Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kaliteli Kombi Servis Hizmeti

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kaliteli Kombi Servis Hizmeti

Kaliteli Kombi Servis Hizmeti

04 Nisan 2020 09:17
Kaliteli Kombi Servis Hizmeti Kombiler, doğalgaz kullanılan yerlerde sıcak su ve ısınma ihtiyaçları için kullanılan elektronik cihazlardır. Bu cihazların, periyodik bakımları ve arıza tamirleri için yetkili, kaliteli servis hizmeti sunan firmaların seçilmesi önemlidir. Kombi cihazları, diğer elektrikli cihazlardan farklıdır ve doğalgaz, elektrik, su kaynaklarını bir arada kullanmaktadır. Enerji verimliliği ve can güvenliği açısından kombilerin bakımlı olması çok önemlidir. Kaliteli kombi servis hizmeti veren firmaları bulmalı ve iletişim numaraları her zaman ulaşabileceğiniz bir yerde bulunmalıdır.

Kaliteli Kombi Servis Hizmeti

Kombi cihazlarının montajı yapıldıktan ve kullanılmaya başlandıktan sonra her yıl periyodik bakımlarının yapılması gerekiyor. Kış aylarında daha çok kullanıldığı için ülkemizde, kombi periyodik bakımlarının Mart İle Eylül, Ekim ayları arasında yapılması öneriliyor. Tüm kullanıcıların, yılda bir defa bakım yaptırarak, kombi cihazlarının iç temizliğinin yapılmasını, çalışan tüm aksamlarının kontrol ettirilmesi istenmektedir. Bakımı düzenli yapılan kombiler, yıl boyunca sorunsuz çalışacak, arıza oluşturmayacak ve daha az enerji ile yüksek ısı verimliliği sağlayacaktır.

Kombi Bakımında Yapılması Gerekenler

Kombi bakımlarının her zaman kaliteli hizmet sunan servislere yaptırılması, güvenlik açısından önemlidir. Kaliteli servis hizmetleri sunan firmalar, tüm marka ve model kombilerde nelere dikkat edeceklerini bilir ve genel bakımı güvenli bir şekilde yaparlar. Kombi bakımında yapılması gerekenler şunlardır;
  • İlk önce kombi içindeki su boşaltılır,
  • Genleşme tankının hava basıncı ölçülür ve hava ayarı yapılır,
  • Yanma haznesinin komple temizliği yapılır,
  • Kombi bacası fanı temizlenir,
  • Brülör temizlenir,
  • Ateşleme sistemi kontrol edilir.
  • Üç yollu vana sökülür ve temizlenir,
  • Gaz ayarı yapılır,
  • Genel kontrol yapılarak, arıza varsa tespit edilir, arıza yoksa arıza yapabilecek tüm aksamlar kontrol edilir.
  • Su akış filtreleri sökülerek temizlenir.
Bakım sonrası kombi çalıştırılır ve hem sıcak su hem de petek sıcaklık durumu kontrol edilir. Kombi bakımları basit işlemler gibi görünse de özen isteyen ve hassas davranılması gereken konulardır. Bilgisiz kişilerin yapacaklara bakımlar, yeni arızaların oluşmasına neden olabilecek ve güvenlik riski doğurabilecektir.

Kombi Temizliği

Kombi cihazları, kış aylarında sürekli çalışacağı için ateşleme sisteminde islenme nedeniyle kirlenmelere yol açabilecektir. Oluşan kirlenmeler temizlenmediği zaman cihazın çalışma performansı düşecektir. Kullanıcı, istediği ısı verimliliğine ulaşamayacak, cihaz istenilen ısıyı sağlayabilmek için daha fazla çalışarak daha fazla enerji harcayacaktır. Bakımı yapılmayan kombiler, istenilen verimliliği sağlayamadığı gibi doğalgaz faturalarının da yüksek olmasına neden olabilecektir. Yıllık temizliği yapılmayan kombilerde, bakımsızlık yüzünden arızalar oluşabilecek, cihazın kullanım ömrü azalacaktır. Kaliteli hizmet sunan servisler, tüm müşterilerine, yılda bir defa periyodik bakım yaptırmalarını önermektedir.

Kombi ve Petek Temizliği

Kış aylarında, evinizin daha iyi ısınabilmesi için sadece kombinizin bakımını yaptırmanız yeterli olmayabilir. Kombi bakımını yılda bir defa yaptırabilir, petekleriniz temizliğini ise birkaç yılda bir yaptırabilirsiniz. Yetkili kombi servis hizmeti sunan firmalar, kombi bakımı ile birlikte petek temizliğini özel cihazları ile ilaçlı olarak yapabiliyorlar. Peteklerinizi sökmeye gerek kalmadan, kombi altındaki, petek bağlantı borularına cihazlarını bağlıyor, kullandıkları özel ilaçlar ile tüm tesisat ve peteklerin içerisini en iyi şekilde temizliyorlar. Petekler temizlenmediği zaman içerisinde oluşan tortu ve kireçlenmeler nedeniyle tıkanabilecek ve sıcak suyun geçmesini önleyecektir. Bu durumlarda, kış aylarında kombiniz ne kadar çok çalışırsa çalışsın, peteklere sıcak su gelmeyecek ve siz odanızı ısıtamayacaksınız. Bu ısı verimliliğini düşürürken, kombinin daha fazla enerji harcamasına hatta çeşitli arızalar oluşturmasına neden olabilecektir. Yetkili servisler, bakımlar konusunda tüm müşterilerini bilgilendirmekte ve kaliteli, güvenli bakım hizmetleri ile oluşabilecek tüm sorunları önceden önlemiş olmaktadır.

Kocaeli'nin En güvenilir kombi Servisi

Uzun yıllardır kombi servis ve bakımı konusunda deneyim kazanmış firmamız, Kaliteli Kombi Servis Hizmeti bünyesinde bulunan alanında uzman yetişmiş personel ile müşterilerine hizmet vermektedir. Geniş araç filosuyla, müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız. Güvenli hizmet, kısa sürede sorun çözme, uygun fiyatlandırma ile garantili hizmet vermektedir. Cihazınızın ömrünü uzatmak, en iyi verimi almanızı sağlamak amaçlanmaktadır. Bakım, onarım, kombi tamiri ve montaj hizmetleri ile kullanıcıların ihtiyacını gideriyor ve karşılaştıkları arızaları en kısa zamanda yerinde çözüme kavuşturuyoruz. Cihazlara her yıl yapılan bakım sayesinde kış boyunca yüksek verim elde ediliyor ve cihazın kullanımı sırasında olası kazaları engellemiş oluyorsunuz.

Kombi Servis Hizmeti nde Kalite

Firmamız yüksek kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. Geniş ürün yelpazasi ile orijinal yedek parça kullanan teknik ekibimiz sayesinde bakım, tamir ve montaj hizmetleri garanti kapsamında yapılmaktadır. Kocaeli’de başta İzmit, Derince, Körfez, Yarımca, Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Değirmendere  ilçe ve semtlerinde hizmet vermekteyiz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.