Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

09 Eylül 2015 18:32
Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? sorusu insanların, evlerde kendi kombilerini temizlemek üzerine geliştirilmiş bir araştırma başlığıdır. Bu araştırma başlığı altında kendinize bir yol belirleyebileceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Evlerinizde zamanınız varsa, amatör olarak gerçekleştirerek, kombilerinizin daha verimli çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz. Kombi, içi karmaşık bir sistem olduğu için profesyonellerden yardım almanız bu açıdan çok önemlidir. Gerekli bilgilerin sağlanması ve hızlı müdahale için, uzman kişilerden yardım alınması, kombinizin ömrünü de etkilemektedir. İşletmemiz, kombi bakımı ve tamiri alanında geniş hizmet vererek, sizlere bu bakım serüveninin içine girmeden kolayca halletme imkanı sunmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Her yıl kış mevsimi gelmeden kombinize genel bakım yaptırmalısınız.  Kombi bakımı demek iyi bir performans, sorunsuz bir kış sezonu geçirmek demektir. Kombilerin kış aylarında arızalanmaması için mutlaka kombi bakımlarınızı yaptırmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kombi Bakımı işlemi mutlaka yetkili ve işinde ehil kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu konuyla ilgili Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafında verilen Gaz Yakıcı cihazlar servis personeli sertifikası olan kişilerden hizmet almanız gerekmektedir. Arkom Teknik Sevisi olarak tüm personellerimiz MYK sertifikasına sahip alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

 • Cihazın tozları temizlenmeli.
 • Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli.
 • Tesisat filitresi sökülüp temizlenmeli.
 • Brulör sökülüp temizlenmeli.
 • Meme gözeneklerindeki tozlar temizlenmeli.
 • Ateşleme elektrotları zımparalanmalı
 • Prop gözleri temizlenmeli.
 • Fan motorundaki fanın tozları fırça ile temizlenmeli.
 • Genleşme tankındaki hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı
 • NTC termostatlar değerleri ölçülmeli. Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli.
 • Gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılmalı.
 • Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilmeli.
 • Sıcak su akışı kontrol edilmeli.
 • Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilmeli.
 • Bacalı cihazlarda BACA EMNİYET LİMİTİ HASSASLIĞI KONTROL EDİLMELİ ve GEREKİRSE BACA EMNİYET LİMİTİ MUTLAKA DEĞİŞTİRİLMELİ.
 • Baca bağlantı haznesi temizlenmelidir.

Bacalı cihazlar kesinlikle göz ardı edilmemelidir bu tip cihazlar direk ev bacalarına bağlı olduğundan baca emniyet limitinin görev yapıp yapmadığını mutlaka denemeli gerekirse değerini kaybeden emniyet limitleri değişmelidir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Siz tüketici dostlarımızda mümkün olduğu kadar servis elemanın başında durmalı yapılan işlemin sizin gözünüzde ne derece doğru olduğunu bilmeli gerektiğinde teknikeri uyarmalısınız.

Kombilere kış sezonu başlamadan bakım yaptırmalıdır.

Evinizde kullandığınız doğalgaz cihazlarına kesinlikle kendiniz müdahale yapmayın.

Cihazlarınızı yetkili servislerinize ve sorumluluk alabilecek ciddi firmalara emanet edin!

Kombinin sökülüp gitmesi gerekiyor servisimizde bakım yapılması lazım diyen servis elemanına kanaat getirmeyin. Gerekirse başka bir servisi arayıp doğruluk payını araştırın.

Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir yetkisi olmayan kişilere cihazlarınızı elletmeyin.

Kombi Bakımı Yaptırmanın Faydaları

Kış mevsimine girerken yaşam alanınızın ideal sıcaklık seviyesinde olmasını istiyorsanız kombi bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor. Bu bakımlar sırasında cihazla ilgili tüm teknik sorunlar ortaya çıkıyor, olabilecek arızalar önceden tespit ediliyor ve cihazın daha verimli bir şekilde çalışılması sağlanıyor. Arkom Teknik ve Tesisat Teknik Servisi de bu konuda her zaman tüketicilerin yanında oluyor, güler yüzlü hizmet anlayışıyla hızlı ve güvenli bir hizmet sunuyor. İzmit Kombi ve Petek Bakımı

Kombi bakımını yaptırarak;

1- Can ve mal güvenliğini korumak,

2- Yakıt tasarrufu sağlamak,

3- Cihazın ömrünü uzatmak,

4- Ekonomik açıdan kar elde etmek için bakımlar ihmal edilmemelidir.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı

Cihazınızı sorunsuz bir şekilde kullanmak ve ömrünü uzatmak için belli periyotlarda kombi servisi ne bakım yaptırmalısınız. Uzmanlar bu bakımların yılda bir sefer gerçekleştirilmesini tavsiye etmektedir. Bilhassa kış mevsiminin yaklaştığı ekim, kasım ayları, randevu almak için ideal zamanlardır. Geç kalındığı taktirde;

 • Kış mevsiminde zor durumda kalabilir,
 • Kampanya fırsatlarını kaçırabilir,
 • Kombi servisinin yoğun olduğu döneme denk gelebilirsiniz.

Kombi Bakımına Başlarken

 • Kombinize bakım yaparken sizleri ve evinizi mutlaka düşünüyoruz. Bunun için önlemlerimizi alıyor ve bakım işlemlerine bu şekilde başlıyoruz. Müşterilerimizin memnun olması bizler için çok önemlidir, bu yüzden bakımlarımızda her zaman:
 • Müşterilerimize hangi alanlarda bakım yapılacağının bilgisini mutlaka veriyoruz,
 • Suyun sıcaklığı ve kaloriferlerin durumunun kontrol edildiğinden emin oluyoruz,
 • Kombinizin su sızdırmazlığının kontrollerini sağlıyoruz,
 • Tozlanma varsa, tozlanmayı temizleyerek iç parçalara geçiyoruz.

Sizlere vereceğimiz hizmetler konusunda bilgilenmeniz bizler için önemlidir. Makineniz üzerinde ne gibi bakımlar yapılacağı, hangi parçaların neden çalışmadığı ve durumun nasıl düzeltildiği hakkında bilgiler vererek bakımlarımızı sağlıyoruz. İşletmemizde kalifiye bakım elemanlarıyla çalışıyoruz. Ürünlerinizin hangi parçasının durumunun kötü olduğunu, nerelerin temizlenmesi gerektiğini bilen ekibimiz, sizlere en kaliteli hizmeti sunmak üzere yetiştirilmiştir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Ana kombi paneli üzerinde tozların temizlenmesinden sonra, kombinizin iç temizliğini sağlamamız gerekmektedir. Sizlere çok daha verimli kombileri bırakabilmemiz için belirli bir işlem sırası izliyor, en iyi sonucu verecek ürünlerle, kombinizin bakımını sağlıyoruz. Hizmetlerimiz içerisinde:

 • Kombinizin içerisinde yer alan, yanma odasının parçası brülör temizliği yapıyoruz,
 • Elektrik hatlarının kontrollerini sağlıyoruz,
 • Kombinizin çekiş gücünün artması için fanın temizliğini sağlıyoruz,
 • Kombinizden peteklere gidip gelen suyun geçtiği filtrenin temizliğini sağlıyoruz.

Genel temizlik yaptığımız kombilerinizin, spesifik bozuklukları varsa, özel tamir hizmetleri de sunarak, sizlere en kaliteli şekilde ürün teslimi yapmayı amaçlıyoruz. İşletmemiz kurulduğu günden bu yana sürekli olarak bakım ve tamir hizmetleri vermekte, kendisini geliştirmekte ve daha yararlı işleri ortaya çıkartma peşindedir.

Kombi Temizliği ve Hizmetlerimiz

Kombilerinizin verimli çalışması için düzenli aralıklarla bakım yaptırılması gerekmektedir. Cihazlarınızın içerisinde yer alan filtrelerin, fanların ve parçaların temizliğini sağlıyoruz. Parçaların dış temizliği bittikten sonra detaylı temizlik aşamasına geçerek en iyi verimi alabilmek için düzenlemeler gerçekleştiriyoruz. Ömrü biten parçaları, sizlerin de onayıyla değiştiriyoruz. Pompaların kontrolü ve testi yapılıyor, sonrasında temizleniyor. En önemli noktalardan birisi olan elektrik bağlantılarının kontrolünü, alanında uzman teknisyenlerimiz gerçekleştiriyor. Böylece hiçbir hizmetimizi şansa bırakmıyoruz.

Değerlerin Kontrol Edilmesi

Kombilerinizin tamamıyla düzgün çalışıp verim verdiğinden emin olmadan sizlere teslim etmiyoruz. Hizmet ve kalite anlayışımız gereğinde, kombi bakımı ve temizliği bittikten sonra, değerlerin ölçülmesi gerekmektedir. Gerekli basınca ve bara sahip olmayan bakım sonuçlarında, tekrar bir inceleme söz konusu olabilmektedir. Hangi parçanın sorunlu olduğu saptanmakta, sizlere en iyi şekilde ürünlerinizin tespiti yapılmaktadır. Profesyonel olarak çalıştığımız kombi bakım hizmeti sektöründe, müşterilerimizin memnun olması ve aradıkları tüm hizmetleri kaliteli şekilde alması bizler için çok değerlidir. Müşterilerimizin Her Sorusunu Cevaplıyoruz Kombi Servisi mizden hizmet almak isteyen müşterilerimiz, genellikle hangi alanlarda hizmet verdiğimizi ve kombi bakımlarının neleri kapsadığını merak etmektedir. Hakları olan bu merak, gerçekten bakım yapılıp yapılmadığını anlamalarına yönelik de bir durumdur. Müşterilerimizle canı gönülden ilgilenerek, onların merak ettikleri soruların hepsini cevaplamaya özen gösteriyoruz. Müşterilerimizin memnun olması, bizleri tekrar tercih etmesi ve sevdiklerine önermesi, bizler için çok önemlidir. Her zaman memnuniyetimizi yüksek oranda tutarak, hizmetlerimize devam ediyoruz.

Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Kombi bakımları en az yılda bir kez olması gereken bir süreçtir. Bu süreci insanlar diledikleri zamanlarda gerçekleştirebilirler. Kombinin içindeki suyun boşaltılması gerektiği için sürekli kullanıldığı bir mevsimde bakım yaptırmak sizleri zorlayabilir. Bu yüzden bahar aylarında ya da yazın kombi bakımı yaptırmak çok daha karlı olacaktır.

Kombi Brülör Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombinizin bakımını yaparken ilk olarak mevcut suyunun boşaltılmasıyla işe başlamaktayız. Bu kombinizin genleşme tankında yapacağımız ölçüler için son derece önemlidir. Genleşme tankı içerisindeki hava ölçülerek notlar alınır, yüksek ya da düşük görüldüğünde gerekli işlemler uygulanır. Genelde evlerdeki kullanım sonucunda gaz basıncı düşük çıkmakta, bizler de ekstra gaz basıncı uygulayarak, durumu düzeltmekteyiz. Brülör temizliği yaptıktan sonra kombinizin içerisinde yer alan yanma odasının da temizliği sağlıyoruz. Böylece baş temizlik ve bakım kısmı bitmiş oluyor. Ürününüz içerisinde yer alan ateşleme mekanizmasının kontrolünü sağlıyoruz. Özellikle toz ve kirlenme olabilecek bu alandaki elektrotun, iletkenliğini kaybetmemesi için özel ürünlerle temizlik sağlıyoruz. Sonrasında yapılacak adım vana kısmına geçmek oluyor.

Üç Yollu Vana Bakımı

Üç yollu adı verilen vananın sökülmesiyle, içindeki kir ve tortuların temizlenme aşamasına geçiyoruz. Önemli olan bu adım da tamamlandıktan sonra, boruları ve vanayı yerine takıyoruz. Cihazınızın modeline göre fan bulundurup bulundurmadığını inceliyoruz. Eğer fanlı bir ürün kullanıyorsanız, fan temizliği sağlayarak, yerine takıyoruz. Ürününüzün gaz ayarlarının kontrollerini de sağlıyoruz. Ürünlerinizde arızalar bulunuyorsa ya da arıza çıkartabilecek parçalar varsa, sizleri bu konu hakkında bilgilendiriyoruz. İlerde karşılaşmak istemediğiniz arızalar için hazır kombinizin bakımı yapılırken, gerekli tamir işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. Sizlerin onayı olmadan parça değişimi ve tamiri yapmıyoruz. Kaliteli ve hızlı hizmetlerimizi her zaman güvenilir olarak yapmayı tercih ediyoruz. Kombinizi temizlemeye başlamadan önce boşalttığımız suyu, kombinize geri yüklüyoruz. Böylece tekrar çalışmaya hazır hale geliyor. Özellikle bar yani basınç seviyesini bir buçuk ölçüye kadar çıkartıyoruz. Ürününüzün sıcak su üretip üretmediğini, peteklere su gönderme durumunu test ediyoruz. Herhangi bir sorun olmaması durumunda çalışır durumdaki ürününüz sizlere teslim edilmektedir.

Kış Aylarının Kurtarıcısı ve Kombi Bakımları

Kombiler, kış aylarında hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu ayların sonuna doğru verdiği arızaları görmezden gelerek, onları bir dahaki kışa nasıl olsa düzelir diye bakımsız bırakmak olmaz. Kış ayları başladığında kombinizi çalıştırmak istediğinizde sürprizlerle karşılaşmamak için bakım yaptırmak şarttır. Yeni aldığınız bir kombiyi, düzenli bakımlarını yaptırıp, herhangi bir sorunu olduğunda hizmet alarak iyileştirmek gerekir. Bu sayede, ürününüzün çok daha uzun yıllar sizleri idare etmesine yardımcı olursunuz. İşletmemizden alacağınız hizmetlerde, karşılıklı güven ve saygı her zaman korunmaktadır. Sizlere sağlayacağımız bakım hizmetlerinden faydalanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bakım Yaptırmamak Kombiyi Etkiler Mi?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır? Bakım yaptırmamak, kombinin bozulduğunu bile isteye kabul etmek demektir. Kombilerimiz, kış aylarındaki yoğun çalışma temposundan sonra bir anda kapatılarak kenara kaldırılır. Bu süreçte onlara bakım sağlamak, çok daha uzun süreli kullanmamıza yardımcı olacaktır. Yüksek verimle çalışmayacak olan bakımsız kombileriniz aynı zamanda çok daha kısa bir ömre sahip olacaktır. Çok fazla doğal gaz tüketerek sizleri ısıtmaya çalışacağı için yüklü miktarda parayı da cebinizden çıkartmanız gerekir. Bunun yerine, bakımlarını sağlayarak onların daha iyi çalışır durumda olmasını, daha az bir bütçeyle başarabilirsiniz. Kombi Bakımı: https://arkomkombi.com/kombi-bakimi/

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.