Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Bakımının Önemi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımının Önemi

03 Mart 2017 18:21
Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımı ve Önemi

Kombi Bakımının Önemi, günümüzde enerji kaynaklarının giderek azalması ve dolayısıyla fiyatlarının yükselmesi, ailelerin bütçelerini ekonomik bakımdan olumsuz etkilemektedir. Çünkü evlerimizde yürüttüğümüz faaliyetlerde çoğunlukla enerji tüketen araçlar kullanılmaktadır. Isınma da bunların başında gelir. Bu nedenle ailelerin bu eşyaları kullanırken bazı tasarruf önlemlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Kombimizin doğru kullanımı ve periyodik bakimi hem tasarruf hem de güvenlik açısından büyük önem arz etmektedir. Kombi Bakımının Önemi, kışlık bakımını mutlaka her yıl, düzenli olarak yetkili KOMBİ SERVİSİ tarafından uzman kişilere yaptırmalısınız. Bu size iki önemli kazanç sağlayacak; hem kombiniz daha az yakacak hem de bütün peteklerinize daha fazla ısı gideceğinden ısınmanız daha kolay hale gelecektir. Periyodik olarak yapılan KOMBİ BAKIMI kombinizin ömrünü uzatmaktadır. Bununla birlikte kışın soğuk günlerinde kombilerimizden yüksek performans almak ve yüksek doğalgaz faturaları ödememek için birtakım tedbirler almalıyız. Evde kimse yok kombiyi kapatalım anlayışı doğru bir kullanım yöntemi değildir. Kombimizi düşük dereceye alırsak hem soğumamış olur hem de soğuk tesisatı ısıtmak için harcanan gazla ilik tesisatı ısıtmak için harcanan gaz eşit değildir. Kombi küçük bir cihaz olarak gözükse de su, elektrik ve doğalgaz faktörleri birleşince oldukça önemsenmesi ve bakimi yapılması gereken bir makinadır. Bu nedenle güvenlik açısından da kombi bakımının düzenli olarak yapılması büyük önem taşımaktadır.

Kombi Bakımının Önemi Her Yıl Artıyor

Evlerimizde kullanmış olduğumuz bütün beyaz eşyaların yılda 1 kez olsun beyaz eşya servisi tarafından bakımının yapılması çok faydalıdır. Kombi Bakımının Önemi, hem evimizin ısı ihtiyacını gideriyor hem de sıcak su temin etmemizi sağlıyor. Bu bakımdan Kombi bakımının kesinlikle ihmal edilmemesi gerekiyor. Bu bakimin ve de kombi tamiri gerektiren durumlarda, hem tüketicinin can güvenliği açısından hem de kombinizin uzun ömürlü olması açısından  mutlaka bu isin eğitimini almış uzman kişilerce  yaptırılması çok önemlidir. Bunun için mutlaka profesyonel bir firmadan destek almalıyız. Bunun için destek alacağınız firmayı araştırmalı ve tanımalıyız. İyi bir kombi servis şirketi sorunsuz hizmet anlayışını benimsemeli 7*24 ulaşılabilir olmalı ve sektöre en az 5 yıl hizmet vermiş olmalıdır. Özetleyecek olursak kombi bakımını yaptırmanızın avantajları şunlardır;
  • Cihazınız %100 performansla çalışır ve daha fazla verim almanızı sağlar.
  • Doğalgaz tüketiminde ve ekonomik olarak tasarruf sağlar ve meydana gelecek kombi arızalarının önüne geçilmiş olur.
  • Mal ve can güvenliği sağlar ve kombinizin ömrünü uzatır.
 

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede Çözüm Ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı