, doğalgaz faturalarında da ciddi bir tasarruf sağlamak mümkün olacaktır. Kış aylarından önce, bakım işleminin yapılması, soğuk havalarda, ısınma ile ilgili sorunların yaşanmasını önleyeceği gibi, doğalgaz faturalarının da yüzde 30’a varan oranlarda düşük gelmesini sağlayacaktır. Kireç ve kir gibi maddelerden peteklerin iç tesisatının arındırılması suretiyle yapılan temizleme uygulamasında, bu alanda uzman olan firmalar ile çalışılması, başarılı sonuçlar doğuracaktır. Buna karşın, bireysel ya da profesyonel olmayan yöntemler, kalorifer peteklerine zarar verebileceği gibi, ciddi maddi zararlara da yol açabilecektir. Bu nedenle, petek temizliği hizmeti için bu alanda uzman olan ve garantili şekilde hizmet sunan şirketler tercih edilmelidir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.