Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Arıza İşaretleri

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Arıza İşaretleri

Kombi Arıza İşaretleri

10 Ekim 2019 07:20
Kombi Arıza İşaretleri

Kullanmış olduğunuz kombi marka modeline göre kombi arıza işaretleri değişkenlik gösterebilir olsa da genelde benzer semboller kombilerde bulunur. Kombinizi ne sorun yaşadığını yada kombi kullanıcı deneyimini artırmak için bu semboller hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Bazen kombiler kullanıcıdan kaynaklı arıza yaşayıp problem oluşturabileceği gibi kimi zamanda fabrika hatası nedeni ile karşımıza sorunlar çıkarabilir. Bazen de tamamen bunlardan bağımsız su ve gazın kesilmesi yada ortam ve diğer şartlardan kaynaklı arıza verebilmektedir.

Kombi İşaretleri Nelerdir?

Kombi Açma Kapama Düğmesi İşareti

Kombinizi açma kapama için kullandığınız işaret ve simgedir. Kombiyi çalışır hale getirmek ve yaz kış modunda aktif etmek için bu tuşu, düğmeyi kullanırız. Tuşun üzerinde bulunan site genelde bir çok kombi ve diğer beyaz eşya ürün gruplarında kullanılan işaretlere benzerdir. Kimi kombilerde dijital ekranda aynı simge ışıklı şekilde görülebilmektedir.

Kombi yaz konumu musluk işareti

Her ne kadar kombilerin üzerindeki yaz konumu işaretleri birbirinden farklı olabilsede genelde yandaki işarette olduğu gibi musluk simgesi kullanılmaktadır. Bu işarette kombinizin sadece yaz konumunda olduğu ve sıcak su kullanımına açık olduğu uyarısı verilmektedir. Bu işaret kombi üzerinde aktif durumdayken evdeki kombi petekleriniz çalışmayacak olup sadece sıcak su akışı sağlanacaktır.

Kombi sadece ısıtma işareti

Kombi panelleri üzerinden sıkça gördüğünüz petek simgesinin bulunduğu işarettir. Bu işaret kombinizin sadece ısıtma konumunda olduğunu gösteren simgedir. Kombilerde genelde petek simgesi 2 adet bulunabilmektedir. Bu işaret aktifse kombiniz sadece bulunduğu ortamın ısıtılmasında aktif olarak çalışacak olup sıcak su görevini yerine getirmeyecektir.

Kombi ısıtma ve sıcak su işareti

Kombi panel ekranında göreceğiniz petek ve musluk işareti kombinizin hem ısıtma yaptığını hemde sıcak su aktif olarak çalıştığı belirtmektedir. Genelde kombilerde iconlar her ne kadar farklı olsada petek ile musluk işareti yan yana veya alt alta kullanılmışsa sıcak ve ısıtmanın aktif olduğunu anlayabiliriz.

Kombi Resetleme İşareti

Kombinizi farklı sebep ve nedenlerle resetleme işlemi yapmanız gerekebilir. Bunun içinde kombi panelinizde yada yeni nesil kombilerde dijital ekranlarda "R" işateri, simgesi yada ikonu görebilirsiniz. Reset atma, sıfırlama işlemleri için kullanılmaktadır. Bir çok kombi markası ve modelin bu işaret bulunmaktadır.

Kombi Kullanım Suyu işareti

Kombinizin üzerinde yandaki simgeye benzer musluk yada vana işareti bulunmaktadır. Bu işaret kullanım suyunu simgelemektedir. Artırma ve eksiltme gibi müdahalelerde "+" ve "-" tuşları ile değerleri artırılabilmektedir.

Kombi Bar Su Yok İşareti

Kombinizde su basıncının düşük olduğuna işaret eden simgedir. Bu gibi durumlarda doldurma musluğunda kombi su basıncı minimum 1,5 bar seviyesine gelene kadar dolum yapılması gerekmektedir. Kombi arıza işaretleri ve simgeleri arasında su akış şeklinde simgelerde bulunabilir. Ancak genelde kombi model ve markalarına göre "BAR" yazısı bulunmaktadır.

Kombi Ateşleme Yok İşareti

Eğer bu uyarı işareti aktifse kombiniz ateşleme yapamadığını belirtmektedir. Bu gibi durumda kombi doğalgaz vanasının kontrolünü yapınız. Kombinize gaz gelip gelmediğinden emin olunuz. Şayet gaz var ve ateşleme hala yapmıyorsa Arkom kombi servisi ekiplerimize ulaşabilirsiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.