Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kocaeli Arçelik Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kocaeli Arçelik Servisi

Kocaeli Arçelik Servisi

06 Haziran 2018 14:37
Kocaeli Arçelik Servisi

Klima sistemlerinin çeşitleri kapsamında pencere, salon ve tavan tipi olmak üzere tüm tiplerin servis hizmetini gören Kocaeli Arçelik Servisi en iyi performansla çalışmayı sürdürmektedir. Son yıllarda tüm klimalar uzaktan kumanda ile çalışır vaziyete gelmiştir. Ancak eskiden klima sistemlerinin açılıp kapatılması ve ısı ayar işlemleri klimalar üzerlerine konan anahtar ve düğmeler ile yapılmaktaydı. Gelinen son nokta ise artık klimalar daha akıllı hale getirilmiştir. Algısal ve duyusal sistemler sayesinde klimalar daha özellikli bir şekilde görevlerini icra etmektedir. Bir de şunu ifade etmek gerekiyor ki; uzaktan kumanda, özellikle tavan ve duvar tipi split klimalarda çok kullanılan bir sistemdir. Klimaların tüm özellikleri bir çok açıdan verdiği konfor ve rahatlık bağlamında değerlendirilmektedir.

Konusunda uzman Kocaeli Arçelik servisi

Kocaeli Arçelik Servisi ile klimalar daha güvende ve daha sağlamda görevlerini devam ettirmektedir. Montajı iyi yapılmamış klimalar, bakımı düzgün şekilde gerçekleştirilmeyen klimalar zaman zaman arızalar çıkarabilir. Önemli olan bu arızların iyi bir şekilde giderilebilmesidir. İklimlendirme kapsamında klima arızalarında özellikle iç ünite ya da dış ünite kaynaklı arızalar tespit edilerek kök nedeni bulunmalıdır. Klimaların en hassas şekilde tamiri ancak ve ancak ilgili servisi tarafından halledilebilir. Onun dışında gerçekleştirilen klima müdahaleleri çeşitli sıkıntılar oluşturabilir. Ayrıca yetkili servisler sayesinde tamiratlar hızlı bir şekilde halledilebilir.  Klima arızalarının tamiratında önemli olan konularında başında ise arızanın en uygun şekilde çözülmesidir. Kocaeli Arçelik Klima Servisi sayesinde klimalar daha verimli çalışmaktadır.  Klimalara hem bakım dahilinde hem de tamirat kapsamında en güzel hizmetler uygulanarak sistemin performansı yüksek şekilde çalışması sağlanmaktadır. Bakım kapsamında tüm parçalar kontrol edilerek en ideal klima yapısı oluşturulmaktadır. Bunun için her zaman  periyodik olarak klimaların tüm bölümleri hem temizlik hem de bakım babında göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece klimalar her daim en iyi şekilde görevini icra eder şekilde çalışmış olacaktır. Gözetim altında gerekli zamanlarda da temizlikleri yapılacaktır. Kocaeli Arçelik Servisi ile klimalar ortamın hem ısısını hem de havası en iyi değerde hazırlayabilmektedir. Bunun sebebi klima müdahalelerinin yerinde ve zamanında en iyi şekilde halledilmesidir.

