Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kartepe Altus Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kartepe Altus Klima Servisi

Kartepe Altus Klima Servisi

Kartepe Altus Klima Servisi

Klima hem kurumsal hem de bireysel anlamda sıklıkla kullanılan beyaz eşyalardan bir tanesidir. Altus marka bir klimanızın olması alacağınız hizmetler için kurulumdan itibaren yetkili ve donanımı olan bir servis bulmanızı gerektirir. Kartepe Altus Klima Yetkili Servisi araştırırken ilk olarak yorumlara bakarak başlamak kolaylık sağlar. Ardından servisle alakalı yapılan yorumlardan yola çıkarak analizler yapabilirsiniz.

Kartepe Altus Klima Servisi
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Kartepe Altus Klima Servisi

Birçok servis için güvenle veya maliyetle alakalı müşteri memnuniyetinden uzak yorumlar yapılır. Bu tarz yorumları çok olan firmalardan uzak durulmalıdır. Belge ve gerekli eleman sayısı olmadığında da kesinlikle iyi bir hizmet kalitesinden bahsetmek zor olur. Bunun için araştırmalarınız sonucunda güven veren bir servisle anlaşmanız ve her işleminiz için aynı servise başvurmanız daha iyi bir yol olacaktır.

Klima Servisinden Alabileceğiniz Hizmetler

İhtiyacınız olduğunda Kartepe Altus Klima Servisi araştırması yaparak hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet talebinde bulunmak için aramanız yeterli olur. Klimanızın hangi işlemlere ihtiyacı olduğunu söylemeniz yetecektir. Bunlar:

 • Bakım,
 • Onarım,
 • Tadilat,
 • Parça değişimi şeklinde sınıflandırılabilir.

Bunların tamamını almak adına servis ile iletişime geçebilirsiniz. Servislerin yeterli elemanının olması her bir birimin ayrı ve yeterli olmasına olanak tanır. Bunun için uzun süredir bu alanda çalışan bir servis olmalıdır.

Klimanızın Bakımlarını Yaptırmanız Neden Avantajlıdır?

Sıklıkla arıza durumunda aranan servisler aslında bakım için de aranmalıdır. Kartepe Altus Klima Servisi bakım işlemlerinizi yaptığında birçok avantaj sağlar.

 • Klimanızın ömrü uzar.
 • Daha iyi ısıtma ve soğutma yapar.
 • Faturanız düşer.
 • Maliyetler azalır.
 • Daha az arıza çıkarır.
 • Havanın kalitesi artar.
 • Yenisini almanız için gereken süre uzar.

Bunların elde edilmesi için bakımın nasıl yapıldığı önemlidir. Her bakım yapan klima servisi bu konuda size sunması gereken kalite ve işçiliği sunamayacaktır. İzlenmesi gereken ayrıntılı adımların gözden kaçması bakımın işe yaramasını engellerken, tamir edilen sorunun yeniden ortaya çıkmasına neden olur. Sürekli aynı sorunla uğraşmak ve arızanın bir türlü giderilememesi de aynı şekilde sinir bozacaktır.

Klima Servis Ağı Neden Önemlidir?

Kartepe Altus Klima Servisi aradığınızda servis ağının ne durumda olduğuna da bakmanız önerilir. Çünkü Altus markası oldukça geniş bir alanda hizmet verir. Servisin kendi içinde işleyişi ve işleri nasıl yönettiği de önemlidir. Elemanlarını sahada iyi bir şekilde yönlendiremeyen bir servis olduğunda adrese gelme süresi uzar. Normalde iletişime geçtiğiniz servis kısa süre içinde sahada bulunan ekiplerin adrese ulaşmasını sağlamalıdır. Sonrasında yapılan işlemlerde de aynı şekilde servis ağının gelişmişliği hissedilmelidir. Aradığınızda henüz bilgi veremeyen veya klimanızın ne aşamada olduğu konusunda net bilgisi olmayan bir servisin hizmet ağında sorun olacağı kesindir. Bulunduğunuz konuma yakın olması da bir başka konu olacaktır. Yakın olması daha kısa süre içinde çözüm sağlanmasına neden olur.

Kartepe Altus Klima Servisi nde Bakım İşlemlerinde Neler Yapılır?

İhtiyaç duyulduğunda Kartepe Altus Klima Servisi bakım işlemlerinde müşterilere yardımcı olacaktır. Bakım işlemlerini müşteriler çoğu zaman evde yaptıkları işlemler ile karıştırırlar. Evde yapılan işlem sadece peteklerin temizlenmesidir. Peteklerin temizlenmesi ise klimanın en aktif kullanılan kısımlarından bir tanesi olan petek yani hava filtresi kısımlarının su ile temizlenmesidir. Bu filtreler klimanızın iç ünitesinde açılan kapağın hemen altında yer alır. Çıkardıktan sonra çeşitli toz veya maddelerin buraya tutunmuş olduğunu görebilirsiniz. Bunun olması hava filtrelerinin tıkanmasına ve içeriye verilen havanın kalitesinin düşürülmesine neden olur. Klimanızın çeşitli kokular vermesinin nedeni de bu olabilir. Bu filtrenin su ile yıkandıktan sonra kurutulması ve ardından da takılması ile işlem tamamlanır. Filtrelerin yeniden takılması sağlanır. Bu işlem ortalama 15 gün ara ile yapıldığında kullanıcıların daha kaliteli performans almasına ve faturanın düşmesine neden olur. Ama servis tarafından yapılan bakım oldukça farklıdır. Bakım sırasında iç ve dış üniteye ayrı işlemler yapılır. Dış ünite yıkanarak temizlenir. Başta hareketli parçalar olmak üzere tüm elektronik aksamlar kontrol edilir. Herhangi bir temassızlık olması halinde sorun giderilir. Elektrikli kısımların kontrolü olası arızaların engellenmesine neden olur. Ek olarak portlara da bakılır. Sayılan ve benzer diğer işlemlerin servis dışında herhangi bir kişi tarafından yapılması dönülmesi zor sorunların oluşmasına neden olabilir.

Klimanın Tamirinde Nasıl Bir Yol İzlenir?

Klimanızın tamiri için izlenmesi gereken yol genel olarak ilk iletişim ile başlar. İletişimde bulunduktan sonra firma size uygun olan servisi hesaplayarak iş bölümüne göre randevu oluşturur. Randevuya göre de adrese gelinir. Adreste sorunla alakalı olarak incelemeler yapıldıktan hemen sonra gereken tüm detaylar değerlendirilir. Sonrasında ise arıza tespit edilir. Arızanın tespiti ile birlikte olası tamir işlemlerinden bahsedilir. Müşterinin bilgilendirilmesi sağlanır. Onayı ile birlikte tamir işlemlerine başlanır. Tamirin serviste yapılacak olmasını gerektiren bir arıza olduğunda ise tamirat süresi bilgisi verilir. Bu sürelere uygun olarak yapılan bilgilendirmeler sonucunda teslimatlar gerçekleştirilir.

Yedek Parça Konusunda Yapılan Hatalar

Yedek parçanın neden gerekli olduğunu aktarma noktasında bazı sorunlar yaşanabilir. Müşterinin bunu anlamak istemesi karşılığında hizmet alacak olmasından dolayı gereklidir. Ayrıca kullanılacak olan yedek parçanın orijinal olup olmadığına da bakılır. Bunu sağlamak adına da garanti ve fatura verilmesi sağlanmalıdır. Garanti verilmeden yapılan yedek parça değişimi daha sonra aynı sorunun yeniden ortaya çıkmasına neden olur. İşlemden sonra mutlaka konu ile alakalı olarak belge almayı unutmamalısınız.

Masraflar Nasıl Belirlenir?

Yapılan işlemlerle alakalı olarak ortaya çıkan masrafların değerlendirilmesi için başka yerlerden de fiyat araştırması yapabilirsiniz. Fiyat araştırması yaparken masrafları ve kullanılacak olan malzemelerin ne kadar maliyeti olduğunu da bilmeniz gerekir. Sunulan masrafların üzerine eklenen rakamlar karın ne oranda olduğunu ortaya koyar. İyi işçilik için bazı durumlarda ise maliyeti göz ardı etmeniz gerekebilir.

Kartepe Altus Klima  Servisi ile İletişim Nasıl Olmalıdır?

Firma ile iletişime geçmek için Google, Whatsapp, Facebook, telefon veya cep telefonu gibi seçenekleri deneyebilirsiniz. Bu yolların tamamına cevap veren bir servis iletişim konusunda sorun yaşatmayacaktır. Randevu oluşturulması veya servise alınan klima konusunda bilgi verilmesi gibi konular iletişim için en sık yardım istenen noktalardır. İletişim aynı zamanda elemanların ne kadar bilgi verdiğiyle de yakından ilgilidir. Sorduğunuz sorulara cevap almanız ve arıza gibi konularda gereken bilgilendirmelerin yeterli yapılması müşteri memnuniyetine katkı sağlar. Bunun için iletişim noktasına önem veren bir servis müşterilerinin daha ilgili ve bilgi eksiği olmayan bir servis şeklinde yorum yapmasını sağlar.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.