Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kartepe Mitsubishi Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kartepe Mitsubishi Klima Servisi

Kartepe Mitsubishi Klima Servisi

03 Mart 2018 20:51
Kartepe Mitsubishi Klima Servisi

Kartepe Mitsubishi Klima Yetkili Servisi, Tamiri, Bakımı ve Montaj Servisi

Klimalarla alakalı tüm teknik gelişmeleri yakından takip eden Kartepe Mitsubishi Klima Servisi her daim müşterilerini yeni teknolojilerle tanıştırmaya hazırdır. Son zamanlarda çok dillendirilen VRV sistemlerini detaylandırmak gerekebilir. Genel olarak klima sistemlerinde üç adet seride VRV sistemi yer almaktadır. Bunları sadece soğutma , Heat-Pump ve Heat-Recovery olarak ifade etmek mümkündür.  Klima sistemlerinde ısıtma-soğutma işlemlerini ayrı ayrı gerçekleştiren özellikte VRV Heat-Pump şeklinde tarif edilenlerdir. Heat-Recovery Serisi VRV Sistemleri ise gün içerisindeki ısıl yükler değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun için günümüzdeki binalarda kullanma şekilleri ve amaçlarından ya da bina yapılarından dolayı genellikle  Heat-Recovery Serisi VRV Sistemlerinin kullanımına rastlamak mümkündür. Yani aynı bina içerisinde aynı anda bir tarafta ısıtma yapıabilirken diğer bir kısımda soğutma ihtiyacı de bu sistemler sayesinde giderilebilmektedir. Görüldüğü gibi bu tür sistemler ihtiyaçlar doğrultusunda aynı anda farklı mekanlarda hem ısıtma, hem soğutma olarak kullanılabilmektedir.

Kartepe Mitsubishi Klima Servisi

Kartepe Mitsubishi Yetkili Klima Servisi ne tür klima olursa olsun her şekilde servis hizmeti sunabilmektedir. Bu anlamda klimalar yaşam alanları için çok önemli hale gelmiştir. genel olarak ortam hava kalitesi kavramı gün geçtikçe daha da önemli hale gelmektedir. Bu da ancak iyi klima sistemleri ile sağlanmaktadır. Havalandırma operasyonunu ısıtma ve soğutmayla birlikte sağlayan klima sistemleri piyasadaki yeni klima teknolojileridir. Kartepe Mitsubishi Klima Servisi en eski modelden en yeni modele kadar tüm klimaların montaj, bakım ve tamirat işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yeni teknolojiler kapsamında değerlendirilebilecek VRV Sistem ile tam uyumlu ve havalandırmaya yönelik HRV (Heat Reclaim Ventilation) Sistemi ile ortamların iklimlendirmesi tam olarak çözülebilmektedir. Isı Geri Kazanımlı Havalandırma anlamına gelen HRV Sistemi ile dış ortamdan alınan hava , iç ortamdan çekilen hava ile ısı transferine sokularak , içeriye belli bir seviyeye kadar ısıtılmış veya soğutulmuş olarak verilir. Böylece enerji tasarrufu sağlayarak istenen tam konforlu ve sağlıklı iç ortamlara ulaşmak mümkün olmaktadır. Kartepe Mitsubishi Klima Servisi klimaların tüm ihtiyaçlarını en güzel şekilde halletmektedir. Çünkü bu servis tüm klimaların çalışma prensibi ve mantığını çok iyi bilmektedir.