Kocaeli Arçelik Servisi – Klima Montajı

Klimaların montaj işlemleri istenilen şekilde Kocaeli Arçelik Servisi gibi yerlerce halledilmektedir. Çünkü klima montajları klimalara start verilmeden önceki ilk aşama klima faaliyeti olduğu için klimalar iyi bir şekilde çalışmaya başlaması gerekmektedir. Klimaların montaj işlemlerinde aydınlatma gücü, cam alanı, ısı kazancını etkileyen bölgenin durumu, mekân tipi ve kişi sayısı gibi faktörler montajda özellikle dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Eğer tüm bu etkenler en iyi şekilde tespit edilip uygulanırsa daha doğru bir kapasite tayini gerçekleştirilmiş olur. Böylece doğur kapasite kullanılırsa klimadan beklentiler için gerekli durumlar ortaya konulabilir. Kocaeli Arçelik Klima Montajı ile montaja yönelik tüm işlemler müşterilerin isteklerini karşılar durumdadır. Böylece klimaların en iyi standartlarda tüm istekleri karşılar vaziyette olması klimalara olan güven ve teminatı artırmaktadır. Gelinen noktada klimalar neredeyse ev malzemeleri içerisinde ilk üçe girer duruma gelmiştir. Klimalar için kesin şart klima montajında dikkat edilmesi gereken hususların uygulanmasıdır. Her daim klimalardan beklenilen performansın yerine getirilmesi montajın yanında bakım ve tamirat şartlarının sağlanmasıdır. Kocaeli Arçelik Servisi ile neredeyse dört mevsim kullanılır vaziyete gelen klimaların takılma ve güzel bir şekilde çalışma şartları sağlanmaktadır.  Bunun klimaların montajındaki kapasite tayini durumu çok önemlidir. Eğer montaj yerinin tespiti ve kapasite tayini en iyi şekilde halledilirse montaj şartlarından ilki istenilen şekilde yerine getirilmiş olur. Montaj kadar önemli olan diğer hususlar ise doğru montaj, periyodik bakım ve düzgün tamirattır. Kocaeli Arçelik Tamiri ile bazı kritik klima montajları hususlarına çok dikkat edilmektedir. Aslında tüm montajlarda gerekli durumlar her zaman göz önünde bulundurulmaktadır. Örneğin klimanın montajı su terazisi kullanılarak düzgün şekilde yapılmalıdır. Eğer su terazisi kullanılmadan işlem yapılırsa klima gürültülü çalışacaktır. Montajın yapılacağı yer, kapı ve pencere yakınında olmamalıdır. Böylece daha verimli bir çalışma sağlanır. Drenaj borusu tesisatının konumunun dikkate alınması iç ünite montaj yerini belirlerken göz önünde bulundurulacak hususlardandır. Çünkü drenaj borusu iyi olursa suyun rahatça dışarı alınması sağlanır. Bunlar montajda uyulması gereken kritik noktalardan bazılarıdır. Eğer klima montajlarını Kocaeli Arçelik Servisi gibi yerlere yaptırırsanız tüm bu kurallar uygulanarak yapılacaktır.

Kocaeli Arçelik Servisi – Klima Bakımı

Yaşam alanlarında sıcaklık ve bağıl nem seviyelerinin muhafazası, oksijen ihtiyacı, toz-duman ve kokudan arındırma, hava hareketini sağlama şeklinde temel fonksiyonları bulunan klimaların bu işlevlerini tam manasıyla yerine getirebilmesi Kocaeli Arçelik Klima Bakımı gibi kurumsal servislerin işidir. Klimalar temel olarak iklimlendirme işlemini yerine getirebilmek için mutlaka bakımlarının iyi yapılması gerekiyor. İyi bakım yapılmış bir bir klima sıcaklık seviyesinin muhafazasını beklentiler ölçüsünde gerçekleştirecektir. Bunun için klimalar da insan veya imalat kontrolü için ortam sıcaklığı konfor veya tasarım şartlarını mutlaka sağlamış olmalıdır.  Sıcaklık konfor şartları genel olarak 18-27 ºC arasında değiştiğine rastlamak mümkündür. Kocaeli Arçelik Servisi ile iklimlendirilmek istenilen yaşam alanlarında gerekli sıcaklık ya da serinliğin sağlanması için büyük çabalar gösterilmektedir. Ortamın istenilen iklimlendirilme durumuna göre ısıtma veya soğutma işlemleri ile sıcaklık seviyesi bakımlı bir klima ile her daim sağlanabilir. Ayrıca bakımlı bir klima yaşanılan ortamlarda nem seviyesinin istenilen sevide tutulmasını sağlar. Bu durum ise nem kaybı veya kazancı durumuna göre nemin alınması veya ilave edilmesi olacaktır. Nem konusunda yaşanılan ortamlarda bağıl nem %30 - %60 arasında tutulması gerektiği belirtilmektedir. İşte nem konusunda gerekli değeri tutabilmenin temel şartlarından birisi de bakımlı klimalardır.

Kocaeli Arçelik Klima Bakımı

Kocaeli Arçelik Cihaz Bakımı  ile klimaların yaşam alanı için gerekli oksijen ihtiyacını sağlayabilmesine yönelik ihtiyaç olan bakım ve temizlik çalışmalarını en iyi şekilde yürütmektedir. İklimlendirme sistemine hesaplanan belirli oranlarda dış havanın alınması ve içerideki kirli havanın dışarı atılmasının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanır. Bu amaçla gerekli ne tür bakım ya da temizlik çalışması yapılacaksa o harfiyen yerine getirilir. Elbette bu tür bir çalışmanın periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Kocaeli Arçelik Servisi ile bulunulan ortamdaki havayı ısıtan ve soğutan cihazlara en iyi bakım hizmetlerini sunarak gerekli performans yükseltilmesi sağlanılmaktadır. Bunun için gerekli temizlikler ve bakım çalışmaları kapsamında titiz şekilde davranılarak klimaların yaşam alanlarında sağlıklı ortamlar oluşturulması sağlanır. Ayrıca klimaların durduk yere arızalanmalarının önüne geçerek daha sağlam şekilde çalışmasına katkı sunulmuş olur. Klimaların tamiratı konusunda Arçelik Klima Servisi işin ehlidir. Klima sistemleri çalışmıyorsa öncelikle elektrik bölümlerini kontrol ederek işe başlayan bu servis tüm süreci en iyi şekilde yürütmektedir. Sistemdeki çalışmama nedeni, elektriksel bölüm ve sigortadan kaynaklı olabilir. Bunun için şalterler, sigortalar ve kablolar mutlaka gözden geçirilir. Eğer ki elektrikle alakalı bir sorun gözükmüyorsa mekaniksel olarak gerekli araştırmalar yapılmalıdır. Bunun için baştan aşağı klimanın neden çalışmamasına yönelik çözümler üretilmelidir. Şu ana kadar Kocaeli klima servisince çözülemeyen herhangi bir problem olmamıştır. Hatta ve hatta tüm problemeler zamanında çözülerek klimalar kullanıcıların konforuna sunulmuştur. Bu servis ile  irtibat kurarak yardım isteyen herkes sadece tamiratta değil diğer tüm konularla alakalı kesin çözümleri anında bulabilmişlerdir. Bu servisin gerçekleştirdiği tüm hizmetlerde müşteriler takdirlerini beyan etmişlerdir. Çünkü yapılan işlemler kaliteleri ve müşteri beklentileri üzerinde gerçekleşmiştir. Arkom Teknik ile klimaların tüm sorunları evladiyelik şekilde halledilmektedir.  Bir klima sistemi arızası kapsamında yapılan araştırmalar neticesinde klimaya elektrik geliyor ancak klima çalıştırılmıyorsa kumanda mutlaka kontrol edilmelidir. Çünkü sistemde bir elektriksel ve mekaniksel arıza gözükmemesine rağmen yine de klima sistemi çalışmıyorsa bilinmelidir ki klima kumandasında bir sorun vardır. Klima kumandasında en ufak çalışmamazlık sistemin devreye girmemesine neden olabilir. Genel olarak ise klima sistemlerindeki arıza küçük çaplıdır. Örneğin bir kumanda pilinin çalışmaması kumandanın devre dışı kalmasına neden olabilir.

Kocaeli Klima Servisi

Kocaeli Klima Servisi ile yaşam alanlarındaki konfor ve rahatlık kesintisine kesin çözümler üretilmektedir. Örneğin klima konforundaki kesintiler kapsamında klima çalışıyor ancak az hava veriyorsa ön paneldeki filtrelerden kaynaklı olduğu bilinmelidir. Bu durum klimanın sistemli bir şekilde çalışmasını engelleyecektir. O yüzden klima içerisindeki filtrelerin kirlilik durumun kontrol edilmesi gerekir. Bunun için yapılması gereken işlem aslında çok basittir. Çünkü klima yıkanır ve kurutularak geri takıldığında bu sorun ortadan kaldırılabilir. Kocaeli Arçelik Servisi ile klimalar yaşam alanlarında daha güvenli ve emniyetlidir. Çünkü bu servis klimaların tüm işlemlerinde en iyi şekilde yerine getirmektedir. Kullandığı ekipmanlardan çalışanlarına kadar her şey oldukça muntazamdır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.