Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klimadan Buhar Çıkıyor

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Klimadan Buhar Çıkıyor

Klimadan Buhar Çıkıyor

05 Mayıs 2021 01:14
Klimadan Buhar Çıkıyor

Klimanız kullanım sırasında beklemediğiniz davranışlar sergileyebilir ve doğru şekilde çalışmayabilir. Bu duruma teşhis koymak için sorunun klimanın hangi ünitesinde olduğunu kontrol edin.

İç ünitesinden buhar çıkıyorsa

Ortam neminin yüksek olduğu durumlarda nemin soğutulması nedeniyle sis şeklinde klimanızın havalandırma kanalından çıkabilir. Bu zararsız ve normal bir durumdur, belirli bir süre sonra normale dönecektir.

Klimanın dış ünitesinden buhar çıkıyorsa

Gördüğünüz hava buhar mı yoksa yanık kokusu ile birlikte gelen duman mı çıkıyor öncelikle bunu ayırt etmeniz gerekir. Klima sıcak konumda çalışırken dış ünitesinde kar ve buz oluşmasını önlemek için belirli sürelerde defrost (buz eritme) işlemi yapar. Bu esnada klimanın dış ünitesinden buhar çıkması normaldir.
Ancak yanık kokusu ile birlikte gelen duman şeklindeyse klimanızın kendi şalteri varsa kapatınız. Yoksa evin genel şalterinden klimanızı kapalı konuma alın. Arıza kaydı için 0262 331 15 69 numaralı telefon ile Arkom Klima Teknik servisimizden destek alabilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı