Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri

Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri

04 Nisan 2020 20:00
Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri

Kış aylarının olmazsa olmazlarından bir tanesi olan kombilerin her zaman Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri yapılması gereken unsurlardır. Çünkü kombi bakım ve onarım zamanlaması bir malzemenin ne kadar sıklıkla kullanıldığına ve önemine göre değişir. Bundan dolayı mutlaka bakım ve onarım işlemlerine önem vermeniz beklenir. Peteklerden meydana gelen bir sistemleri vardır. Peteklerden dolaşan sıcak suyun kullanım alanını ısıtması felsefesine dayanan bir yapıdır. Bunun için ana faaliyet malzemesi olan petekler başta olmak üzere sürekli bir kontrol ve gözden geçirme durumu olmalıdır. Peteklerin sağlıklı şekilde çalışmaması hem alınacak verimin düşmesine hem de daha fazla yakıt maliyetine neden olacaktır. Kombinin ömrünün kısalması da aynı tabloya eşlik eder. Kombi Bakımı ise bunların yaşanmasını engeller.

Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri

Kombi kullanan kişiler ağırlıklı olarak ihtiyaç durumundan dolayı kış aylarında ihtiyaç duyarlar. Bunun dışındaki mevsimlerde bulunan iklime göre değişmekle birlikte genel olarak daha az kullanım veya hiç ihtiyaç duymama gibi olasılıklar ortaya çıkar. Bunun için kullanım zamanları dışında kombi için bakım yaptırmak en uygunu olacaktır. Bakımı sadece petek temizleme servisleri yapabilir. Aynı zamanda kombi bakım ve onarımından sorumlu olan yetkili servislerde de bu hizmeti almak mümkündür. Yapılması konusunda ise şu adımlar izlenir:

  • Önce peteklerin durumu kontrol edilir,
  • Ek bir tamir ve onarım gerekip gerekmediğine bakılır,
  • Ardından temizleme işlemi için makine kullanılır,
  • Son kez kontrol edilir,
  • Onaylanır ve teslimi sağlanır.

Bu sayılan adımlar oldukça kısa süre içinde tamamlanır. Bunların maliyetleri de yüksek değildir. Bakım ve onarım konusunda dikkatli davranmamanız bazen yeni kombi almanıza bile neden olabileceğinden dolayı kıyaslanamaz.

Hangi Sıklıkla Bakım Yapılır?

Kombinizin bakımını yapmak için standart olan zaman dilimini genelde size yetkili servis ler bildirir. Kullanım sıklığınıza, modele veya diğer detaylara göre belirlenen bazı faktörler vardır. Bundan dolayı mutlaka bu konuda bilgi edinmeye çalışmalısınız. Bunların dışında sadece kış aylarında kullanan ve normal kullanım sınırlarında olan bir kullanıcı için senede bir kez bakım yaptırılması önerilir. En az öneri senede bir kez olarak özetlenebilir. Çünkü her senenin kış aylarında kullanılan ve sonrasında kullanımına diğer kışa kadar ara verilen bir elektronik olmasından dolayı arada bakıma alınması kış için hazırlık olacaktır.

Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri Neden Önemlidir?

Bakıma alınan kombi size oldukça fayda sağlar. Çünkü kış aylarında sorun çıkaran bir kombi hem maliyet hem de rahatsızlık açısından daha çok zorlayıcı olacaktır. Bakımını yaptırmanız kombi ile alakalı herhangi bir sorun oluşmasını engeller. Peteklerde bir sorun olması ise ısı dağılımında sorun yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca yeterince ısınmaması halinde daha çok açılacak olan kombi yakıttan zarar etmenize de dayanak oluşturabilir. Bu şekilde bakımlarını yaptırmadan kullanmaya devam ettiğiniz kombi ise sonunda tamamen kullanılmaz bir durum alabilir. Bu ise yeniden kombi almak zorunda kalmanız anlamına gelir. Bundan dolayı bakım işlemlerine mutlaka öncelik vermelisiniz.

Maliyeti Nasıldır?

Kombi servisi ile görüştüğünüzde yapılacak olan Kombi Bakım ve Onarım İşlemleri ne göre size maliyet planlaması ortaya koyacaktır. Genel olarak Kocaeli bölgesinde farklı bir işlem yapılmaması durumunda maliyet olarak yeni bir kombi almakla kıyaslanamaz. Şehir, marka veya işleme göre değişebilir. Ortalama olarak verilmesi gerekirse de 100-500 TL arasında bir yelpazeden bahsedilir. Her sene düzenli olarak bakımlarını yapan servisler ile anlaşmanız halinde kampanyalı ve uygun rakamlar da yakalamanız mümkün olur. Bunun için maliyet konusunda mutlaka araştırma yapmalı ve ardından karar vermelisiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.