Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kartepe Airfel Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kartepe Airfel Klima Servisi

Kartepe Airfel Klima Servisi

05 Mayıs 2018 11:00
Kartepe Airfel Klima Servisi Bakımlı klimalarla bulunulan ortamlar daha temiz, daha sıcak ve daha serin olabilir. Bunun için bakımlarının Kartepe Airfel Klima Servisi gibi kurumsal servislere yaptırılması önemli bir husustur. Klima bakımları kapsamında filtre temizlikleri çok önemlidir. Çünkü bulunulan ortamdaki havanın temizliği tamamen iyi temizlenmiş filtrelere bağlıdır. Filtrelerle temel amaç ortam dönüş ve dış hava içerisinde bulunan zararlı partiküllerin ortama üflenmesinin engellenmesidir. Filtre malzemesi olarak isteğe göre sentetik, cam elyaf, metal ve karbon filtre gibi seçenekler vardır. Filtrelenmesi istenen partiküllerin boyutuna göre çeşitli klasları vardır.  Filtrenin tutabileceği partiküllerin çapı küçüldükçe, filtre dokusu sıklaşır, dolayısıyla içinden hava geçmesi zorlaşır, ve bu ek enerji tüketimi demektir.  Filtrelerle beraber diğer tüm iç ya da dış ünitelerin klimalarının bakımının yapılması klima performansının yükselmesine vesile olacaktır. İyi bir klima performansı iyi bir sıcak hava ve iyi bir serin hava ve iyi bir temiz hava demektir.

Kartepe Airfel Klima Servisi, Tamiri, Bakımı ve Montaj Hizmetleri

Kartepe Airfel Klima Servisi Kartepe Klima Servisi yaptığı iyi bakım uygulamalarıyla her dönem müşterilerinin yanında olmayı sürdürmektedir. Hem yazınki sıcaklıklardan hem de kış soğukluklarından korunmak için iyi bir iklimlendirme sistemi kurmak gerekiyor. Elbette bu iklimlendirmeyi de klimalar çok güzel şekilde halletmektedir.  Klimalar bakım sayesinde kullanıcılarına büyük faydalar sağlayarak klima konforunun hiçbir zaman kesilmemesini sağlar. Kartepe Airfel Klima Bakımı ile yapılan randımanlı klima sistemlerinin oluşması sağlanır. Klimalara gerekli bakım çalışmalarını uygulayarak periyodik düzenlerde klimaların  kontrolü yapılırsa yıl içerisinde kullanıcıların kafası çok rahat olur. Dolayısıyla istenilen ısı ve serinlik performansı da tam manasıyla sağlanmış olur. Bakımlar sayesinde yıl içerisinde büyük harcamalardan kaçınılması sağlanarak en optimal kullanım ortaya çıkar. Kartepe Airfel Klima Bakımı ile bakımsız bir klimada meydana gelebilecek küçük ya da büyük arıza bir şekilde ortadan kaldırılmış olur. Böylece aslında daha sonra meydana gelecek arızaların önüne iyi bir bakımla geçilebilir. Bakımsız klimalar sürpriz arızalar çıkarabileceği gibi çeşitli enerji sarfiyatlarına da yol açar. Elbette bu enerji sarfiyatı ister istemez işletme maliyetlerinin çeşitli şekillerde yükselmesine de neden olacaktır. Tüm bunlardan dolayı meydana gelebilecek olumsuzlukların önlenmesi için yılda en az iki defa periyodik olarak klima bakımlarının yapılması gerekiyor.

Kartepe Airfel Klima Montaj Servisi

Klimalardan montaj sonrası istenilen verimin alınması için Kartepe Airfel Klima Montajı nın istenilen standartlarda ve değerlerde olması gerekiyor. Bir klima sistemi montajının doğru ve kurallara uygun şekilde yapılması klimalara büyük kazanç sağlayacaktır. Tam tersi bir klima sistemi iyi montaj yapılmaz ise ilerleyen süreçlerde büyük sorunlarla karşılaşılmaktadır. Klima sistemlerinde yapılan montaj göz estetiğini bozmayacak biçimde olmalıdır. Elbette tüm teknik kurallar uygulanarak klimaların montajı yapılmalıdır.  İyi bir klima seçimi yapılıp yer tespiti de optimal biçimde olursa klimanın en verimli işletmeyi en ideal şekilde yapması sağlanmış olacaktır. Kartepe Airfel Klima Montajı sayesinde her daim klimalar müşterilerinin beklentileri şeklinde takılma faaliyetleri yerine getirilecektir. Klimalar için yapılacak iyi bir keşif işleminden önce iç ve dış ünitenin yeri belirlenmelidir. Ancak bundan daha önce ideal bir klima sisteminin seçilmesi icap etmektedir. Bir klimanın montajı, bakımı ve tamiratı ne kadar iyi olacak olursa olsun eğer bir klima sistemi iyi şekilde seçilmemişse hiçbir faydası olmayacaktır. Gerekli verimin klimalar sayesinde alınabilmesi amacıyla Kartepe airfel klima servisi elinden gelen tüm çabayı sarf etmektedir.

Klima Montajında Dikkat Edilecekler

Kartepe Airfel Klima Montajı ile tüm klimalar kullanım kılavuzundaki koşullara göre yapılmaktadır. Örneğin spilit klimalarla alakalı tüm bölümler en ideal şekilde yerleştirilmektedir. Bu tür klimalarda drenaj tesisatı split klima serpantinlerinde yoğuşan suyun dış ortama aktarılması için çekilir. Uygun bir gider sistemi düzenlenerek drenaj tesisatı çevreye zarar vermeden oluşturulur. Aksi durumda yapının duvarları, camları ve yapının altından geçenler su akışından rahatsız olabilirler. Bakır borularda ezilme ve kırılma oluşmaması için bakır boru tesisatı çekilirken çok dikkat edilir. İşte bu tür bir sürecin sonunda en iyi klimaların oluşturulması yeterli bir teknik servisten destek almaya bağlıdır. Kartepe Airfel Klima Montajı ile iyi bir montaj süreci halledilerek klimaların verimliliği artırılmaktadır. Örneğin split klimalarla az enerjiyle en fazla ısıtma ya da soğutma sağlamak, uzun yıllar boyunca arızasız çalışmasını ve çevreye zarar vermeden kullanılmasını temin etmek için split klimaların yetkili ve klima montajı eğitimi almış kişilerce kurallara uygun şekilde montaj edilmesi gerekir. Bu kapsamda Kartepe airfel klima servisi en iyi montaj işlemleri sergilemeye devam etmektedir.

Kartepe Airfel Klima Tamiri

Klimaların tüm teknik ve mekanik arızaları Kartepe Airfel Klima Tamiri gibi yerlerce daha profesyonel şekilde halledilmektedir. Örneğin kompresörlerin arızaları profesyonel şekilde halledilmektedir. Klima parçaları zamanla arızalanarak hata yapabilir. Bunun sonucu uygun olmayan biçimde çalışmaya başlayabilir. Fakat çoğu zaman o parçaların oluşturdukları sorunların sonuçları kompresörde görünür. Birçok mekanik soğutma sistemi sorunu, uzun bir süre ilgilenilmeden devam etmesine müsaade edildiğinde kompresör hatası oluşturur. Yağın temizleyici bir etkisi olması dolayısıyla küçük parçacıklar ve zararlı kimyasal bileşikler yağın içinde toplanıp kompresöre gider ve burada kompresör hasarına neden olur. Örneğin, uygun olmayan boru kesimi, temizleme, lehimleme, sahadaki borulama işlerinde veya boruların onarılmasında kullanılan kaynak teknikleri bir çok katı kirleticinin sisteme girmesine neden olacaktır. Kartepe Airfel Klima Tamiri ile klimalardaki kompresör arızaları standartlara uygun şekilde yapılır. Havada oksijen de bulunur. Isı ile birleştiğinde sisteme giren oksijen sistemdeki yağın kimyasal olarak bozulmasına neden olur. Bu bozulma tehlikeli asitler ve çamur meydana getirecektir. Böyle bir reaksiyonun başka bir yan ürünü sudur ve içinde bulunduğu sisteme nem katar. Su, mekanik soğutma sisteminde bir kirleticidir. Eğer yeterli miktarda nem sisteme girip su oluşturursa, içte korozyona, buz tıkanmasına ve bazı durumlarda, motorun yanmasına, neden olabilecek motor yalıtımının hasar görmesine neden olur.

Klima Tamirinde Servis Seçimi

Kartepe Airfel Klima Tamiri ile klimalardaki kesintiler kısa sürelerde çözülerek en ideal sistemler oluşturulacaktır. Bir klima sisteminin çalışmamasının bir çok sebebi olabilir. Örneğin prizde enerjinin olmaması, enerji kablosunun arızalı olması, anakartın arızalanması, kondanstör arızası, kumanda arızası, sigorta arızası, kompresör arazası, sensör arızası ve gaz eksikliği klima sistemlerinin çalışmamasına neden olabilir. Arıza ne şekilde meydana gelirse gelsin önemli olan bu onarımların istenilen şekilde yapılmasıdır. O yüzden tamiratlara herhangi birinin değil de kurumsal servislerin çağrılması klimalar açısından faydalı olacaktır Kartepe Airfel Klima Tamiri bir çok nedenden dolayı klimaların çalışmamasına en iyi çözümler üretmeye devam etmektedir. Arızanın kök sebeplerine kadar inilerek kesin çözümler ortaya konulmaktadır. Klimaların çalışmaması durumunda Kartepe Airfel Klima Servisi gibi yerler klimaların tüm arızaları evladiyelik şekilde halledilmektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.