Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Klima Çalışmıyor

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima Çalışmıyor

Klima Çalışmıyor

05 Mayıs 2021 00:43
Klima Çalışmıyor

Klimanız kullanım sırasında beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Klimanıza elektrik geliyor mu kontrol edin. Elektrikleriniz kesik olabilir ya da evin, klimanın sigortası atmış olabilir. Ayrıca klima kumandasının ekranına görüntü gelip gelmediğini ve klimanızın ışıklarını da kontrol edin. Kumandanıza görüntü gelmiyorsa yeni pil takıp tekrar deneyin. Eğer klima göstergesinde yanıp sönen bir ışık veya CH yazısı varsa klima şalterini kapatıp yaklaşık 3 dakika sonra tekrar açın sorun düzelecektir.

Klimalarda Gösterge lambası ve sinyal sesi

Kumandanızla klimaya komut verdiğinizde ön panelin en solunda yer alan gösterge lambasının yanıp yanmadığını ve iç üniteden "bip" şeklinde bir sinyal sesinin gelip gelmediğini kontrol edin. "Bip" sesinden yaklaşık 10 saniye sonra klima çalışmaya başlayacaktır.

Klima ısıtma modunda çalıştırılacaksa

Klimanızın kumanda modeli kapaklı ise; kumandanın sağ üst köşede yer alan açma/kapama düğmesine basın. Kumanda kapağını açtığınızda sol tarafta yer alan ve "kar tanesi, siyah üçgen, damla, güneş" sembolleri ile gösterilen düğmeye kumanda ekranına ''güneş'' sembolü gelene kadar birkaç kez basın. Güneş şekli geldiğinde klima ısıtma konumuna alınmış olur. Aşağı ve yukarı şeklindeki sıcaklık ayar tuşlarına basarak sıcaklığı arttırabilirsiniz. İç üniteden "bip" şeklinde sinyal sesi geldiğinde klimanın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanar. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlar.

Klima kumandanızın modeli kapaksız ise açma/kapama düğmesine basıp kumandayı açın. Isıtma konumu için kumanda ekranında "güneş" sembolü gözükecek şekilde "Mode" tuşuna basın. Aşağı ve yukarı şeklindeki sıcaklık ayar tuşlarına basarak sıcaklığı arttırabilirsiniz. İç üniteden "bip" şeklinde sinyal sesi geldiğinde klimanın ön panelinde en sağda bulunan ikinci lamba yanar. Bu lamba söndükten sonra klima sıcak hava üflemeye başlar.

Klima kumandanızın orta kısmında yer alan açma/kapama düğmesine basın. Sol tarafta yer alan "Mod" tuşuna basarak ısıtma moduna alın. Kumanda ekranında ‘’güneş’’ sembolü gözüktüğünde aşağı/yukarı ok tuşları ile istediğiniz sıcaklık derecesini seçebilirsiniz. Ayrıca kumandanın "Hızlı" tuşuna basıp ekranda ''PO'' yazısını gördüğünüzde hızlı ısıtma özelliğine alabilirsiniz. Bu sayede klimanızın ısıtmasını daha çabuk hissedebilirsiniz.


Klima soğutma modunda çalıştırılacaksa

Klimanızın kumanda modeli kapaklı ise; kumandanın sağ üst köşedeki açma/kapama düğmesine basın. Kumanda kapağını açtığınızda sol tarafta yer alan ve "kar tanesi, siyah üçgen, damla, güneş" sembolleri ile gösterilen düğmeye kumanda ekranına ''kar'' sembolü gelene kadar birkaç kez basın. Aşağı ve yukarı şeklindeki sıcaklık ayar tuşlarına basarak sıcaklığı düşürebilirsiniz.
Klimanızın kumanda modeli kapaksız ise açma/kapama düğmesine basıp kumandayı açın. Soğutma konumu için kumanda ekranında "kar" simgesi gözükecek şekilde "Mode" tuşuna basın. Aşağı ve yukarı şeklindeki sıcaklık ayar tuşlarına basarak sıcaklığı düşürebilirsiniz.

Klima kumandanızın orta kısmında yer alan açma/kapama düğmesine basın. Sol tarafta yer alan "Mod" tuşuna basarak soğutma moduna alın. Kumanda ekranında "kar" sembolü gözüktüğünde aşağı/yukarı ok tuşları ile istediğiniz sıcaklık derecesini seçebilirsiniz. Ayrıca kumandanın "Hızlı" tuşuna basıp ekranda ''PO'' yazısını gördüğünüzde hızlı soğutma özelliğine alabilirsiniz. Bu sayede klimanızın soğutmasını daha çabuk hissedebilirsiniz.

Klimanız sıcak konumda çalışırken soğuk konuma ya da soğuk konumda çalışırken sıcak konuma aldıysanız yaklaşık 3 dakika bekledikten sonra çalışmaya başlayacaktır.

Başiskele Altus Klima Servisi

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.