Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

08 Ağustos 2016 21:20
Kombi Bakımı ve Petek Temizliği Kombi bakımı ve petek temizliği uzmanlık isteyen bir iştir. Kombiler su, elektrik ve doğalgazla çalışan cihazlar olduğundan evimizde kullandığımız eşyalar arasında en tehlikeli olanıdır. Bu yüzden her yıl mutlaka kombi bakımı yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Firmamız Kocaeli bölgesinde TSE belgeli olup, yapmış olduğu hizmetin arkasında durarak Kocaeli’nin en güvenilir kombi servisi olma ünvanını korumaktadır. Firmamız kombi servisi,  kombi tamiri, kombi bakımı, kombi satışı ve kombi montajı hizmetlerini standartlara uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Kocaeli Kombi Bakımı ve Petek Temizliği

Kombi ve petek sistemimiz kapalı devre sistemler olduğundan içerisindeki su zaman içerisinde çamurlaşma, kireçlenme ve pislenme gibi olumsuz durumlara maruz kalmaktadır. Kombi tesisatındaki su aynı zamanda kombi içerisinden de geçtiği için kombi ana eşanjöründe, pompada arızalara yol açmaktadır. Kombiler içerideki suyu ısıtarak kullandığından, ısınan suyunda kireçlendiğinden ana eşanjörde ve peteklerde kireçlenme olacağından mutlaka özel kimyasal ve makine ile temizlenmelidir. Buna örnek verecek olursak çaydanlıklarımızda zaman içerisinde oluşan kireçlenmeyi söyleyebiliriz.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Özel makina ve kimyasal ilaçlar  yardımı ile yapılan komple kış bakımıyla daha fazla ısınabilirsiniz...

Kombi bakımı ve Petek Temizliği uzmanlık isteyen bir iştir. Kombiler kombinasyon yani elektrik, su ve doğalgaz kombinasyonu olduğundan en tehlikelidir. Bu yüzden her yıl mutlaka kombi bakımı yapılması hem mal güvenliği hemde can güvenliği için son derece ömenlidir. Firmamız Kocaeli bölgesinde TSE belgeli kombi servisi olup, yapmış olduğu hizmetin arkasında durarak Kocaeli’nin en güvenilir kombi servisi olma ünvanını korumaktadır. Firmamız ,  kombi tamiri, kombi bakımı, kombi satışı ve kombi montajı hizmetlerini gerekli yasalara ve gaz dağıtım firmasının yönergelerine göre gerçekleştirmektedir. Kombi ile birlikte radyatör istemimiz kapalı devre sistemler olduğundan kullandıkça çamurlaşmaktadır. Kalorifer petekler indeki su aynı zamanda cihaz içerisinden de geçtiği için kombinin önemli parçaları olan eşanjör, pompasında arızalara yol açmaktadır. Kombiler içerideki suyu ısıtarak kullandığından, ısınan suyunda kireçlendiğinden ana eşanjörde ve peteklerde kireçlenme olacağından mutlaka özel kimyasal ve makine ile temizlenmelidir. Örnek olarak çaydanlıklarımızda zaman içerisinde oluşan kireçlenmeyi söyleyebiliriz. Kalorifer ve petek tesisatı temizliklerinde, temiz ve kaliteli hizmet verebilmek için yeni teknoloji temizleme makinelerini kullanıyoruz. Tesisatın temizlenebilmesi için her peteğin bağlantı yerlerinin açılmasına gerek yoktur. Makinemizi, kombi tesisat su giriş ve çıkış borularına bağlıyoruz. Makine içerisine koyduğumuz ve tesisat içerisinde tur atacak olan su içerisine su miktarının %10 oranında kimyasal katıyoruz. Su içerisine kattığımız kimyasallar, her türlü kirin çözülmesini sağlarken, tesisat borularında koruyucu film tabakası oluşturacaktır. Oluşturulan bu kimyasal tabaka, tesisat içerisinde uzun süre kireç oluşumunu önleyecektir. Makineli ve kimyasallar ile yaptığımız bakımlar sonrasında, ısı verimliliğiniz artacaktır. İstediğiniz ısıyı elde edebilmek için daha az enerji kullanacak ve faturalarınız düşmeye başlayacaktır. Temizleme kimyasallarımız, tesisatlar da oluşabilecek her türlü korozyonu ortadan kaldıracaktır.

Kalorifer Petek Temizliği

Periyodik kombi bakımı ve petek temizliği iki yılda bir kez yapılması gerekmektedir. Böylelikle içerisinde çamur dolaştırmak zorunda kalmayan kombilerimiz daha rahat çalışacağından fazla enerji ihtiyacı duymayacaktır. . Periyodik kombi bakımı ve petek temizliği iki yılda bir kez yapılması gerekmektedir. Hem doğalgaz faturasından tasarruf etmemizi sağlar hem de kombimizin kullanım ömrünü uzatmaktadır. Kocaeli bölgesinde kombi bakımı ve petek temizliği için firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız hakkında detaylı bilgiyi arkomkombi.com adresinden öğrenebilir ayrıca soru ve görüşleriniz için ise 0262 331 15 69 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz. Unutmayınız ki petek temizliği uzman kişi ve kurumlar tarafından yapılmalıdır. Böylelikle hem can güvenliğinizi hem de mal güvenliğinizi korumuş olursunuz.

Tesisat Bakımının Avantajları

Yapmış olduğumuz kalorifer tesisatları bakımları kullanıcılara büyük avantajlar sağlıyor. En önemli avantajlardan birisi düşük ısı ayarında bile tüm peteklerin eşit seviyede ısınmasını sağlayacak, ısı kalitesini artıracaktır. Binanın içerisinde, kombiye en uzak noktadaki petekler bile ısı kaybı olmadan ortamı ısıtmaya çalışacaktır. Tesisat bakımının avantajları, sistemin düzenli çalışması, ısı kalitesi yüksekliği ve daha az enerji sarfiyatı olarak kendisini gösterecektir. Servisimiz, güvenli ve kaliteli bakım hizmetleri ile kullanıcının tüm avantajlardan faydalanmasını sağlıyor. Yapacağımız, bakımlar, cihaz ve tesisatı koruyucu önlemler oluşturacak ve tüm sistemin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kombiler, doğalgaz ile çalıştığı için bakımlı cihazlarda gaz sızıntısı gibi güvenlik riskleri de ortadan kalkmış olacaktır.

Kombi kalorifer petek temizliği konusunda Uzman Firmamız İçin İletişim Bilgilerimiz..

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.