fbpx

Klima Servisi Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

12.03.2017
1.133
Klima Servisi

Klima Servisi Seçerken Dikkat etmemiz Gerekenler!

Kocaeli & İzmit Klima Servis, Satış ve Montaj Hizmetleri

Klima Servisi Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler, Birçoğumuz yazın bunaltıcı sıcaklarında serinlemek için klima alma arayışına gireriz. Kendimize en uygun klimayı seçmek için bazen günlerce internetten piyasa araştırması yaparak gerek teknik özelliklerini gerekse görselliklerini kıyaslayarak kendimize en uygun klimayı seçeriz. Aynı şekilde klimalarımız soğutmadığında yada ısıtmadığında ev ve iş yerlerimiz için klima servisi seçimide son derece önemli hale gelmiştir.

Klima Bakımına Dikkat!!!

Klimamız arızalandığında ve bakım zamanı geldiğinde de aynı hassasiyeti göstermeliyiz. Gerek maddi gerekse manevi anlamda mağduriyet yaşamamak amacıyla klima arıza bakım ve montaj hizmeti almak için çağıracağımız klima servisini öncelikle araştırmalıyız. Çünkü klimalar insan sağlığı açısından oldukça önemli cihazlardır. Bu cihazların montaj bakım ve onarım işlemlerinin titizlikle yapılması gerekmektedir. Öncelikle çağıracağımız klima servisinin TSE belgesinin, profesyonel servis personelinin, yerel bölgede kendi atölyesi ve o bölgenin esnafı olduğundan emin olmalıyız.

Yeri yurdu belli olmayan sadece takım çantasıyla gezen piyasada çantacı diye tabir ettğimiz kişilerden uzak durmalıyız. Zira çantacı diye tabir ettiğimiz bu kişiler ucuz fiyat verip, evinize girdikten sonra klimanızda olmadık arızaların var olduğunu ileri sürüp sizden hak etmedikleri ücreti talep edebilirler. Ya da bakım ve tamir işlemini yaptıktan sonra klimanızda tekrar bir problemle karşılaştığınızda karşınızda muhatap olacak kişi ve kurum bulamayabilirsiniz. Bu tarz durumlara düşmemek için mutlaka kurumsal servis hizmeti veren firmalarla çalışmalısınız.

Güvenilir bir klima servisi nde olması gerekenler

  • Klima servisi mutlaka fatura kesebilen bir şirket olmalı
  • İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmalı,
  • Adres ve telefon numaralarının kayıtlı olması gerekli
  • Kullanılan yedek parça orijinal ve en az bir yıl garanti kapsamında olmalı
  • Onarım esnasında cihaza zarar vermemesi gerekli,
  • Deneyimli ve profesyonel teknik ekibe sahip olmalı
  • Teknik personel ısıtma ve soğutma sistemleri mezunu olmalı
  • Tamir, Onarım, Bakım ve İş güvenliği eğitimlerini almış olmalı
  • Firma TSE belgeli olmalı
  • Firmanın müşteri hizmetleri departmanı mutlaka olmalı ve müşterilerin talepleri hızlı olarak çözüme ulaştırılmalıdır.
HEMEN ARA
Sohbeti Başlat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Arkom Kombi