Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Devirdaim Pompası Bozulursa Ne Olur

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ VE KLİMA TEKNİK SERVİSİ

Anasayfa > Kombi Devirdaim Pompası Bozulursa Ne Olur

Kombi Devirdaim Pompası Bozulursa Ne Olur

11 Kasım 2021 23:47
Kombi Devirdaim Pompası Bozulursa Ne Olur

Kombi pompa arızası öncelikle tespit edilmelidir. Bunun tespiti için yapılması gereken bazı işlemler vardır. pompa devreye girmediği zaman rator mili alanında vida tornavida ile çevrildiğinde çalışma göstermiyor ise kombi devirdaim pompası bozuldu anlamını çıkartabilirsiniz. Bundan hariç kalorifer sisteminde çalışma durumu yoksa kombiden su gelme durumunda kombi yüksek derece iken bile petekler ısınmıyorsa, sıcak su akışı yoksa kombi çalıştığı zaman ses çıkartıyorsa ve son olarak kombi donduğu zaman kombi devirdaim pompası arızalı anlamı çıkartılabilir. Tabi bütün bu nedenler yalnızca pompadan kaynaklı olmayabilir. Bundan dolayı teknik servis çağırmalı ve kombiden profesyonel şekilde anlayan kişilerden yardım almalısınız. Bu sayede ana sorunun neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. 

Kombi Devirdaim Pompa Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Kombiler kullanım kolaylığı açısından pek çok kişi tarafından günümüzde kullanılmaktadır. Kombilerin rahat olmasının yanı sıra bazı zamanlarda ortaya çıkartabilecekleri sorunları da vardır. Bu soruların giderilebilmesi için yapılacak pek çok işlem bulunmaktadır. Kombi devirdaim pompa arızası anlaşılması için teknik servisten destek almanız önerilen çözüm yoludur. Bu konu hakkında bilgileriniz olsa dahi kesin sonuca teknik servis yardımı ile ulaşmalısınız. Tek başınıza kombiye müdahale etmeniz durumunda can ve mal güvenliğiniz açısından riskli bir durumda kalırsınız.

Kombi Devirdaim Pompası Görevi

Kombi devirdaim pompası görevi ana karttan aldığı komut ile çalışmaktadır. Bu emir sonucunda kombi içinde ve tesisat suyunu kombi ile tesisatın içinde dolaştırma görevi bulunmaktadır. Kombi devirdaim pompası sirkülasyon pompası olarak da adlandırılmaktadır. Su taşıma görevi yapmaktadır.

Kombi Devirdaim Pompası Arızası

Kombi devirdaim pompası kombinin işlevselliğinin devam edebilmesi için önemli bir parçadır. Kombi devirdaim pompası arızası durumunda kombilerin birden açılması ya da birden kapanması veya birden çalışmaya başlaması gibi durumlar görülmektedir. Bunlar ile birlikte uzun zamanlı kullanım sebebiyle özelliğini kaybetmeye başlayabilir. Kombi devirdaim pompasına ait olan parçalar aşınabilir. Tesisata içinde meydana gelen tortulaşma ya da çamurlaşma, kireçlenme ve bakım yapılmaması sebebi ile arıza oluşturabilmektedir. Bu durumlarda kesinlikle kişiler müdahale etmemelidir. Yapılması gereken anında teknik servisin aranması olmalıdır.

Kombi Devirdaim Pompa Arızası Nasıl Çözülmektedir?

Kombi devirdaim pompa arızası çözümü yalnızca uzman teknik servis ekipleri tarafından belirlenebilmektedir. Yapılan kontrollerde devirdaim pompası arıza yaptıysa pompa tamir edilmektedir. Kombi devirdaim pompası tamir edilmiyorsa bu durumda eski pompa yerinden sökülmeli ve düzeni tekrar sağlayabilecek yeni bir pompa yerleştirilmelidir. Kombilerin bu şekilde sorun çıkartmasının temelinde aslında kombilerin yıllık bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Eğer siz de kombinizin bakımını her sene düzenli bir şekilde yaptırmıyorsanız bu şekilde problemler hatta maliyeti yüksek daha başka problemler ile de karşılaşabilirsiniz. Kombi bakımı ihmal edilmesi gereken bir durum değildir.

Kombi Bakımı Nedir ?

Kombiler günümüzde konforlu ısıtma sistemini oluşturan doğal gaz yardımı ile çalışan araçlardır. Pek çok evin ısıtma sistemi kombiler üzerinden yapılmaktadır. Kombiler hem ev ısıtma görevini yerine getirip hem de eve gelen suyun sıcak bir şekilde akmasını sağlamaktadır. Bu kadar konfor oldukça yorucu bir iş yükü vermektedir. Kombilerin bu yorucu iş yüklerinden kaynaklı senede bir kere bakımının yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı ihmal edilmesi gereken bir durum değildir. Eğer bakımı ihmal ederseniz kendinize oldukça maliyetli olan problemler çıkartırsınız. Bundan kaçınmak istiyorsanız kombinizin vakti geldikçe periyodik bir şekilde bakımını yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Kombi bakımı yaptırıldığında herhangi bir sorun ile karşılaşma oranınız düşüktür.  

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Arkom Kombi

Kocaeli, İzmit Kombi ve Klima Servisi olarak Arkom Teknik ile ısıtma ve soğutma sistemleri Klima ve kombi tamir, bakım, montaj ve onarım servis hizmetleri sunuyoruz. "İklimlendirmede çözüm ortağınız"

Facebook'ta takip edin Twitter'da takip edin Instagram'da takip edin Youtube'de takip edin Linkedin'de takip edin
Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli
Arkom Teknik® | Tüm Hakları Saklıdır.
Yukarı