Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır

Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır

03 Mart 2022 01:06
Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır

Öncelikle gaz valfi nedir bunu açıklayalım. Kombiniz de ateşleme oluşmasında gaz yolunu açmaya yarayan parçaya gaz valfi denir. Ateşleme işlemi sona erdiği an da gaz kapanmaktadır. Kombiniz ateşleme trafosunun olduğu bölüme akım gönderdiği vakit gaz valfiyle beraber akım gönderir. Çakmak çakmaya başlanmasından sonra gaz valfi gaz yolunu açar ve yanma odasının olduğu bölüme gaz akımı gönderir.

Gaz valfinin arızalanmasının sebebi zaman içindeki ısınmadan dolayı yanabilmesidir. Bu yüzden kombi gürültülü çalışma yapabilir. Kombi içerisindeki su akıntısı gaz valfine gelir ise arıza yapabilir. Bu arıza sonucu kombi durur ve çalışmaz. Başlıkta bulunan Kombi Gaz Valfi Arızası Nasıl Anlaşılır sorusunun cevabına geçelim. Sıcak su sorunu yaşıyorsanız, petekleriniz soğuk ise kombinizin gaz valfisi bozulmuş olabilir. Ayrıca kombinizden ses geliyor ise de bu arıza yaşanmış olabilir.

Peki bu sorun nasıl giderilir? Gaz valfi sorunu yaşandığı zaman kullanıcının kendi kendine tamir etmeye kalkışması doğru olmaz. Kesinlikle ama kesinlikle gaz valfisinin değiştirilmesi için servisi çağırmanız gerekir. Gaz valfi değiştirme işine gerçekten alanında iyi olan servis ekipleri müdahale etmelidir. Değişim tamamlandıktan sonra gaz kaçağı var mı diye kontrol edilmeli ve herhangi bir kaçak gözlemlenmediyse kombi çalıştırılmalıdır.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.