Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
X
HIZLI TEKLİF AL 02623311568

Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ VE KLİMA TEKNİK SERVİSİ

Anasayfa > Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

05 Mayıs 2021 00:35
Klima İç Üniteden Su Akıtıyor

Klimanız kullanım sırasında beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1- Klimanın su tahliye hortumuna bakın. Hortumun ucunun suyun akışını engellemeyecek şekilde yerleştirilmesine dikkat edin ve bidon, saksı gibi kapalı kaplara daldırılmamış olduğuna emin olun.

2-Klimayı nemli bir ortamda ve uzun süre soğutma konumunda çalıştırıyorsanız hava çıkış yerlerinde damlama olabilir. Bu durumda fan hızını en yüksek seviyeye çıkartarak tekrar deneyin. Son olarak makinenin filtreleri kirli olabilir, temizleyin. Klimayı nemli ortamda uzun süre soğutma konumunda çalıştırıyorum.

Fan Hızını Nasıl Ayarlayabilirim?

Klimanızın kumanda modeli kapaklı ise; kumandanın sağ üst köşedeki açma/kapama düğmesine basın. Mod seçim tuşundan istediğiniz çalışma modunu seçin. Orta kısımda yer alan aşağı/yukarı ok işaretinin hemen altındaki "pervane" tuşuna basın. Ekranda derecenin altında çubuk işaretleri belirecektir. Ardından istenilen fan hız seviyesini ayarlayın. Çubuk sayısı arttıkça hız ayarı yükselecektir. Dikey hava kanatlarının bir yöne yatık olmamasına dikkat edin.

Klima kumandanız kapaksız ise kumandanızın açma/kapama düğmesine basarak açık konuma getirin. Mod seçim tuşundan istediğiniz çalışma modunu seçin. Ardından istenilen fan hız seviyesini "Fan speed" tuşuna basarak ayarlayabilirsiniz. Dikey hava kanatlarının bir yöne yatık olmamasına dikkat edin.

Klimalarda Filtre Temizliği Nasıl Yapılır?

Filtreler kirli olduğu zaman da yeterli ısıtma yapmayacaktır. Filtre temizliği ve filtrenin cihaz üzerindeki yeri klimanızın modeline göre farklılık gösterebilir. Filtresi iç ünitenin tavan bölümündeyse, öncelikle klima sigortasından ya da dairenizin içindeki sigorta panosundan klimaya gelen enerji kapatılarak elektrik bağlantısı kesilmiş olmalı.

Klimanın üst kısımdan ulaşacağınız filtreyi tutamaklarından tutup hafifçe yukarı doğru çekerek çıkartın. Filtrelerde biriken tozları elektrikli süpürge ile çekerek, ya da ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Temizleme yöntemi olarak ılık suda yıkamayı tercih ettiyseniz nem kokusu olmaması için gölgede kurutarak tekrar yerine takın.

Filtresi iç ünitenin ön panelindeyse, öncelikle klima sigortasından ya da dairenizin içindeki sigorta panosundan klimaya gelen enerji kapatılarak elektrik bağlantısı kesilmiş olmalı.

Filtreyi çıkartmak için ön panelini, sağ ve sol alt köşe noktalarından tutarak kendinize doğru çekerek açın. Hava filtresini alt kısımlarından tutarak hafifçe yukarı çekerek çıkartın. Filtrelerde biriken tozları elektrikli süpürge ile çekerek, ya da ılık suyla yıkama yaparak temizleyebilirsiniz. Temizleme yöntemi olarak ılık suda yıkamayı tercih ettiyseniz nem kokusu olmaması için gölgede kurutarak tekrar yerine takın.

Uyarı!!! Filtre çıkartma işlemi modele göre değişkenlik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için ürünün kullanım kılavuzunu kontrol edin.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi ve Klima Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri Klima ve kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede çözüm ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli