Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima Dış Üniteden Su Akıtıyor

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima Dış Üniteden Su Akıtıyor

Klima Dış Üniteden Su Akıtıyor

05 Mayıs 2021 00:40
Klima Dış Üniteden Su Akıtıyor

Klimayı ısıtma konumunda çalıştırıyorsanız defrost (buz eritme) konumuna geçmiş olabilir. Buzlar eridiği sırada dış ünite üzerinden su akıntısı olabilir.

Defrost (buz eritme) özelliği

Klima ısıtma konumundayken ve dış ortam sıcaklığı 0 Santigrat dereceye yaklaştığında dış ünitede buzlanma oluşur ve klima defrost (buz eritme) yaparak bu buzlanmayı eritir. Su akıntısı dış ünitenin bağlantı vanalarının olduğu kısımda ise

Dışarıda yer alan klimanızın sağ veya sol yan tarafında bir sıcak bir soğuk gaz borusu bulunur. Yaz aylarında soğuk gaz borusu ile dış ortamdaki sıcak hava karşılaştığında gaz borusu üzerinde terleme şeklinde su damlacıkları oluşur. Bu durum sanki borudan su akıtıyormuş görüntüsü verebilir.

Aslında sıcak soğuk karşılmasından kaynaklanan normal bir durumdur. Arıza değildir. Örneğin soğuk kolayı elimize aldığımızda dışı hemen terler. Şu an benzer bir durum yaşıyorsunuz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı