Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima Servisinin Önemi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima Servisinin Önemi

Klima Servisinin Önemi

04 Nisan 2020 17:11
Klima Servisinin Önemi Klimanız için gerekli olan bakım, onarım ve tadilat işlemlerinde Klima Servisinin Önemi ve servis seçimi son derece gereklidir. Çünkü uzun süreli olarak kullanımda olan bu elektronik aletlerin sağlıklı bir şekilde çalışması adına bakımlarının eksiksiz ve zamanında yapılması önemlidir. Bu bakımların en başında genel olarak rutin bakımlar gelir. Rutin bakımlar klimanızın sağlıklı kalması ve uzun süreli performans sağlaması açısından atlanmaması gereken bakımlardır. Klimanızın teknik servisi veya yetkili servis bu konuda size gereken bakım şartlarını açıklayarak bilgi verecektir. Bakım zamanları ile kullanım zamanları arasında ilişki kurulması en sağlıklı olandır. Hem yaz hem de kış mevsiminde kullanım şansı sunan bir elektronik olmasından dolayı bakımının ortalama senede iki defa olması bilgisinden hareketle yapılması gerekir.

Klima Servisinin Önemi Nasıl Bir Servis Olmalıdır?

Klimanızın tüm işlemleri için servisle görüşmeniz gerekir. Çünkü hava filtrelerinin temizlenmesi ve kullanımı haricinde kullanıcının yapabileceği çözümler sınırlıdır. Bunların dışında yapılması gereken kurulum, bakım, onarım ve tadilat işlemlerinin tamamı için bir servisle anlaşmanız pratik olacaktır. Servis ise:
  • Alanında tecrübesi olan,
  • Belgesi bulunan,
  • Elemanları yeterli,
  • Zaman sorunu oluşturmayan,
  • Pratik ve çözüm odaklı yaklaşan,
  • Bilgi ve birikimi olan bir servis olmalıdır.
Bu özelliklere sahip olan bir servis kurulum aşamasından başlayarak oldukça fazla yarar görmenize neden olur. Servisin doğru seçilmesinin de fazlasıyla yararı olur.

Servisin Doğru Seçilmesinin Yararları

Klimanız için seçeceğiniz kocaeli bölgesindeki servis size sunduğu hizmet ile fayda sağlamanıza neden olur. Bu faydaların başında ise genel olarak tasarruf gelir. Klimanızın bakımlarının yapılması sonucunda genel olarak elektrik gücünden tasarruf edersiniz. Çünkü petekleri veya diğer aksamları düzgün çalışmayan bir klima daha fazla elektrik harcamak zorunda kalacaktır. Bunun için mutlaka bakımlarını yaptırmalısınız. Aynı zamanda uzun süreli kullanım şansı da verecektir. Çünkü klimanızın bakımların yapan servis sayesinde daha uzun süre verim alacağınız bir klimanız olur.

Servisin Önemli Olmasını Sağlayan Etmenler

Servis seçiminde önemli olan memnun kalacak bir hizmet almak olmalıdır. Parça değişimi olduğunda orijinal parça kullanan, yaptığı bakımlarda atlamadan tüm basamakları ve kontrolleri yapan, tecrübesi doğrultusunda bilgiler veren bir servis olmalıdır. Bu sayede servisten memnun kalmanız da kolaylaşır. Parça değişimi veya tamirat işlemi için götürülmesi gereken bir klimanın olması güven sorununun ortaya çıkmasına dayanak olabilir. Bunun için mutlaka servis konusunda araştırma yapmalı ve ardından karar vermelisiniz.

Servis Maliyetleri Nelerdir?

Servisten alacağınız hizmetlerin neler olduğuna göre değişen maliyetlerden bahsetmek mümkündür. Bakım işlemi için aralık 100-400 TL arasında olabiliyorken, parça değişiminde daha farklı rakamlar ortaya çıkabilir. Bunun için servis maliyetlerine değil, elde edilecek olan faydaya odaklanmak daha iyi bir seçim olacaktır. Klimanızın tüm işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması sonucunda elde edeceğiniz kazanç daha fazla olacaktır.

Klima Bakımında Servis Neler Yapar?

Klima bakımı nda servisten destek almak daha profesyonel bir şekilde bakım ve onarım anlamına gelir. Bakım işlemleri sırasında servis klimanın temizlenmesi, elektronik sistemin kontrol edilmesi, gereken alanların yenilenmesi, akımların ve çalışan aksamların onarımı gibi birçok işi yapabilir. Bu sayede klimanın daha kaliteli bir hava akımı sağlaması da mümkün olur. Yaşadığınız, çalıştığınız veya nefes aldığınız her ortamda havanın ısıtılmasını veya soğutulmasını sağlayan klimaların her işleminde kaliteli bir servis seçimi hayati derecede önemlidir. İşlemlerin teknik bilgisi ve donanımı olan elemanlar tarafından yapılması, teslim süresine sadık kalmak ve diğer birçok detay servisin size sunması gereken memnuniyet noktaları olarak kolay bir şekilde özetlenebilir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.