Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

09 Eylül 2020 22:02
Klima Tamiri Nasıl Yapılır?

Klimalar günümüzde ev ve ofis gibi daha birçok türden alanda yaygın olarak kullandığımız etkinliği oldukça güçlü olan harika teknolojik aletlerdir. Klimaların daima kullanım sürecinde en iyi performansı verebilmesi için herhangi bir teknik sorunla karşılaşmadan çalışması gerekir. Eğer bu cihazlarda bir sorun oluşursa bunun muhakkak alanında uzman kişilerce çözümlenmesine ihtiyaç vardır. Bu her bakımdan oldukça önem arz eden bir konudur. Bu noktada klima tamiri nasıl yapılır sorusu önem kazanmaktadır. Klimalar donanımsal açıdan birtakım sistemsel mekanizmalara sahiptir. İçerisinde birbiriyle iş birliği içerisinde olan birçok parça yer almaktadır. Buradaki bir parçanın işlevini yerine getirmemesi, genel olarak klimaların çalışma performansını olumsuz bir yönde etkiler. Bundan dolayı profesyonel bir çerçevede bu parçanın değiştirilmesi ve sorunun giderilmesi gerekir. Klima tamiri işlemlerinde öncelikle en temel nokta, arızanın tam olarak oluştuğu yerin tespit edilmesidir. Sorun kumandadan mı, klima içi bir parçadan mı, yoksa filtreden kaynaklanıyor bunu duruma göre anlamak gerekir. Bu belirlendikten sonra birtakım teknik aletlerle parça değişimleri veya klima filtresi temizliği işlemleriyle sorun giderilir. Firmamız bu konuda gerekli destekleri en iyi kalitede sunabilmektedir.

Klima Arızalarını Fark Edilmesi

Klima tamirini gerektiren durumlarda cihazlar birtakım yolunda gitmeyen belirti ve sinyallerle bunu fark ettirirler. Her ne kadar kaliteli olsa da klimadan eskiden olduğu gibi bir verim alınamaması durumları bu konuda muhakkak kullanıcılar üzerinde bir şüphe uyandırmalıdır. Bu durum akıllara cihazda bir arıza olup olmayacağı sorusunu getirmelidir;

  • Performans konusundaki farklılık bariz bir şekilde hissediliyorsa
  • Soğutma ve ısıtma konusunda gerektiği şekilde işlevini yerine getiremiyorsa
  • Cihazdan yayılan rahatsız edici bir koku bulunuyorsa
  • Yavaş ve işlev gücü düşük bir şekilde çalışıyorsa
  • Cihazdan problemli bir şekilde ses geliyorsa

Bu önemli unsurların ortaya çıkması ve varlığı klimalarda meydana gelen bir arıza durumunun göstergesi olabilirler. Bunlar fark edildiği anda gerekli tamirat işlemleri için profesyonel anlamda bir destek alınmalıdır. Firmamız bu konuda her yönden müşterilerine güçlü bir teknik destek sağlayabilmektedir.

Genel Klima Arızaları ve Türleri

Klimalarda genel olarak her alanda yaygın şekilde ortaya çıkan birtakım arızalar bulunmaktadır. Bunlar duruma göre bir farklılık arz edebilmektedir. Klimanın yeterince soğutmaması durumu bunlardan biridir. Bu özellikle hava filtresinde bir problem meydana gelmesi neticesinde ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra yine filtrenin zaman içerisinde aşırı kirlenmesi, rahatsız edici ses oluşumu gibi durumları meydana getirebilmektedir. Sistemde bir kısa devre meydana gelmesi de yine klima ürünlerinin kullanımında sıklıkla ortaya çıkan önemli sorunlardır. Oluşan durumlara yönelik bir uzman görüşü ve desteği almak daima bu kapsamda daha iyi şekilde bilgilenmeye olanak sağlar.

Klima Periyodik Bakımları ve Temizlik

Birçok üründe olduğu gibi klima ürünlerinin de mutlaka belirli zamanlarda periyodik olarak temizliğinin yapılması gerekir. Periyodik bakım işlemleri yapılırken bu konuda oldukça hassas bir şekilde davranılmalıdır. İyi bir titizlikle klima içerisindeki her bir bölüm temizlenmeli ve tekrar kullanıma hazır bir hale getirilmelidir. Firmamız periyodik klima bakımı işlemleri kapsamında müşterilerine aktif şekilde kaliteli hizmetler verebilmektedir. Alanında uzman ekiplerimiz durumun gereksinimlerine uygun olarak ihtiyaç olan çalışmaları özveriyle yapabilmektedir.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.