Kartepe Mitsubishi Klima Bakımı

Klimaların işletme ve tamirat masrafları Kartepe Mitsubishi Yetkili Klima Servisi gibi yerlerce bakım çalışmalarının yapılması ile azaltılabilir. Klima sistemlerinin çalışmasının bedeli ise işletme maliyetini oluşturur. Bunda en önemli pay yakıt ve enerji giderleridir. Enerji giderlerinin artması işletme maliyetlerini ön plana çıkarmaktadır. Sistem verimi ne kadar yüksekse ve enerji tasarrufu ve geri kazanılmasıyla ilgili önlemler ne kadar fazla ise, enerji gideri o kadar azdır. İyi bir sistemde enerji maliyeti düşük olmalıdır. Diğer işletme giderleri servis-bakım giderleridir.  Bir klimanın kurulum maliyeti ya da kendisinin maliyeti düşük olabilir. Ancak işletme maliyeti pahalı bir sistem ise kullanıcılar açısından tercih edilen bir durum değildir. Klima sistemlerinde en verimli olması gereken durum işletilmesidir. Tam tersi bir durum için yüksek verimli bir sistem, toplam maliyet olarak çok daha ekonomik olabilmektedir. Kartepe Mitsubishi Klima Bakımı ile her tür klima faaliyeti en iyi şekilde yürütülmektedir.  Klimalarda ilk yatırım maliyeti ya da başka bir ifade ile kuruluş maliyeti sistemin satın alınması ve kurulmasının karşılığında ortaya çıkan değerdir. Bu maliyetin de klima kullanıcıları açısından her zaman düşük olması istenir. Genel olarak hem yatırım maliyeti ve hem de işletme maliyeti sistemi kullanacaklar açısından önemlidir. Ancak bunların içerisinde işletme maliyeti her zaman düşürülebilecek ve müdahale edilebilecek bir durumdur. Çünkü klimaya iyi bir bakım yapılırsa doğrudan işletme maliyeti olumlu şekilde etkilenecektir. Kartepe Mitsubishi Klima Bakımı yapılarak klima sistemlerinin uzun yıllar boyunca kullanılması sağlanabilecektir. İşletilmesi ve kullanılması esnasında yüksek elektrik enerjisi giderlerinin önüne geçilecektir. Böylece işletme maliyetleri düşürülecektir. Klimaların çalışma esnasında arızalanma olasılığı en aza indirilerek sistemin daha iyi çalışması sağlanacaktır. Klimaların tamiratından ya da bakımsızlıktan kaynaklı meydana gelebilecek gereksiz giderlerden kurtulunmuş olur. Kartepe Mitsubishi Klima Servisi ile klima sistemlerinin daha yüksek performansta kullanabilmesinin önü açılmış olur. Ayrıca periyodik zamanlarda bakımı yaptırılan klimalar kalp hastalıkları, astım ve lejyoner hastalıkları gibi tüm rahatsızlıkları önlemiş olur. Böylece sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde yaşanılabilecek ortamların oluşturulması sağlanır.

Kartepe Mitsubishi Klima Tamiri

Klima sistemlerinin tüm arızaları Kartepe Klima Servisi gibi teknik servislerce en ideal şekilde halledilmektedir. Yaşanılan bir alanda sıcaklığın, nemliğin ve hava hareketlerin, dısarıdaki kosullardan bağımsız olarak istenilen konuma getirilmesinde klimalar çok etkindir. Bu etkinliğini devam ettirebilmesi her daim iyi bakımlar sayesinde olmaktadır. Ayrıca meydan gelen arızalarında en kısa sürelerde etkin şekilde çözülmesi gerekmektedir. Yoksa iklimlendirme konforundan kullanıcılar faydalanamayacaktır. Klima sistemleri tasarımı aslında çok önemli bir iştir. Çünkü düşünün ki yaşam ortamları için öyle bir şey oluşturuluyor ki dışarıdan bağımsız hava şartları değiştiriliyor. Bunların gelişen süreçte insanlara çok faydalı olduğu görülmektedir. Kartepe Mitsubishi Klima Yetkili Servisi ile klima onarımında için birçok koşul göz önünde bulundurulmaktadır. Onarım sürecinde dikkate alınması icap eden tüm hususlara harfiyyen uyulmaktadır. Bir klima sisteminin tamirat işlemleri ile uğraşmamak için öncesinden yapılması gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Örneğin klima kullanılacağında iyi bir klima sistemi seçilmelidir. Alınan klimalar monte edilirken düzgün şekilde montaj işlemleri gerçekleştirilmelidir. Ayrıca kullanırken de bu sistemi temizler ve bakımı yapılırsa değmeyin konforun keyfine. Tüm bunlara rağmen klima sistemleri halen sorun çıkartıyorsa her elektronik malzemede olduğu gibi normal bir durumdur. Bu da aslında çok masraflı durumlar olmayacaktır. Arıza genellikle kullanılan klimanın parçalarındaki malzeme yorgunluğundan kaynaklanmaktadır. Seçim, montaj, bakım, tamirat ve temizlikte her zaman göz önüne alınması gereken kriterleri atlamamak gerekir.

Klima Tamirinde Teknolojik Alt Yapı

Kartepe Mitsubishi Klima Tamiri ile yapılan onarım işlemlerinde her daim müşterilerinin onayı alınmaktadır. Çünkü bazen tamirat işlemleri maliyetli olabilmektedir. Akabinde bir müşteri nereden çıktı bu dememesi için tamirat hususlarında klima kullanıcılarını bilgilendirmek önemlidir. Eğer bu süreç bilgi dahilinde yürütülürse sonunda daha iyi şekilde vedalaşılmaktadır. Böylece müşterilerine en güzel hizmet sunulmuş olmaktadır. Kartepe Mitsubishi Klima Servisi kapsamında halledilen bakım ve onarım işleri sağlam şekilde olmaktadır. Çünkü tamirat konusunda bu servisin bünyesindeki tüm uzman teknisyenler oldukça tecrübeli ve eğitimlidir. Her arıza tamiratında yapılması gerekenleri harfiyen yerine getirerek iyi performanslı bir klima kullanıcılarına teslim edilmektedir. Böylece klima kullanıcıları konforlu ve rahat süreç yaşamaktadır.

Kartepe Mitsubishi Klima Montajı

Ülkemizde belli bir zamanda dört mevsim aynı anda yaşanabilmektedir. Bu mevsimlerin belirgin durumlarında ise mutlaka klimalara ihtiyaç duyulmaktadır. Son yıllarda klima kullanımı artmış olmasına rağmen klima ile ilgili faaliyetlerde çeşitli aksamaların olduğu bir gerçektir. Klimaların seçimi, klimaların montajı, klimaların bakım ve tamiratının en iyi şekilde yürütüldüğü yerlerin başında Kartepe Mitsubishi Klima Montajı gelmektedir. Burası özellikle montaj işlemlerinde gerçekten beklentinin üzerinde işler çıkartmaktadır. Bu da klima kullanıcılarını rahatlatan bir durumdur. Çünkü bir yerde klima kullanılması isteniyorsa öncelikle iyi bir montaj bölgesi ve işleminin gerçekleştirilmesi elzemdir. Kartepe Mitsubishi Klima Servisi dışarıdaki mevsimsel şartlardan etkilenmeden içerilerdeki havayı klimatize eden klimalar için en güzel montaj işlemlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir. Yurdumuzun bazı yerleri yaz ayları aşırı sıcak geçmekte olup, buralar ciddi anlamda klimalara ihtiyaç duymaktadır. Böyle günlerde çalışma ve yaşam koşullarının daha iyi şartlarda olmasına klimalar çok büyük katkı sunacaktır.

Klima Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartepe Mitsubishi Klima Montajı ile daha rahat bir şekilde yaşama ve çalışma koşulları sağlanabilmesi için en düzgün şekilde klima takılma işlemleri devam etmektedir. Verimlilik ve etkinlik açısından işyerlerinde çalışılan ve yaşanılan ortamların klimatizasyonuna her daim başvurulan yöntemlerdendir. Klimatize edilen yerler hiçbir zaman dış ortam şartlarındaki değişkenliklerden etkilenmez. Çünkü buraların havası klimalarla istenilen standarda getirilir. Elbette bu durumu sağlayan klimalar en iyi şekilde monte edilen klimalardır. Montajı düzgün yapılmayan klimaların bulundukları ortama çok fazla bir katkısı olmaz. O yüzden klimalardan gerekli verimi alabilmek için her zaman montaj işlemleri Kartepe Mitsubishi klima servisi gibi özgün yerlere yaptırılmalıdır. Kartepe Mitsubishi Klima Montajı ile dışarıdaki hava koşulları dikkate alınmaksızın, iç ortamlardaki sıcaklık, nem, hava hareketi, hava temizliği ve taze hava girişi unsurlarının birlikte kontrol eden klimalara en iyi montaj desteği sunulmaktadır. Klimaların en büyük faydası iç ortamların istenilen hava şartlarında tutulmasını sağlayarak gerekli hava desteğini sunmasıdır. Kartepe Mitsubishi klima servisi tarafından merkezi ya da bireysel sistem olmasına bakılmaksızın montaj işlemleri yapılmaktadır. Ancak genel itibariyle merkezi sistem klimaların kullanım yerlerine bakıldığında büyük binalarda ve resmi kuruluşlarda olduğunu görmek mümkündür. Türkiye’de konut ve küçük işyerlerinde genellikle split tipi klimalar kullanılmaktadır. Son yıllarda split klimaların filtre sistemleri oldukça geliştirilmiş ve ortam havasının en uygun şekilde filtre edilmesi sağlanmıştır. DC İnverter teknolojisiyle imal edilen klimalarda enerji sarfiyatı düşürülmüş, yeni geliştirilen R407C ve R410A gazlarıyla  da oldukça düşük sıcaklıklarda ısıtma imkânı sağlanmıştır. Akdeniz bölgesinde yaşayan insanlar, konutlarda ve işyerlerinde genellikle kurulup işletilmektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı