Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima Çeşitleri ve Sınıflandırmaları

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima Çeşitleri ve Sınıflandırmaları

Klima Çeşitleri ve Sınıflandırmaları

09 Eylül 2020 18:30
Klima Çeşitleri ve Sınıflandırmaları

İnsan hayatını kolaylaştıran üretimi yapılmış en verimli ürünler arasında yer alan klimalar her bakımdan günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Ev, iş yerleri ve buna benzer daha birçok türde yapı içerisinde konforlu alanlara sahip olunması bakımından bu ürünlerden faydalar sağlanmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte klima ürünleri farklı şekillerde tasarlanabilir bir hale gelmiştir. Klima çeşitleri ve sınıflandırmaları kapsamı içerisine birçok türde değişik tarzda ürün girebilmektedir. Her bir ürünün kendisine özgü bir kullanım kolaylığı ve işleyiş yapısı bulunmaktadır. Genel olarak bu sınıflandırma bağımlı üniteli ve bağımsız üniteli klimalar olmak üzere iki grupta ele alınmaktadır. Her bir grupta yer alan klima türleri kullanım nitelikleri itibariyle farklı olabilmektedir.

Bağımsız üniteli klima çeşitleri

Bağımsız üniteli tarzda olan klima çeşitleri arasında çok iyi türde seçenekler bulunmaktadır. Bu kapsam içerisinde yer alan ürünlerin her biri birçok nitelikte farklı ortamlara uyum sağlayabilmektedir. Kaliteli bir ürünün seçilmesi neticesinde bu ürünlerden maksimum düzeyde bir verim alınabilir.

  • Split klima türleri
  • Pencere tipi özelinde klima türleri
  • Çatı tipi özelinde klima türleri
  • Taşınabilir tarzda portatif klima türleri

Genel olarak bağımsız üniteli klima çeşitleri arasında bu türden seçenekler yer almaktadır. Bu ürünler doğru şekilde kullanıldıkları takdirde beklentilere en uygun olacak şekilde bir verimi ürün sahiplerine sunarlar.

Split klimalar tasarımları

Split klima ürünleri genel olarak günümüzde birçok ortamda yaygın bir şekilde yer almakta ve kullanılmaktadır. Split klimalar iç ve dış ünite olması yönleriyle iyi gruptan meydana gelirler. Dış ünitenin kompresör yapısından oluşmasına ek olarak iç ünite ise evaporatörden meydana gelmiş bulunmaktadır.

Split klima ürünleri genel olarak bu türde klima ürünü seçeneklerinden meydana gelmektedir. Bu ürünlerin her birinde yüksek teknolojiyle donatılmış harika sistemler yer almaktadırlar. Kaliteli ürünler alınması ve ürün seçimleri konusunda firmamızdan bir destek alabilirsiniz.

Salon tipi split klimalar

Split tarzda klima seçenekleri arasında en sevilenlerden biri salon tipi klimalardır. Bu ürünler genel anlamda oldukça işlevsel bir yapıda fonksiyonlarını ilgili ortamda yerine getirebilmektedirler. Toplantı salonları veya çeşitli türden dükkân ve mağaza alanlarında bu ürünlere çok yaygın bir şekilde yer verilmektedir.Salon tipi klimaların en belirgin özellikleri, oldukça yüksek bir fan gücüne sahip olmalarıdır. Hava dağılımını homojen olarak en iyi şekilde sağlamaları sayesinde ortamda en iyi konforun oluşmasına katkıda bulunurlar.

Tavan yer tipi klimalar

Oteller, mağazalar veya çeşitli türde toplantı alanlarında kullanılan klima çeşitlerinden biri de tavan yer tipi klima türleridir. Bu klimalar ilgili mekânda genel olarak asma tavan bölümleri geniş olana alanlarda kullanılmaya uygundurlar. Bu türden klima türlerinden de ortamın homojen olarak havalandırılmasını sağlayan bir sistem yapısı bulunmaktadır.Tavan ve yer tipi klimaları diğerlerinden ayıran en temel özelliği gömülü bir şekilde bile kullanılabilmeleridir. Bu yönde bir özelliklerinin bulunması bu klimaların ortamda daha estetik ve zarif görünmelerine bir imkân sağlamaktadır. Firmamız bünyesinde bu türden ürünlerin satışı yapılmaktadır. Ayrıca firmamız tarafından bu ürünlere yönelik teknik servis hizmetleri de en iyi kapsamda verilmektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.