Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

05 Mayıs 2021 00:35
Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

Klimanız kullanım sırasında beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Klimanın su tahliye hortumuna bakın. Hortumun ucunun suyun akışını engellemeyecek şekilde yerleştirilmesine dikkat edin ve bidon, saksı gibi kapalı kaplara daldırılmamış olduğuna emin olun.

2-Klimayı nemli bir ortamda ve uzun süre soğutma konumunda çalıştırıyorsanız hava çıkış yerlerinde damlama olabilir. Bu durumda fan hızını en yüksek seviyeye çıkartarak tekrar deneyin. Son olarak makinenin filtreleri kirli olabilir, temizleyin. Klimayı nemli ortamda uzun süre soğutma konumunda çalıştırıyorum.

Fan Hızını Nasıl Ayarlayabilirim?

Klimanızın kumanda modeli kapaklı ise; kumandanın sağ üst köşedeki açma/kapama düğmesine basın. Mod seçim tuşundan istediğiniz çalışma modunu seçin. Orta kısımda yer alan aşağı/yukarı ok işaretinin hemen altındaki "pervane" tuşuna basın. Ekranda derecenin altında çubuk işaretleri belirecektir. Ardından istenilen fan hız seviyesini ayarlayın. Çubuk sayısı arttıkça hız ayarı yükselecektir. Dikey hava kanatlarının bir yöne yatık olmamasına dikkat edin.

Klima kumandanız kapaksız ise kumandanızın açma/kapama düğmesine basarak açık konuma getirin. Mod seçim tuşundan istediğiniz çalışma modunu seçin. Ardından istenilen fan hız seviyesini "Fan speed" tuşuna basarak ayarlayabilirsiniz. Dikey hava kanatlarının bir yöne yatık olmamasına dikkat edin.

Klimalarda Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?

Filtreler kirli olduğu zaman da yeterli ısıtma yapmayacaktır. Filtre temizliği ve filtrenin cihaz üzerindeki yeri klimanızın modeline göre farklılık gösterebilir. Filtresi iç ünitenin tavan bölümündeyse, öncelikle klima sigortasından ya da dairenizin içindeki sigorta panosundan klimaya gelen enerji kapatılarak elektrik bağlantısı kesilmiş olmalı.

Klimanın üst kısımdan ulaşacağınız filtreyi tutamaklarından tutup hafifçe yukarı doğru çekerek çıkartın. Filtrelerde biriken tozları elektrikli süpürge ile çekerek, ya da ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Temizleme yöntemi olarak ılık suda yıkamayı tercih ettiyseniz nem kokusu olmaması için gölgede kurutarak tekrar yerine takın.

Filtresi iç ünitenin ön panelindeyse, öncelikle klima sigortasından ya da dairenizin içindeki sigorta panosundan klimaya gelen enerji kapatılarak elektrik bağlantısı kesilmiş olmalı.

Filtreyi çıkartmak için ön panelini, sağ ve sol alt köşe noktalarından tutarak kendinize doğru çekerek açın. Hava filtresini alt kısımlarından tutarak hafifçe yukarı çekerek çıkartın. Filtrelerde biriken tozları elektrikli süpürge ile çekerek, ya da ılık suyla yıkama yaparak temizleyebilirsiniz. Temizleme yöntemi olarak ılık suda yıkamayı tercih ettiyseniz nem kokusu olmaması için gölgede kurutarak tekrar yerine takın.

Uyarı!!! Filtre çıkartma işlemi modele göre değişkenlik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ürünün kullanım kılavuzunu kontrol edin.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.