Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kalorifer Tesisat Temizliği

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Tesisat Temizliği

03 Mart 2017 09:36
Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Tesisat Temizliği

Kalorifer Tesisat Temizliği, Kalorifer ya da kombiler kadar merkezi ısıtma sistemleri de düzenli bakım istemektedir.  Ayrıca sistemde yer alan tüm petekler de düzenli bakıma dahil edilmelidir. Şebeke sularında bulunan peteklerin sistemde balçıklaşmaya neden olacağından sadece merkezi ısıtma bölümü değil kalorifer tesisatının tamamı için temizleme ve bakım çalışmaları yapılmalıdır.  Bu temizlik ya da bakımların yapılmaması halinde peteklerin içinde biriken kireçler peteklerin alt kısmına çökmektedir. Böyle bir durumda da ortaya ısınma problemleri çıkmaktadır. Özellikle kireç biriken peteklerde çok fazla karşılaşılan problemler arasında peteklerin alt kısmının ısınmaması problemi görülmektedir. Bu durumda elbette ısı veriminin düşmesine ve ısınma problemlerine neden olmaktadır. Kalorifer sistemleri temizlenirken sistemin her bölümü ayrı şekilde temizlenmektedir. Kazandan peteklere kadar sitemin hiçbir parçası temizlik ve bakım işlemi dışında tutulmamaktadır. Baymak İzmit servis merkezi sistem kalorifer sistemi bakım yada temizliği için profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.  Makul fiyatlar ile tüm tesisatın bakım ya da temizlik çalışması servis tarafından yapılmaktadır. Merkezi sistemlerde sistemde birikmeye başlayan kireçler ilk olarak merkezi sistem kazanını etkilemektedir. Daha sonra ise yavaş yavaş bu etki peteklere doğru yayılmaktadır. Yayılma esnasında ısıda yaşanan enerji kaybı çok fazla dikkat çekmemektedir. Fakat yavaş yavaş bu yayılma birikmeye dönüşerek ısı kaybının  fark edilir dereceye gelmesini sağlamaktadır. Böylece hem ısınma problemleri ortaya çıkar hem de gereksiz fatura ödemesi artmaktadır.

Kalorifer Tesisat ve Petek Temizliği

Merkezi sistem kalorifer bakımında pek çok işlem yapılmaktadır. Bu bakımlar esnasında tesisat yıkama yanında kimyasallar ile biriken tortuları yok etme çalışmaları da yapılmaktadır. Kazandan başlayarak tesisat boruları ve peteklere kadar her yer dikkatli şekilde temizlenmektedir. Merkezi sistemde bulunan petek ya da sistem genişliği geniş bir alanı kapsadığından bu sistemlerde yapılan bakımlar, oldukça geniş alanlara yayılmaktadır. Bu da ısı verimliliğinin çok daha etkili bir şekilde sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Yani kazanda biriken bir kireç tüm binayı etkilemektedir. Aynı şekilde sistemde yapılan bakım tüm binanın ısınmasını etkilemektedir. Bu bakımdan merkezi sistem petek temizleme ya da bakım çalışmaları geniş bir alanı kapsamaktadır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı