Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kartepe Regal Klima Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kartepe Regal Klima Servisi

Kartepe Regal Klima Servisi

03 Mart 2018 21:31
Kartepe Regal Klima Servisi

Kartepe Regal Klima Tamir, Bakım ve Montaj  Servisi

Her klima bir şekilde görevini yerine getirir. Ancak bu görevin tam olması klimaların Kartepe Regal Klima Servisi gibi yerlerce müdahale ediliyor olması önemlidir. Kurumsal, yetkin ve etkin olmayan servislerin dışında klimalara müdahale edilmesi büyük bir risktir. Çünkü klimalar hassas ve kompleks cihazlardır. Dolayısıyla montajdan bakıma, tamirattan temizliğe tüm işlemlerin en ideal şekilde yapılması gerekiyor. Bu işlemlerden önce ise klima seçimi önemli bir husustur. Klima alırken diğer elektrikli eşyaları seçtiğimiz gibi hangi enerji sınıfında olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bir klima alınırken ısıtmak veya soğutmak istenilen mekanın boyutuna uygun bir model seçmek gereklidir.Yetersiz veya gereğinden güçlü klimalar enerji tüketiminizi arttırır. Klima sistemi bulunduğu yaşam alanını bir türlü istenilen sıcaklığa ulaştıramıyorsa mekana göre küçük BTU'lu klima bulunuyor yorumu yapılabilir. Elbet bu yüzdende klimalar sürekli çalışacak ve elektrik tüketimi artmış olacaktır. Eğer mekan birden soğursa da yaşam alanına göre büyük BTU'lu  klima kullanılıyor demektir. Bu durumda da kompresör sık sık kapanıp açılacağı için fazla elektrik tüketimi olacaktır. Klima alırken BTU denilen ısıtma ve soğutma kapasitesinin kullanacağınız odanın şartlarına uygun olması gerekir. BTU hesaplamanın en uygun yolu bunu yetkili servise bırakmaktır. Odanın metrekaresi BTU seçimi için önemli olsa da tavan yüksekliği her evde aynı olmayacağı için metreküp cinsinden hesaplama  yapmak da gerekebilir. Ayrıca odadaki tv, aydınlatma, bilgisayar, kişi sayısı vb. ısı değişimine neden  olacak faktörler de BTU hesaplarken dikkat edilecek noktalardandır.

Kartepe Regal Klima Servisi

Kartepe Regal Klima Servisi klimalara uygulayacağı işlemlerde her daim hassas şekilde davranmaktadır. Çünkü klimalar içinde bulundurduğu parçalar itibariyle sistemin tümünü oluşturmaktadır. En ufak bir hata klimaların istenilen standartlarda çalışmamasına neden olacaktır. Kartepe Regal Klima Servisi ile klimalar daha güvende ve daha performansı yüksek şekilde çalışmaktadır. Klimalar için servisler açısından olmazsa olmazlar arasında iyi bir klima montajı, detaylı klima bakımı, düzgün klima tamiri ve temizliği yer almaktadır. Kartepe Regal Klima Servisi ile klimalar temel fonksiyonlarını istenilen şekilde sergilemektedir. Böylece istenilen verim alınarak klimaların tüm avantajlarından yararlanılmış olacaktır. Klimaların her daim yetkili servisler tarafından işlemlerinin görülmesi onların kullanım ömrünü uzatmasını sağlayacaktır.

Kartepe Regal Klima Bakımı

Klimaların bakımları kullanım süresince çok önemli işlevlerdendir. Bu yüzden bu kadar önemli olan bir işin Arkom Klima Servisi gibi kurumsal servislerce halledilmesi önemlidir. Her kurumsal servis gibi Kartepe Regal klima servisince de bakım işleminde belirli temel süreci takip etmektedir. Bu  kapsamda tüm kablo soket ve klemens bağlantı uçları temizlenir ve gerekli bakımlar yapılır. Bakır boru hattı ezilme ve kaçak kontrolleri yapılarak eğer arizi bir durum varsa halledilir. Oda termostat ayarlarının kontrolü, basit çalışma testleri ile kontrol edilerek termostat ayarlarında bir sorun varsa çözülür. Yüksek gerilim girişlerinin kontrolü yapılarak enerji beslemesi durumu gözden geçirilmiş olur. Eğer bir problemli durumla karşılaşılırsa klimanın çalışmasında sıkıntı olmaması için giderilir. İç ve dış bölümlerin genel kontrolü yapılarak muhtemel arıza çıkarabilecek parçalar değiştirilir.  Bakımlar esnasında karşılaşılan arızalı parçalar her zaman orijinalleriyle değiştirilmektedir. Kartepe Regal Klima Servisi ile klimaların en güzel şekilde bakımı yapılmaktadır. Bu kapsamda önleyici ve koruyucu bakımlar en hassas biçimde uygulanmaktadır. Bu kapsamda kontrol devresine ait alçak gerilim hattı voltaj ölçümleri yapılmaktadır. Kompresörlerin şebekeden çektiği akım değerleri gözden geçirilmektedir. Böylece besleme ile alakalı bölümler en iyi şartlarda çalışabilecek hale getirilmiş olmaktadır. Kartepe Regal Klima Bakımı ile klimalar en iyi performanslara kavuşturulmaktadır. Böylece klimaların muhtemel arıza durumları da bertaraf edilmiş olmaktadır.  Dış ünitede çalışan tüm elektriksel devrelerin tamamı çalışır iken yapılan çalışma akımının kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Gerekli elektrik devrelerinin kontrolleri yapılarak herhangi bir olumsuz durum varsa ortadan kaldırılır. Ayrıca evaporatör hava emiş filtrelerinin kontrol ve temizliği yapılarak sistem en iyi hale getirilmektedir. Kartepe Regal Klima Bakımı sayesinde klimalar ilk günkü canlılıklarına kavuşturulmaktadır. Evaporatör ve kondenser yüzeyleri en güzel şekilde temizliği yapılır.  Klimaların drenaj hatlarının kaçak, eğim ve temizlik kontrolleri yapılarak ihtiyaç varsa gerekli temizlik yapılır. İç veya dış bölümlerindeki elektronik kartlar gözden geçirilir. Bakır boruların yalıtım kontrolleri yapılarak olumsuz bir durum varsa gerekli kontrolleri yapılmalıdır. Dış ve iç bölümlerin besleme gerilim ve akım ölçümleri yapılarak herhangi bir olumsuzluk var mı kontrolü yapılır.

Kartepe Regal Klima Tamiri

Her klima sistemi malzeme yorgunluğundan dolayı çeşitli arızalar çıkartabilir. Önemli olan bu arızalara en güzel çözümler üretmektir. Bu kapsamda Kartepe Regal Klima Tamiri tüm arızalara evladiyelik çözümler üretmektedir. Örneğin klimalardaki sensör arızalarına kurumsal çözümler üretmeye devam etmektedir. Sensör, algılayıcı olarak tarif edilebilir. Termistörler yani termik sensörler sıcaklık ile değeri değişen bir çeşit direnç olarak tanımlamak mümkündür. Negatif sıcaklık kat sayılı termistörler ve pozitif sıcaklık kat sayılı termistörler olmak üzere iki çeşit termik sensör klimalarda kullanılmaktadır. Günümüzde klimalarda kullanılan sensörler genellikle negatif sıcaklık katsayı sensörlerdir. Klima üfleme havası sıcaklık sensörü de klimalarda sözkonusu olan parçalardandır. Ortamdaki hava sıcaklığının kullanıcının istediği sıcaklıklarda olması için Sıcaklık sensörleri, klimayı kontrol eder. Elektronik kart üzerindeki mikro-işlemci sensör direnç değerini okuyarak ortam sıcaklığı istenilen değere ulaştığında kompresörün çalışmasını durdurur. Kartepe Klima Servisi  klimalardaki sensör arızalarını evladiyelik şekilde halletmeye devam etmektedir. Termistörlerin arızalı olup olmadığı belli işlemler doğrultusunda halledilebilir. Bunun için öncelikle klima enerjisi kapatılır, klima ön paneli düzgünce sökülür, ortam ve boru sensörlerinin doğru monte edilip edilmediği kontrol edilir. Eğer ortam sensörünün montajında serpantin kanatçıklarına temas var ise ortam sensörünü taşıyan plastik ayağı değiştirerek temas engellenmiş olur. Yuvaya temassızlık durumu boru sensörünün içinde ise varsa sıkıştırma yayını değiştirerek temas sağlanmalıdır. Arıza devam ediyorsa sensör soketlerin kart fişlerine bağlantısı kontrol edilmelidir. Şayet burada temassızlık söz konusu ise bu temassızlık giderilmeye çalışılır. Bunun için sensör soketleri karttan sökülür. Sensör dirençleri Avometre yardımıyla ölçülür. Bir arızanın giderilmesi gerekirse farklı direnç değerleri veren termistörü klimanın marka ve modeline uygun yeni sensör ile değiştirilir. Kartepe Regal Klima Tamiri ile klimalardaki elektrik ve mekanik arızalar hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulur. Elektrik arızaları kapsamında   besleme arızaları, sensör arızaları, termik arızalar, motor arızaları ve kart arızaları en iyi şekilde halledilir. Kartepe Regal Klima Tamiri ile ne tür arıza olursa olsun aynı gün ve saatte çözülür. Ertesi güne hiçbir şekilde sorunlar aktarılmaz. Böylece klima kullanıcıları hem işin kalitesinden hem hızlılığından çok memnun kalmaktadır.

Kartepe Regal Klima Montajı

Ülkemizin bir bölümünde yaz ayları aşırı sıcak geçmekte, bu durum çalışma ve yaşama koşullarını olumsuz yönde etkilemektedir. Tüm bu süreci olumluya çevirmek insanların elindedir. Bunun için iyi bir klima kullanmaya başlamak en güzel çözümdür. Bu kapsamda klimaların montajlarını en iyi şekilde halletmek için Kartepe Regal Klima Montajı gibi teknik servisler yardım almak gerekiyor ki kurulan sistem montaj anlamında problemsiz bir şekilde çalışsın. Klimatizasyon yani klimalar daha rahat bir şekilde yaşama ve çalışma koşulları sağlayabilmek için gerekli olan cihazlardır. Bunlar olduğunda ortamlar istenilen hava koşullarına kavuşabilmektedir. Kartepe Regal Klima Montajı ile çalışılan ve yaşanılan ortamların hepsi en iyi klima sistemlerine kavuşturulmaktadır. İç ortamlardaki sıcaklık, nem, hava hareketi, hava temizliği ve taze hava girişi unsurlarının birlikte kontrol edilebilmesi klima sistemleri sayesinde olmaktadır. İç ve dış ortam olarak değerlendirildiğinde dış ortam şartlarının içerilerde hissedilmemesini sağlamaktadır. Böylece dışarıdaki değişkenlikler dikkate alınmamış olmaktadır. İç ortamların istenilen şartlarda tutulmasını bakımlı ve sistemli klimalar sağlamaktadır. Kartepe Regal Klima Servisi ile insanlar huzur ve rahatlık  sağlayan klimaların en güzel şekilde montaj işlemleri gerçekleştirilmektedir. Genel olarak kullanım alanı açısından klimaları merkezi ve bireysel klima sistemleri şeklinde ayrıma tabi tutmak mümkündür. Merkezi klima sistemlerinin kullanıldığı yerlere bakıldığında genelde büyük binalarda ve resmi kuruluşlar karşımıza çıkmaktadır. Bireysel klimalar ise genellikle evler ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Kartepe Regal Klima Montajı sayesinde tüm klimaların en iyi şekilde takılma işlemleri gerçekleştirilerek sorunsuz bir şekilde çalıştırılmalarına gerekli katkılar sunulmaktadır. En az klima seçimi kadar önemli olan klima montaj işlemleri layıkıyla yerine getirilmektedir. Bunun haricinde gerektiğinde klima bakım ve gerektiğinde ise klima tamirat işlemleri gerçekleştirilmektedir. Split tipi klimalar genellikle konut ve küçük işyerlerinde kullanılmaktadır. Ortam havasının en uygun şekilde filtre edilmesi gelişmiş split klimaların filtre sistemleri yapılabilmektedir.  Klimalarda enerji sarfiyatının düşürülmesi, yeni geliştirilen klima gazlarıyla da oldukça düşük sıcaklıklarda ısıtma imkânının sağlanması inverter teknolojisi olmaktadır. Yani gelişen teknolojiler doğrultusunda klimalar en iyi sistemlere kavuşturulmaktadır. Böylece klima kullananlar ortamın konfor ve rahatlığının tadını çıkartmaktadır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.