Kadıköy Mah. Güvercin Sok. No:6/B İzmit/Kocaeli

Kombi Fiyatları Neye Göre Belirlenir

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Kombi Fiyatları Neye Göre Belirlenir

07 Temmuz 2021 23:52
Kombi Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Kombi fiyatları, genel olarak kombinin markası, modeli, enerji sınıfı ve kapasitesine göre belirleniyor. Kombinin özelliği ne kadar fazlaysa fiyatı da buna paralel olarak artıyor. Kombi fiyatlarını belirleyen faktörler genel olarak şunlardır:

Kombinin Markası 

Tercih edilecek olan kombi markası, kombi fiyatlarını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Bazı kombi markalarının kalitesi, popülaritesi, sektördeki tecrübesi ve geniş yelpazedeki servis ağı, fiyatları büyük oranda değiştirir. Bu tarz kombi markalarında fiyatlar, biraz daha pahalı olacaktır. Yeni kurulan ve pazara yeni giren markalar ise popülaritenin artması ve yeteri oranda tanınmak için diğer markalara oranla fiyatları çok daha uygun tutabilirler. Bu gibi durumlarda önemli olan kombinin fiyatı değil de servis ağının genişliği ve tüketim bedelidir. Bundan dolayı daha güvenilir ve bilinen markalar tercih edilmelidir. 

Kombinin Kapasitesi

Kombinin kapasitesi de fiyatları doğrudan etkileyen bir faktördür. Kombinin kapasitesi üzerinde etkili olan durumlar vardır. Bunlar evin bulunduğu kat ve konum ile beraber evin metrekaresidir.

Kombinin Modeli

Kombi kapasitesinin yanında modeller de kombi fiyatlarını belirleyen çok önemli etkenlerdir. Her kombi markası, farklı tür ihtiyaçlar için farklı teknolojiler kullanılır. Bu da modeller arasında maliyet değişkenliğine yol açar.

Kombi Özellikler, Yükseltmeler ve Değişiklikler

Kombinin güvenliğini ve düzgün çalışmasını sağlamak için herhangi bir yükseltme gerekiyorsa mevcut yerlere kurulan kombiler için bazı maliyetlerde artışlar olabilir. Bu maliyetler, yeni boruların, kanalların, elektrik prizlerinin, kabloların, valflerin veya güç kaynağında yapılan değişikliklerin kurulumunu içerebilir. Bu durum, özellikle bir yakıt kaynağından diğerine geçiş yapıldığında geçerlidir. 

Ek Maliyetler

Kombi fiyatları, yeni inşaat, güvenlik denetimleri ve mevcut ekipmanların yükseltilmesi için gereken izinlerin maliyetinden de etkilenebilir. Bazı kurulumlar kanal sisteminin tamamen değiştirilmesini gerektirebilirken bazıları ise yalnızca kapsamlı bir temizliğe ihtiyaç duyabilir. 

Doğru kombinin belirlenmesi, tercih edilen sıcaklık seviyesinden ödün vermeden ısıtma maliyetlerinin düşük kalmasını sağlamaya yardımcı olabilir. Yeni bir ev tipi kombi seçmek göz korkutucu olabilir. Ancak, doğru bilgilerle donatılmış olarak bilinçli bir şekilde karar vermelisiniz.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.