Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden

Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden

07 Temmuz 2020 19:07
Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden

Günümüz dünyasında, neredeyse her evde kullanılan ve oldukça önemli işlevlere sahip olan kombiler, bizlere sundukları hizmetler ile hayatımızın elzem eşyalarındandır. Sıcak su kullanımı için oldukça pratik ve hızlı şekilde bize hizmet veren bu cihazlar, bazı durumlarda ise oldukça tehlikeli hale gelebilirler. Bu durumlarla karşılaşmamak için kombi bakımınızı yaptırmak için 15 nedene göz atacağız. Özellikle kış aylarında kullanılan bu cihazların, tehlikeli bir hale gelmemesi ve bizlere en iyi performansta hizmet verebilmesi için düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir. Ancak düzenli bakımı yapılan kombiler, yakıttan, zamandan ve paradan tasarruf sağlayarak bizleri ısıtabilirler. Her gün kullanıldığı farz edilen ve özellikle de kış aylarında aktif olarak kullanılan kombi cihazları, kış aylarından önce yetkili bir uzman tarafından kontrol edilmeli ve maksimum 2 yılda bir bakım işlemlerinden geçirilmelidir. Düzenli kontrolleri yapılan ve gerekli bakım işlemlerinden geçirilen kombiler, çok daha sağlıklı ve yüksek performanslı bir şekilde hizmet verecek ve kullanan kişiye büyük avantajlar sağlayacaktır. Fakat kombi bakım işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bakım hizmetini yapacak kişinin bir uzman olması ve anlaşmalı bir yetkili servisle çalışıyor olmasıdır. Çünkü yetki sahibi olmayan kişiler kombinin ayalarını bozabilir ve çok daha kötü bir hale getirerek etrafa tehlike saçmasına neden olabilir. Bu da hem bütçeniz açısından hem mal ve can güvenliğiniz açısından büyük riskler oluşturacaktır. O yüzden bakım işlemleri daima yetkili ve uzman bir personele yaptırılmalıdır.

Doğalgaz faturasından tasarruf etmek

Kombini cihazınızın düzenli bakımını yaptırmak size birçok farklı avantaj sağlayacaktır. Sağladığı avantajların başında ise, yakıttan tasarruf gelir. Düzenli bakımı yapılan kombiler, iç parçaları çok daha temiz ve bakımlı olduğundan dolayı, çok daha optimum seviyede yakıt kullanırlar. Bu da hem daha iyi ısınmanıza hem de yakıttan tasarruf ederek para tasarrufu sağlamaya yardımcı olur. O yüzden kombi cihazının bakımı düzenli aralıklar ile bir uzman tarafından gerçekleştirilmelidir.

Daha temiz ve sağlıklı su kullanabilmek

Kombi cihazını düzenli aralıklar ile bakımdan geçirmek, kombiden geçen suyun çok daha temiz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu da dolaylı olarak sizin sağlığınızı etkileyecek ve çok daha temiz bir su kullanımı sağlayacaktır. Yapılan bakım işlemlerinde, kombinin iç parçaları ve tesisat aksamları da elden geçirilecektir. Bu da tesisattaki atıklardan ve kireç parçacıklarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca cihaz içindeki filtreler ve suyun geçtiği aksamlarda temizlenerek yenileneceği için, sudaki kireç ve atık oranı azalacaktır. Bu da musluğunuzdan akan suyun çok daha temiz ve kaliteli olmasına imkan tanıyacaktır.

Petek sağlığı

Kombi bakımını yaptırmak, su sağlığını etkileyeceği gibi, peteklerin içerisinde dolaşan suyun kalitesini de etkileyecektir. Bakım işlemlerinden sonra temizlenen ve yenilenen parçalar, peteklere çok daha temiz bir su akışı sağlayacak, bu da peteklerin daha iyi ısınmasına ve çok daha geç tıkanmalarına sebep olacaktır. Daha geç tıkanan ve daha iyi ısınan petekler ise daha az bakıma ihtiyaç duyacak, bu da size hem paradan hem de zamandan tasarruf etme imkanı sağlayacaktır.

Petek bakım süresini uzatması

Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden Kombiye yapılacak düzenli bakımlar, peteklere giden suyun kalitesini de etkileyeceği için, 2 yılda bir yapılması gerekli olan petek bakımı da, daha uzun bir süre aralığında yapılabilir hale gelecektir. Gene bu da sizin paradan tasarruf etmenizi sağlayacak ve aynı anda evinizin çok daha iyi ve eşit derecede ısınmasını sağlayacaktır.

Peteklerin daha verimli ve optimum çalışabilmesi

Kombi bakımı sonrası çok daha kaliteli ve kireçten arınmış bir su ile beslenecek olan petekler bu sayede çok daha optimum şekilde çalışacak ve yüzeyleri eşit derecede ısınacaktır. Bununla beraber, evin her tarafındaki peteklerde eşit derecede ısınacak ve bölgesel soğukluklar yaşanmayacaktır. Bu da size çok daha konforlu ve keyifli bir kış geçirme şansı tanıyacaktır.

Su tesisatının sağlığı ve performansı

Belirli periyot aralıklarında yapılacak olan kombi bakımı, cihazdaki kireç ve diğer aşındırıcı maddeleri temizleyeceği ve cihazdan uzaklaştıracağı için, sıcak su tesisatının da daha temiz ve sağlıklı hale gelmesini sağlayacaktır. Daha temiz ve kaliteli hale gelen sıcak su tesisatı, dolaylı olarak size daha temiz ve kaliteli bir su akışı sağlayacak, akan suyun ısısını optimum performansta tutacaktır. Daha kaliteli ve optimum seviyede akan sıcak su, daha az su kullanmanıza da imkan tanıyacak ve zaman içerisinde su faturasından da tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu durum sadece sizin için değil, doğa sağlığı için de oldukça faydalı olacaktır.

Su tesisatında kullanılan ek ve parçaların sağlığı

Uzman bir personele yaptırılacak kombi bakımı, sadece su borularının değil, zaman içerisinde aşındırıcı maddeler yüzünden tıkanıklık yaşayabilecek tesisat ek ve parçalarının sağlığını da etkileyecektir. Bu da aynı su borularındaki durum gibi, çok daha temiz su akışını sizlere sunacak ve belirli noktalarda tasarruf etme imkanı tanıyacaktır.

Kombi parçalarının ömrü

Yetkili bir servise yaptırılacak olan düzenli kombi bakımlarında, cihazın tüm parçaları elden geçirilecek ve eğer varsa sorunlu parçalar yenisi ile değiştirilecektir. Bu da kombinin ömrünü uzatacağı gibi, cihaz içindeki diğer parçaların ömrünü de uzatacaktır. Ayrıca temizlenen ve yenilenen parçalar, çok daha optimum şekilde çalışabilecek ve uzun vadede daha az arıza vereceklerdir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, yaptırılacak bakımın uzman ve yetkili bir personel tarafından yapılmasıdır. Aksi halde ömrünün uzaması beklenen parçalar, daha kısa bir ömre sahip olabilir ve hatta sizin için tehlikelere yol açabilirler.

Can ve mal güvenliği

Kombi bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, yapılacak bakımın detaylı ve güvenlik önlemleri eşliğinde yapılmasıdır. Önlem alınmadan başıboş şekilde yapılacak olan kombi bakımı, çeşitli tehlikelere yol açabilir ve hatta can veya mal kayıplarına sebebiyet verebilir. Ayrıca detaylı ve kontrollü bir şekilde yapılmayan kombi bakımı, ilerleyen dönemlerde kullanım sırasında aksaklıklara ve gaz kaçakları başta olmak üzere birçok tehlikeye yol açabilir. Bu da hem insan sağlığı hem de mal güvenliği açısından büyük riskler oluşturur. O yüzden kombi bakımı aksatılmamalı ve yaptırıldığı zaman kesinlikle bir yetkili servise danışılmalıdır.

Sağlıklı verim alabilmek

Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden Kombiden alınacak verimin artması ve çok daha optimum seviyede sıcak su elde edilmesi için önemli olan kombi bakımı, düzenli aralıklarla yapıldığı takdirde size büyük tasarruflar sağlayacaktır. Bu da hem bütçeden tasarruf etmenizi sağlayacak, hem de çok daha konforlu bir kullanım sağlayacaktır. Kombi cihazından alınan verimin artması demek, daha az yakıt kullanımı ile daha çok su ısıtmak anlamına gelir. Bu sayede de yakıt faturasından tasarruf sağlanabilir ve tasarruf sağlanan bu parayla birçok farklı şey yapılabilir.

Olası bir sorunu erkenden önlemek

Yaşanabilecek tehlikeli durumları ve aksaklıkları önlemek adına kombi bakımı, alınacak en mükemmel önlem olacaktır. Düzenli aralıklar ile yapılan kombi bakımı hem yaşanabilecek tehlikelerin önüne geçecek, hem de gerekli durumlarda kombi kullanıma engel teşkil edecek sorunları ortadan kaldıracaktır. Bu da çok daha rahat bir kullanım sağlayacak ve gerekli durumlarda kombi ile ilgili bir sorun yaşamanızın önüne geçecektir.

Kombi sağlığını iyileştirmek

Yetkili bir servise danışarak yaptırılacak olan düzenli kombi bakım ve temizliği tesisatların, eklerin ve daha birçok şey ile beraber kombi sağlığının da iyileşmesini sağlayacak ve kombiden alınan verimini en üst düzeye çıkmasını sağlayacaktır. En yüksek performansta çalışan kombi ise, size hem tasarruf sağlayacak, hem de can ve mal güvenliğini emniyete almanızı sağlayacaktır. Bakımı düzenli olarak yapılmış olan bir kombi ise, size uzun yıllar sorun çıkarmayacak ve ekstra masraflar ile uğraşmanızın önüne geçecektir. Ayrıca kullanım durumunda yaşanacak aksakların da önüne geçmenizi sağlayacak bakım işlemleri, size ekstra avantajlar sağlayacaktır.

Kombi kullanım ömrünü uzatmak

Cihazda yapılacak bakım işlemlerinde, cihazın tüm elektronik parçaları ve gaz aksamı ile beraber, su tesisatı da elden geçirilir ve tamamı kontrol edilerek gerekirse yenilenir. Bakımdan geçirilmiş ve yenilenmiş parçalar ise cihazın ömrünü uzatır ve ortalama kullanım süresinin üzerinde bir kullanım imkanı tanır. Bu da gene uzun vadede size paradan tasarruf etme imkanı tanır ve kombi yenileme maliyetinden kurtulmanızı sağlar.

Soğuk kış günlerinde, evin eşit derecede ısınabilmesi

Düzenli aralıklar ile yaptıracağınız kombi bakımı, peteklere giden suyun kalitesini ve peteklerin sağlığını da doğrudan etkiler. Yapılan bakım neticesinde ise peteklere giden su çok daha kaliteli ve aşındırıcılardan arınmış olur. Bu da peteklerde yaşanabilecek olası tıkanmaların önüne geçer ve petek yüzeyinin eşit şekilde ısınmasını sağlar. Ayrıca yapılan bakım sayesinde tüm peteklere giden su miktarında artış olur ve peteklerdeki tıkanma engellendiği için çok daha verimli bir sıcaklık elde edilir. Tüm bunlarla beraber daha iyi ısınan petekler, daha yüksek tasarruf etmenizi sağlar.

Uzun vadede bütçe tasarrufu için

Uzman bir servise yaptıracağınız düzenli kombi bakımı, kombi cihazınızın ömrünü uzatacak ve aynı anda tesisat ile petekler konusunda da avantajlar sağlayacaktır. Yapılacak bakımlar ile sağlanacak avantajlarda size hem yakıt konusunda hem enerji konusunda hem de ileriye dönük kullanımlar açısından tasarruf sağlayacaktır. Ayrıca kombi ömrüne de etki eden bakım işlemleri, kombi değişim masraflarını da uzun bir süre ertelemenizi sağlayacaktır.

Ayarlanan dereceden en iyi verimi alabilmek

Kombi Bakımınızı Yaptırmak için 15 Neden Kış aylarında ayarladığınız kombi derecesinden en iyi verimi almak için, özellikle kış ayı öncesinde kombi bakımınızı yaptırmalısınız. Bu sayede daha yüksek derecelerde daha düşük ısılar almak yerine, belirlenen dereceden en iyi verimi alabilirsiniz.

Vakitten tasarruf etmenizi sağlar

Olası bir bozulmanın önüne geçmek ve gerekli olduğu zaman ortamı çok daha hızlı bir şekilde ısıtmak için kombi bakımını düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Yapılacak kombi bakımı ile hem olası bozulmalarda uğraşmanıza gerek kalmayacak, hem de ortamı çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ısıtabileceksiniz. Bu da size paradan tasarruf sağladığı gibi, zamandan da tasarruf sağlayacaktır.

İçinizin rahat etmesi

Düzenli aralıklar ile yetkili bir servise yaptıracağınız bakım işlemleri, içinizin de rahat etmesi açısından büyük önem taşır. Çünkü yanlış kullanımlarda ve bozuk kombilerin kullanımında büyük riskler vardır. Bu riskler hem can sağlığını hem de mal sağlığını tehdit ederler. Bu risklerin önüne geçmek ve olası tehlikeleri önlemek için kombi bakımını sizde yaptırmalısınız. Bu sayede hem kafanız rahat edecek hem de ileri vadede bütçenizden büyük tasarruflar sağlayacaksınız.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.