Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kombi Bakımı

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Kombi Bakımı

Kombi iç ve dış faktörlere bağlı olarak kirlenirler, tozlanırlar ve Kombi Bakımı ihtiyaç duyarlar. Her kombinin düzenli ve periyodik olarak bakılması ve temizlenmesi gerekir. Cihazın az masrafla, sorunsuz ve verimli çalışması için bakım olmazsa olmazlardandır. Kombi bakımı esnasında yanma odasındaki brülörler en iyi şekilde Arkom Teknik Servisi ile halledilmektedir. Aynı zamanda cihazın yanma durumları ve cihaz içi tozlanma durumu da gözden geçirilir. Elbette bu kapsamda su sızdırmazlık hususunun kontörlü de önem arz etmektedir.

Kombi Bakımı
Profesyonel Kombi Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Kombi Bakımında %25 İndirim

Kocaeli Kombi Bakım hizmeti ile kombi baca fanı kontrol edilerek temizliği en güzel şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca kombi içerisindeki genleşme tankı da gözden geçirilerek kombi sisteminin en verimli şekilde çalışması sağlanır. Tesisat filitresi temizlenerek sıcak su dolaşımının kolaylaşması sağlanarak daha fazla ısınması ve sirkülasyon pompasının rahat çalışması sağlanır.

5 Kritik Nokta Kontrolü

Arkom Teknik Servisi ile yapılan bakım konseptinde bar basıncının durumu da gözden geçirilir. Kombinin verimli çalışması bağlamında bar basıncının 1,5 bar civarında olması önemsenir. Ayrıca kalorifer dönüş hattında bulunan filtreler kontrol edilir. Tüm marka ve model kombilerin yıllık periyodik bakımı uzman ve profesyonel teknikerlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Kombi Bakımının Faydaları;

 • %30 Yakıt Tasarrufu
 • Daha Fazla Verimli Çalışma
 • Güvenliğiniz İçin

Hermetik Kombi Bakımı 

- Cihazın sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol edilmeli.
- Tozlanma kontrolü yapılır gerekliyse temizlenir.
- Cihazın yanma odası brülörü kontrol edilir.
- Su ısınma kazanı (ana eşanjör) kontrol edilir
- Kombi içerisinde bulunan gaz valfi ayarı kontrol edilir.
- Kombi içerisinde ki elektrik ve elektronik bağlantıların kontrolü yapılır.
- Kombinin otomatik gaz kesme durumu kontrol edilmelidir.
- Kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenir.
 
Ek olarak baca çıkışlı hermetik olmayan ve yoğuşmalı yeni sistem kombilerde cihaz farklılığından dolayı yapılanlar

Bacalı Kombi Bakımı

- Baca limit sensörü kontrol edilir.
- Bacanın çekiş durumu kontrol edilir.

 Yoğuşmalı Kombi Bakımı Nasıl Yapılır

- Yoğuşma su haznesi temizlenir.
- Kalorifer gidiş hattındaki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.

Kocaeli - İzmit Kombi Servisi İçin Bizi Arayın!!!

Bakımı Yapılmayan Kombilerde Ne Gibi Sorunlar Yaşanır?

Bakım ve temizliği yapılmayan kombilerde müşteriler belli konularda şikayet ederler. Bunlardan bir tanesi; kombinin çalıştığı ve fakat ısıtmadığı yönündedir. Bu sorun sıklıkla yaşanır. Bu sorunun nedenlerinden biri; filtrenin tıkalı olmasıdır. Petek ve boru hattının kirliliğinden dolayı da bu sorun kaynaklanıyor olabilir. Sorunlardan biri de; kombinin patlamalı yanmasıdır. Bu sorun için gaz ayarlarının kontrolü gereklidir. Peteklerin çok ısınması da önemli sorunlardan biridir. Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk durumda olması da önemli sorunlardan biridir. Bu sorun filtrelerin tıkalı olmasından dolayıdır. Üç yollu vanada yaşanan aksamalardan da kaynaklanıyor olabilir. Tesisat planlanırken yanlış ya da hatalı planlanmış olabilir. Kombi su kaçırıyor şikayeti yaşanır. Bu sorunun nedeni; kombinin tesisat bağlantılarındaki sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Hava tahliye arızalanmış olabilir. Kombi ses yapıyor sorunu meydana gelir. Cihazın fan motorunda sorunlar olabilir ya da devir daim motorunda problem olabilir. Kombi sıcak su gelmiyor problemi meydana gelir. Üç yollu vana arızasından dolayı bu sorun yaşanabilir. Yukarıda sayılan bu sorunların hepsi ortak bir sonuca bağlanmaktadır. Tüm bu sorunların meydana gelmesinin nedeni kombilerin zamanında bakım ve temizliklerinin yapılmamış olmasıdır. Bakım yapılmadığı için zaman içinde kombilerdeki sorunlar artar ve birbirlerini etkiler. Dolayısıyla, çok daha büyük problemler meydana gelir. Elbette, bu büyük problemlerin büyük maliyetleri olur. Zamanında ve usta ellerce yapılan kombi bakımları sonrası güvenle ve sorunsuzca cihazlar kullanılır.

Kombi Bakımı Nedir?

Kombilerin uzman ekipler ve yetkili servisler tarafından belli dönemlerde bakım ve temizliğinin yapılmasıdır. Kullanıcılar, bu bakım ve temizliği yapamazlar. Mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılması gerekir.

Kombi Bakımı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kombi bakımı ve temizliği bir lüks değil bir ihtiyaçtır. Kombi bakımı için bütçe ayrılmazsa ileriki zamanlar kullanıcılar çok daha büyük masraflarla karşı karşıya kalırlar. Kombi temizliği ile kombinin ömrü uzar. Kombiyi çok daha uzun yıllar kullanma şansı elde edilir. Kombiden çok daha fazla verim almak mümkün olur. Bakımsız kombiler verimli değillerdir ve istenilen ısıyı veremezler. Oluşabilecek arızalar daha önceden fark edileceği için bu arızalara engel olmak mümkün olur. Bakım ve temizlik işlemleri sırasında kombilerin tüm arızaları da görülerek müdahale edilir. Kombinin sorunsuz ve tam randımanla çalışabilmesi için kombi temizliği gereklidir.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Kombi temizliği her zaman yapılabilir. Ancak; genel olarak kış aylarına girilmeden önce kombi temizliğinin ve bakımının yapılması çok daha doğru olacaktır. Zira kış aylarına girmeden kombinin iyi bir bakım ve kontrolden geçmesi gerekir. Böylece, kış aylarına meydana gelebilecek sorunlar da ortadan kalkmış olur. Yılda bir kez kombi bakımı yapılması yeterlidir.

Kombi Bakımı ve Temizliğinin Adımları Nelerdir?

Kombi bakımı, adım adım yapılmaktadır. Adımlar sırasıyla ve dikkatle yerine getirilmelidir;

 • Öncelikle kombide bulunan mevcut su boşaltılarak işe başlanır.
 • Genişleme tankının havası ölçülür. Bu ölçümün değerlerine göre hareket edilir. Eğer hava düşük görülürse hava basımı uygulanır. Eğer 0.75 mbar’dan az ise 0.75 mbar kadar hava basılır.
 • Brülör temizliği gerçekleştirilir. Bunun için brülör sökülerek tel bir fırça yardımıyla tüm gözenekler temizlenir.
 • Kombinin yanma haznesinin temizliği yapılır.
 • Ateşleme iyonizasyon elektrodu kontrolden geçirilir. Eğer gerekli görülürse temizliği yapılır.
 • Önemli adımlardan biri de üç yollu vananın temizliğidir. Üç yollu vana sökülür ve temizlenir. Temizlik işlemi sona erdikten sonra tekrar yerine monte edilir.
 • Eğer cihaz, hermetik tip ise fanın sökülmesi de gereklidir. Fan sökülür temizliği yapılır ve tekrar yerine monte edilir.
 • Gaz ayar kontrolleri gerçekleştirilir.

Bu adımlardan sonra kombi bakımının diğer adımlarına geçilir.

Kombi Bakımının Diğer Adımları

Bakım esnasında arızaların kontrolü de son derece önemli.

 • Ekip mevcut arızaları kontrol eder ve arızaları giderir. Aynı zamanda kombide arızaya neden olabilecek faktörler kontrolden geçirilip tespit edilir. Bu işlemler için kullanıcıdan bazı bilgiler alınır.
 • Kombinin tamamında oluşan kir ve tozlar temizlenir. Eğer kombide arızaya neden olan bozulmuş parçalar varsa kullanıcı bilgilendirilir. Kullanıcı onaylarsa belli bir ek ücret karşılığında bu parçalar değiştirilir. Eğer bu parçalar onarılacak durumdaysa onarımları yapılır.
 • Kombi altında yer alan kalorifer filtresi sökülür ve temizliği yapılır. İşlem sonrası yerine monte edilir.
 • Bakım işlemlerinin en başında kombiden boşaltılan su yerine yenisi eklenir. Bar seviyesi 1.5 e çıkarılır.
 • Cihaz, sıcak su ve petek konumunda çalıştırılır.

Tüm bu adımların profesyonel şekilde atılması gerekir. Bu adımlar son derece kolay ve basitmiş gibi görünebilir. Ancak; bu adımlar sadece profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilebilir.

Kombi Bakımında Neden Yapılmalıdır?

Birçok kullanıcı kombi bakımı ve temizliği konusuna gereken önemi göstermemektedir. Oysa kombi bakımı ve temizliği oldukça önemli bir konudur. Eğer kombi bakımı ve temizliği düzenli olarak yapılmazsa birçok olumsuz sonuçla karşı karşıya kalınır;

 • Kombiden istenilen randımanı almak imkansız hale gelir.
 • Kombinin ömrü kısalır.
 • Normalden çok daha fazla doğal gaz tüketilir. Bu durumda yanma ayarları bozulur.
 • Kış aylarında çok daha fazla sorunlar ortaya çıkar
 • İstenilen tasarrufu yapmak mümkün olmaz.
 • Bakımsızlık sebebiyle cihazda pek çok masraf meydana gelir.
 • Meydana gelebilecek arıza ve sorunların tespiti yapılamaz. Tespitin yapılamaması onucu müdahale için geç kalınır. Bu da kullanıcıya mağduriyet yaşatır.
 • Yaşam alanları yeterince ısınmaz.

Bu olumsuzlardan en riskli olanı ise tehlikeli sonuçlar doğurabileceğidir. Can ve mal güvenliği tehdit altında olur. Bu sayılan olumsuzluklar, kullanıcıların çok daha azla masraf yapmasına hatta kombilerini değiştirmelerine bile neden olabilir.

Profesyonel Ekibimizin Verdiği Hizmetler

En önemli husus kombi bakım ve temizliğinin profesyonellerce yapılmasıdır. Yıllardır hizmet veren bir firma olarak uzman bir ekibe sahibiz. Ekibimizin her bir üyesi işinde profesyonel kişilerdir. Ekibimiz, yetki belgesine sahiptir. Gerek bakım öncesi gerek bakım sonrası müşterilerimize detaylı ve yeterli bilgi sunulur. Müşterilerimiz, işlemler süresince ekiplerimizin yaptığı işlemler hakkında bilgi sahibi olurlar. Ekibimiz, kombi kapağını açmadan önce sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testiyle kombinin çalışma verimliliğini kontrol ederler. Kombinin kritik güvenlik aksamlarını; bacalı kombilerde limit sensörü ve çekiş durumunu; yoğuşmalı kombilerde ise su haznesi temizliğini ve kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtreleri kontrolden geçirirler. Bu kontroller eksiksiz bir şekilde yapıldıktan sonra varsa tüm sorunlar giderilir. Ekibimiz, işini özenle ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirerek müşteri memnuniyetini sağlar. Bu noktada; firmamız için önemli olan müşteriye en verimli ve kaliteli hizmeti sunabilmektir.

Müşteri Mizmetleri Destek Hattımız

Müşteri destek hattımızla da her an müşterilerimizin yanındayız. Müşterilerimiz firmamızla 7/24 iletişim kurabilirler. Sürekli aktif olan müşteri temsilcilerimiz her konuda müşterilerimize destek sağlamaktadır. Müşterilerimiz, akıllarına takılan her soru ve bilgi için firmamızla iletişim kurabilirler. Kampanyalarımızdan da haberdar olabilirler.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.