Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Montaj Servisi

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Montaj Servisi

Kombi Montaj Servisi

08 Ağustos 2015 11:54
Kombi Montaj Servisi

Kocaeli Kombi Montajı için Güvenilir Adres...

Tüm marka ve model kombilerinizin garantili Kombi Montajı nı yaptırabilirsiniz. Yeni bir kombi aldığınızda üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin (İZGAZ) teknik şartnamelerine uygun olarak Kombi Montajı yapılması gereklidir. Bu sizin güvenliğiniz ve kombinizin doğru çalışması için önemli bir husus olup, firmamız bu husustaki tecrübesiyle sizlere hizmet vermektedir. Kombi Montajını mutlaka uzman kombi servis lerden yaptırmalısınız.

Kombi Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Kombi montajı nasıl yapılır?

 • Kombi montajı, usta personelimiz tarafından şu şekilde yapılır.
 • Kombinin asılması uygun görülen yere askı bağlantıları sağlam bir şekilde montaj edilerek kombi takma işlemi yapılır.
 • Kombi ile verilen hermetik baca çıkışı için yer açılır. - Kombinin bacası teknik şartnameye uygun bir şekilde montaj edilir.
 • Kombi tesisatı yapıldıktan sonra, tesisat gidis dönüş bağlantıları herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için kontrol edilir.
 • Kombinin tesisat bağlantıları yapıldıktan sonra, radyatörlere su verilerek kombi kullanılır hale getirilir.
 • Kombinin gaz bağlantısı yapılarak doğalgaz kaçağına karşı kontrol sağlanır.
 1. 250 TL kombi montaj ücreti; kombinin montaj yapılacak yeri hazırsa (tesisat bağlantı yeri, gaz bağlantı yeri) geçerlidir.
 2. Kombi montajında ekstradan, kalorifer, su, doğalgaz tesisatı vs. gibi tesisat işleri yapılması gerekiyorsa ayrıca ücretlendirilir.
 3. Kombi montajı sırasında extra gerekecek malzeme varsa (İlave ek baca, Kombi dolabı vs. gibi) ayrıca ücretlendirilir.
 4. Yoğuşmalı Kombilerde yoğuşma gideri olmalıdır. Yoğuşma gideri yoksa ilave ücret karşılığında imkan varsa yapılır.
 5. Kombi montajında bacanın çıkacağı yer perde beton ise karot ile açılmalıdır. Konu hakkında firmamız ile görüşünüz.
 6. Kombinin elektrik bağlantısı kombi markanızın servisi tarafından gerçekleştirilir.
 7. Kombi montajı hizmetimiz ve kombi montaj fiyatı Kocaeli için geçerlidir.
 8. Kombi sökme takma işlemlerinde, eski kombiyi yerinden sökme ücreti ilave 100 TL'dir

Kombiler kış aylarında ısınmak için vazgeçilmez ev aletlerinden birisidir. Eskiden evlerde ya da işyeri, okul gibi yerlerde ısınmak için sobalar kullanılmaktaydı, teknolojinin gelişmesi ve insan hayatının kolaylaşması ile birlikte kombi sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Kombiler sobalara göre daha doğacı, çevre kirliliği açısından daha az zararlıdırlar. Sobalardan eskiden havaya yayılan soba atıkları nedeniyle hava kirliliği oluşmaktaydı, kömür doğalgaza oranla daha fazla havayı kirletmekteydi şuan fazla soba kullanımı olmamasına rağmen seyrek olarak da bazı kesimlerde soba kullanımına rastlanmaktadır. Genellikle büyükşehirlerde kombi sistemleri yaygın olduğu için doğalgaz yakıtı kullanılmakta. Doğaya ve insanlara daha az zararı olan doğalgaz sistemi ile çalışan kombilerimizi siz değerli müşterilerimizin evlerine güvenli bir şekilde montaj işlemleri yapmaktayız.

Kombi Montajı nda Yer Seçimi

Kombilerin montaj işlemleri genellikle ve çoğunlukla evlerde mutfak bölümüne yapılmaktadır. Mutfak kombi için uygun bir yer olarak görülmüştür. Uzman ekibimiz tarafından sizlerin de istekleri doğrultusunda her yere montaj işlemimiz bulunmaktadır. Kombi montajı için uygun yer ayarlanır daha sonra montaj işlemleri titiz ve temiz bir biçimde yapılır. Kombi montaj işlemi yapılırken duvarlarınıza ya da odalarınıza herhangi bir zarar vermeyiz. Kombi montajlama işlemleri yapılırken kombi gaz çıkışı için bütün önlemler alınmaktadır, sizin ve ailenizin güvenliği için sağlıklı bir şekilde tesisat işlemi yapmaktayız müşterilerimizin can sağlığı bizim için her şeyden önemlidir bu nedenden dolayı sağlıklı ve kaliteli malzemeler kullanmaktayız, kullandığımız malzemeler hiçbir şekilde kötü gazı içeriye sızdırmaz ve kolay bir şekilde kombi bacası yardımıyla dışarıya atılmasını sağlar. Kombi montaj işlemleri sırasında kullandığımız malzemeler ek ücrete tabi tutulmaktadır. Kombi montaj işlemleri uzman ekibimiz tarafından yapılmakta ve sabitleme işlemleri küçük çocukların da güvenlikleri gözetilerek önlemler alınmaktadır. Ve kombi ayarlarını sizin de rahatlıkla yapabileceğiniz ulaşabileceğiniz şekilde ayarlanmaktadır. Kombi montaj işlemleri için bizimle itibara geçmeniz yeterli olacaktır.

Kombi Montaj Ölçümleri

Binalara ve dairelere, yeni ısı tesisatı yapılırken, kombi cihazlarının da montajının yapılması gerekiyor. Kombi Servisi için öncelikle kurulum projesi hazırlanır ve hazırlanan proje, bölgenin yetkili firmasına onaylatılarak montaj işlemi gerçekleştirilir. Firmamız, bu konuda yetkilendirilmiş firmalardan birisidir ve yetkili elemanlarımız ile montaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Montaj işlemlerimizi, hem sıfır hem de ikinci el kombi cihazları için yapıyoruz. Hazırlanmış olan projelerde belirtilen yerlere uygun şekilde montaj yapıyoruz. Montaj işlemleri sonrasında da kendimiz kurulum onayı yaptıktan sonra gaz dağıtım firması tarafından da onaylanmasını sağlayarak, kullanıcının kombiyi kullanmaya başlamasını sağlıyoruz. Tüm montaj ve bakım hizmetlerimizi uzman ekiplerimiz ile kaliteli, güvenli olarak sunuyoruz.

Kombi Montaj İşlemlerinin Yapılması

Firmamız, montaj ve bakım için gelen her talep için uzman ekipleri görevlendirmektedir. Ekiplerimiz yapacakları montajlarda tüm işlemleri belirli adımları uygulayarak yapıyor. Bu adımlar şunlardır;

 • Montaj yapılacak olan yere, kombi için askı bağlantılarının takılması,
 • Bu askılara kombinin dengeli bir şekilde yerleştirilmesi,
 • Kombi baca çıkış yeri açılır.
 • Kombi bacası projeye uygun şekilde takılır.
 • Kombi tesisat bağlantı boruları bağlantıları yapılır.
 • Bağlantı sonrası tesisat içerine su verilerek kontrol yapılır.
 • Kombi gaz bağlantısı yapılır ve kontrol edilir.
 • Tüm montaj tamamlandığında kombi çalıştırılır, gaz ve su kaçağı durumları ısınma durumu test edilir.
 • Tüm montaj işlemlerimizi teknik şartnamelere uygun olarak yapıyor ve güvenli olarak kullanılmasını sağlıyoruz.

Kombi Montaj Bağlantıları

Bina içerisinde, ısı tesisatı kurulu için öncelikle, tesisat döşeme işlemlerinin yapılması gerekiyor. Oda ölçülerine göre radyatör seçimi yapılır ve her birisinin bağlantısı ayrı ayrı yapılır. Tüm tesisat döşeme ve bağlantıları yapıldıktan sonra, kombi montaj edilmeye başlanır. Kombiler için baca bağlantı yeri açılır ve belirlenin şartlara göre tüm bağlantılar yapılır. Tüm bağlantı işlemlerinin uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir. Kombi su boruları bağlantılarında, kontrol vanaları ve su temizleme filtreleri kullanılır. Kurulumun hatasız yapılabilmesi için tüm işlemlerimizde, hazırlanan proje ve teknik şartnameye tam uyuyoruz.

Kombi Alt Bağlantıları ve Ölçüleri

Kombi bağlantılarında, gaz girişi kadar su bağlantıları da önemlidir. Can güvenliği açısından tüm bağlantıların uzman kişiler tarafından dikkatli şekilde yapılmalıdır. Kombi su borusu bağlantılarında, hem sıcak su hem de soğuk su bağlantıları yapılıyor. Kombi su bağlantıları gerçekleştirilirken, iki adet vana ve iki adet partikül filtresi kullanılmaktadır. Bu ürünler, kombi satışı yapılırken, ürün ile birlikte verilir. Ustalarımız, sadece cihaz için uygun olan ürünleri kullanarak montaj işlemlerini tamamlarlar. Su bağlantıları, hem kalorifer sistemi hem de sıcak su kullanımı için ayrı ayrıdır. Soğuk su borularında, su içerisindeki partiküllerin kombiye girişini önlemek için özel filtreler kullanılır. Aynı şekilde kombi çıkısında da filtre kullanılarak, tesisat korunmaya çalışılır. Bu filtreler, yıllık bakımlarda çıkartılarak temizlenir ve tekrar takılır.

Kombi Baca Montajı

Kombilerin özelliklerine göre baca yapıları farklı olabilmektedir. Her kombi cihazı yanında 50 cm ile 100 cm arasında özel baca seti yer alır. Kombi montaj yeri ile baca çıkış yeri arasındaki mesafe fazla olursa standartlara uygun ek baca borusu kullanılmaktadır. Kombilerin özelliklerine göre baca uzunluğu ayarlanabilmektedir. Baca bağlantı işlemlerinde, gaz dağıtım şirketi tarafından belirlenen şartlara uygun işlemler yapıyoruz. Kombi baca bağlantı boruları çelik olmak zorundadır. Güvenlik açısından sorun oluşturmaması için kombi baca sistemlerini mümkün olduğu kadar kısa tutmaya yani montaj yerini ona göre seçmeye özen gösteriyoruz. Gereğinden uzun olan baca bağlantılarına, gaz dağıtım şirketleri onay vermeyecek ve doğalgazı kullanıma açmayacaktır.

Kombi Montajı nda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kombi cihazları, doğalgaz, elektrik ve su ile çalışan ısı kaynağı cihazladır. Firmamız, tüm kombi marka ve modellerinin montaj ve bakım hizmetlerini vermektedir. Kombi montaj işlemlerinde nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor ve ekiplerimiz profesyonel çalışmalar yapıyorlar.

 • Kombi bağlantıları yapılırken, elektrik bağlantılarında regülatör kullanılmalıdır. Regülatör voltaj düşme ve yükselme durumlarında cihazı koruyacaktır.
 • Kapalı ortamlara yapılan montajlarda, gaz kaçağı risklerine karşı gaz kaçağı dedektörü kullanılmalıdır.
 • Binalarda, ortak kullanım alanlarına (merdiven, koridor gibi yerlere) kurulum yapılmamalıdır.
 • Elektrik bağlantıları su kaçağı riskine karşı, kombi altına değil yan tarafında olacak şekilde yapılmalıdır.
 • Kombinin montajının yapıldığı alanda, yanıcı ve parlayıcı maddelerin bulunmamasına dikkat edilmelidir.
 • Kombi ve kalorifer tesisatları ile ilgili yaptığımız çalışmalarda, can ve mal güvenliği risklerini hesaplayarak, en güvenli sistemlerin kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Kombi Montaj İşlemleri Nedir?

Kombi montaj işlemleri, ev ve iş yerlerinin ısınmasını sağlayacak olan kombilerin uygun yerin belirlenerek gerekli bağlantı aparatları ile sağlam bir şekilde monte edilmesidir. Firmamıza, müşterilerimiz tarafından hizmet talebi geldiğinde, ekiplerimiz kurulum yapılacak olan yerin belirlenen projeye uygun olmasına özen gösteriyoruz. Binalarda, dış ortamlara yapılacak olan montajlarda, kombinin soğuk havalarda donmasını önlemek için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Bunun için özel dolap sisteminin yapılması ve gerekli ısı yalıtım malzemelerinin kullanılması gerekir. Firmamız, kombi ve kalorifer tesisatları montaj, bakım işlemlerinde yeterlilik belgesine sahip bir firma olarak güvenli işlemler yapıyor.

Kombi Montajı Öncesi Hazırlık İşlemlerimiz

Kombi Servisi firması olarak, müşterilerimizin tüm taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Yeni binalara ya da kombi değişim işlemlerinde montaj öncesinde neler yapılması gerektiğini belirliyoruz. Profesyonel hizmetler sunan ekiplerimiz, gelen taleplere göre öncelikle montajın yapılacağı yeri belirlemektedir. Yer belirledikten sonra, ihtiyaç duyulacak baca borusu uzunluğunu hesaplayarak, güvenli kullanılır olmasını sağlıyoruz. Kombi baca bağlantılarında, bacanın belirli bir açıda eğimli olması gerekiyor. Yer belirlemelerini ve bağlantıları buna göre yapıyoruz. Montaj öncesinde, bina içerisi kalorifer tesisatının tamamen döşenmiş olmasını istiyoruz. Su ve elektrik bağlantıları için ihtiyaç duyulabilecek tüm bağlantı elemanlarının standartlara uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Kombi Montajı nda Gaz Bağlantısı

Kombi bağlantılarını tamamladıktan sonra, gaz bağlantılarını güvenli yaparak, kullanımda gaz kaçağı riski oluşturmamasına dikkat ediyoruz. Kombi montajları sırasında, bina gaz girişi genellikle kapalı olur. Montajlar daha çok yeni bina ya da yeni taşınılan yerlere yapılmaktadır. Kombi bağlantısını, gaz giriş bağlantıları dahil yapıldıktan sonra gaz dağıtım şirketine başvuru yapılarak gaz açılması talep edilir. Gaz dağıtım şirketi gaz açtıktan sonra, servislerimiz, kombiyi çalıştırarak, gaz ve su kaçağı gibi durumların olup olmadığını kontrol etmektedir. Bir sorun olduğunda, gaz vanası kapatılarak, risk oluşturan noktalar kontrol edilerek, daha güvenli hale getirilir.

Kocaeli İzmit Kombi Montaj Servisi

Doğru kombi montajının da doğalgaz faturalarına etkisi olmaktadır. Firma olarak her model kombinin, garanti kapsamında veya garanti harici (firma garantimiz geçerli olarak) montajlarını gerçekleştirmektedir. Kombilerin montajı için yer ve yükseklik tespitleri, teknik ekibimiz tarafından hesaplanmakta, en kaliteli malzemelerle montajları yapılmaktadır. Firmamız, kombi montaj hizmetlerini, güncel ve yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapmaktadır. Ayrıca, montaj sonrası sistem kontrollerini gerçekleştirmekteyiz. Firma olarak, uygunsuz monte edilen kombilerin tekrar montaj işlemlerini de yapmaktayız.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.