Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Nasıl Çalıştırılır ve Nasıl Açılır

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Nasıl Çalıştırılır ve Nasıl Açılır

Kombi Nasıl Çalıştırılır ve Nasıl Açılır

06 Haziran 2021 02:11
Kombi Nasıl Çalıştırılır ve Nasıl Açılır

Kombi nasıl çalıştırılır sorusuna geçmeden önce kombinin açma işlemleri ile ilgili belirli bilgiler verelim. Kombi, çeşitli yaşam alanlarında (özellikle evler) önemli ısıtma ve sıcak su temini konforu sağlayan ekipmanlardan biridir. Bu anlamda günlük hayatta oldukça önemlidir. Kombi kullanımı birçok kişinin bildiği bir konudur. Ancak kombiyi ilk defa kullanacaklar için kombi nasıl çalıştırılabilir bununla ilgili olarak ayrıntılı bilgi veriyoruz. Öncelikle kombinin açılması için belirli püf noktalar verelim. Bu adımlar:

  • Kombiyi ilk kez çalıştırırken, önce su basınç şeridi ayarını kontrol edin.
  • Ardından gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin.
  • İlk açılışta bar 1,5 olmalı ve gaz vanası açılmalıdır.
  • Tüm bu kontrollerden sonra kombinin şalteri açılmalıdır.
  • Daha sonra kombinin kombinasyon anahtarına göre kombiyi çalıştırın.

Kombi Nasıl Çalıştırılır?

Kombi nasıl çalıştırılır konusuna geçerken de bir takım hususlar söz konusudur. Kombinin çalışma şekli marka ve modele göre biraz farklılık gösterse de yine de dikkat edilmesi gereken bazı ortak noktalar bulunmaktadır. Kombiyi çalıştırmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk şey, kazan su basınç göstergesinin 1,5 bar olmasıdır. Su basıncı 1 barın altında ise kombi çalışmayacaktır. Bu durumda kazanın çalışması için su basılmalıdır. Kombiyi açarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise gaz vanasının açık olmasıdır. Gaz vanası kapatılırsa kombi tekrar çalışmayacaktır. Kazanın yanındaki gaz vanası açık olduğu halde kazan çalışmıyorsa dış kapı önündeki gaz sayacı vanası açılmalıdır.

Kontrol tamamlandıktan sonra kombi cihazını çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Kombi bu şekilde çalışmaya başlayacaktır. Birleşik LCD ekranda ısıtma sembolleri ve çeşme sembolleri varsa kombi cihazınız iki yerde çalışacaktır. Bu durumda kombi kış modundadır. Kombinin üzerinde olan LCD ekranda petek sembolü üzeri çizili ise ve sadece musluk sembolü varsa kombi yaz modundadır. Dolayısıyla da sıcak su için çalışmaktadır.

 

Kombinin Ayarlanması

Kombi kullanmak aslında oldukça kolaydır. Günümüzde üretilen cihazların birçoğu, kullanıcı dostu kontrol panelleri ve ara yüz tasarımları ile kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kombilerin kontrol paneli üzerinden gerekli tüm ayarlar kolaylıkla yapılabilmekte olup, ana özelliği ise kombi üzerindeki LED aydınlatmadır. Tüm kombilerde en çok gerekli olan kombi ayarlarından bazılarını hesaplanması önem arz eder. Bu hesaplamalar:

  • Basınç regülasyonu,
  • Isı regülasyonu
  • Mevsimsel regülasyon

gibi birkaç farklı fonksiyonlardır. Bu ayar seçeneklerinden ihtiyacınıza uygun seçeneği kolaylıkla seçebilir ve ayar işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kombi nasıl çalıştırılır diye ayrıntılı bilgi almak isterseniz de kombinizin kullanım klavuzuna da göz gezdirmeyi unutmayın.

 

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.