Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kalorifer Petek Temizliği

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer Petek Temizliği

11 Kasım 2021 23:06
Kalorifer Petek Temizliği

Yakıtınız ne olursa olsun %30 civarında ısı ve yakıt tasarruf sağlanır. Kalorifer Petek Temizliği ev, ofis, fabrika ve tüm toplu konut sitelerinde, merkezi veya bireysel ısıtma ve soğutma sistemlerinin tamamında uygulama yapılır. Kalorifer Petekler Temizliği özel ilaç ve kimyasallarla yapılarak, içlerinde sıvı akışını daha düzenli hale getirilmektedir. Bu sayede elde edilen enerji yükselmekte ve yakıt tasarrufu büyük oranda artmaktadır. Kalorifer peteklerinde zamanla paslanma, balçıklaşma ve sıklıkla karşılaşılan kireçlenme gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlara karşı en etkili çözüm, özel ilaçlı karışımlar ve kimyasallar ile yılda bir kere temizletmektir.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer petek temizliği yapılan dairelerde yakıt tasarrufunda ve ısıtma da %30'a varan tasarruf söz konusudur. Isıtma sistemlerinde (yerden ısıtma, kalorifer petekleri) ve kombilerinizin içinde her zaman belirli miktarda su bulunması gerekir. Bu su zaman içerisinde kiraçlenir, tortulaşır ve balçıklaşır. Petekler içerisindeki kirlenmeler ve aşınmalar bundan dolayı meydana gelmektedir. Petekleri, vanaları bu tortular daraltabilir veya tamamen tıkanıklığa neden olabilir. Her yıl tahliye vanasından suyu boşaltarak kombi tesisatınıza yeni su yüklenmesi ve suyun tazelenmesi ile bu problemlerin önüne geçemiyor muyuz diye merak ediyor olabilirsiniz? Kombi ısıtma tesisatınıza yeni ilave edilen su, daha fazla tortu oluşturabilecek madde anlamına gelir. Ve tam tersine yeni ilave edilen suyun oksijen oranı yüksek olduğundan metal yüzlerde hızlıca bir kireç oluşumu gerçekleşecektir. Bu kireçlenme her su konulması ile yeniden artışa geçer ve aslında hiç durmaz. Dolayısıyla suyun sistemden alınması ve tazelenmesi bir katkı sağlamaz. Zamanla kapalı devre kalorifer sistemleri kullanımla beraber, boru ve radyatörler kireçle kaplanır, suyu ısıtan plaka eşanjör kireçten çalışmaz hale gelir, plastik borular ise balçıklanır. Bir milimetrelik kireç radyatör sistemlerinde %7-8 oranında verimlilik kaybına neden olmaktadır. Kullanılan suyun sertlik derecesine göre %20 den %30 a kadar verim düşüşleri kireçlenmeler dolayısıyla görülebilir. Kalorifer petek temizliği bu yüzden oldukça önemlidir. Evi ısıtmak için giderek faturalarınız daha da mı çok kabarıyor? Kombi sistemleriniz ilk günkü gibi ısıtmıyor mu ? Bizi arayın tüm bu sorunlarınızı hızlı ve etkili bir şekilde çözelim!

Kocaeli Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Petekler kombi ve kalorifer kullananların ısınmalarını sağlayan parçalardır. Sistem peteklerin içerisindeki suyun kombi ve kalorifer yardımıyla ısıtılarak, ortamın ısınmasını sağlamak şeklinde gerçekleşir. Zaman içerisinde peteklerdeki su tesisata zarar vermeye başlar. Peteklerin içerisindeki su sebebiyle kireçlenme, tortu birikimi ve çamur birikimi olur. Bu kalıntılar temizlenmezse, ısınmada problemler yaşamamız muhtemeldir. Bu sorun sadece ısınmayla kalmayıp, maddi açıdan külfete sebep olur. Isınma amacıyla kombi ve kaloriferlerde kullandığımız yakıt cinsi ne olursa olsun, daha fazla tüketmemize, dolayısıyla daha fazla para harcamamıza nedendir. Bu sebeple peteklerimizi belli periyotlarda temizletmemiz gerekir. Petek temizliğinin ne zaman olacağını belirtmek gerekirse, ısınmada sorunlar yaşamayı beklemeden yapmamız uygun olacaktır. Bazı bölgeler daha soğuk olduğu için kombi ve kaloriferler daha fazla kullanılmaktadır. Bu yörelerde daha sık petek temizliği yapmak uygun olacaktır. Bu süre belki yılda bir defaya bile denk gelebilir. Bazı yöreler ise, daha ılık iklim koşullarına sahip olduğu için, 2 veya 3 yılda bir yapılacak petek temizliği yeterli gelecektir. Petek temizliği ihtiyacı hissettiğinizde, Kalorifer Petek Temizliği fiyatları konusunda tereddüt yaşamanız normaldir. Eğer güvenilir ve servis hizmeti olan firmaları tercih ederseniz, size çıkarılan maliyetlerde, gönül rahatlığı ile petek temizliğinizi yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptıracağınız firmaların kurumsal kimliklerinin olmasına lütfen dikkat ediniz. Çünkü aldığınız hizmetten herhangi bir memnuniyetsizliğiniz olursa, karşınızda muhatap bulmanız açısından bu son derece önemli konudur. Petek temizliği fiyatları belirlenirken, ısınma amaçlı kullandığınız petek sayısının ve peteklerinizin ne kadar süre kullanıldığı oldukça önemlidir. Petek temizliğini yaptıracağınız firmaya, petek sayınızı ve kullanım alanınızın büyüklüğünü belirtirseniz, petek temizliğinin maliyetlerine daha rahat ulaşabilirsiniz. Yapılacak petek temizliği daha sağlıklı ısınmanızı ve tasarruf etmenizi sağlayacak en önemli etkendir. Siz bu şekilde bilinçli davranırsanız, çevre temizliğine de katkı sağlamış olacaksınız. Daha fazla yakıt yakmayarak, çevrenin daha az kirlenmesine sebep olacaksınız. Bütün bu saydıklarımız, sağlıklı ısınmanın nasıl olacağını göstermektedir. Bundan sonra peteklerinizin temizliğine dikkat ederek, sıcak ortamlarda yaşamanın önünü açabilirsiniz, karar sizin!

Kombi ve Petek Temizliği

Kombi tesisat yıkama, hem kombinizi verimli kullanmak hem de doğalgazı tasarruflu kullanmak açısından oldukça önemlidir. Zira suların kireçli ve radyatörlerin metal aksamlı olması zaman içerisinde geçiş kısımlarını tıkar ve ısınma problemleri yaratır. Boru hatlarının temizlenmesi halinde yaşam alanınızın çok daha konforlu olduğu görülecektir. Kombi Tesisat Yıkama Nasıl Yapılır? Kalorifer Petek Temizliği, sistemdeki kireç, kışır, tortu ve çamurları temizlemek amacıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Uzun süreli kullanımlardan sonra tesisat yıkanmalı ve kullanıma hazır hale getirilmelidir. Aksi halde peteklerden beklenilen verim alınmaz ve dereceyi yükselttiğiniz halde sıcaklık iletilmez. Kombi tesisat yıkama, Kullanılan suyun özelliğine, Isı ve oksijene, Yerden ısıtma sistemlerine, Kapalı devre ısıtma yöntemine göre değişiklik gösterir. Kombi petek temizliği nasıl yapılır? Sorusunu kısaca şu şekilde yanıtlandırmak mümkündür. Tesisatın içerisi makine yardımıyla yapılır ve temiz su ile yıkanır. Çamur ve tortuların tamamen gitmesi içinde kimyasal kullanılır.

Kombi Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kalorifer Petek Temizliği ile ilgili belli bir periyodu yoktur. Ancak uzmanlar kombiden yüksek verim alınması için 3 yılda bir yıkama yaptırılması gerektiğini söyler. Uzun süreli kullanımlar sonunda cihazda belli sorunların yaşandığı görülür. Bu da tamamen tesisatın kirlenmesine bağlıdır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.