Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Servis Süreci

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Servis Süreci

Kombi Servis Süreci

04 Nisan 2020 08:36
Kombi Servis Süreci Kombi Servis Süreci, özellikle küçük ölçekli alanlarda su ısıtma veya doğalgaz kullanımı için vazgeçilmez olan kombiler pratik olmaları nedeniyle birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak elektronik bir eşya olması nedeniyle uzun süreli kullanmak için mutlaka belirli aralıklar ile bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakımlarını yaptırmak istediğimiz zaman ise hangi firma ile iletişime geçileceğinin iyi araştırılması önemlidir. Güvenilir bir firma bulan kombi kullanıcıları talep oluşturduklarında ise firmadan kısa sürede geri dönüş sağlanır ve adres bilgileri alınır. Sonrasında ise alınan adrese servis personelleri belirlenen saatte ulaşacaklardır.

Kombi Servis Ücreti Ne Kadar?

Kombi kullanıcılarının en fazla merak ettikleri konularında başında ise servis hizmetlerinde alınan ücretler gelmektedir. Her firmaya göre değişen ücretlere sahip olan servis hizmetinde özellikle fiyat aralıkları parça değişimi durumunda farklılık göstermektedir. Eğer kullanıcılar güvenilir bir firma ile anlaşmışlarsa kesinlikle kendilerinden habersiz parça değişimi yapılmayacaktır. Kombi servis hizmetlerinde ücret alınmasını garanti süresi de etkilemektedir. Birçok firma garanti kapsamındaki kombilerin bakım ve onarım işlemlerinden ücret almazlar. Bu konudaki net bilgiyi firmaların canlı destek birimlerinden almak mümkündür.

Servis Talebi Oluşturma

Kombi servisi ihtiyacı duyan müşteriler firmalardan taleplerini web adresleri üzerinden yapabilirler. Belirledikleri firmanın https://arkomkombi.com adresine giren ve burada bulunan talep formunu dolduran kullanıcılara firmaların ofis personelleri mesai saatleri içerisinde dönüş yapacaklardır. Bu formu doldururken ise mutlaka bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde firmanın kombi servis hizmeti verme hızı aksamaya uğrayacaktır.

Kombi Servis Süreci

Firmalar müşterilerinden günün her saati kombi servis talebi almaktadırlar. Ancak bu taleplerin mesai saatleri içerisinde değerlendiriliyor olmalarından dolayı mesai dışında oluşturulan taleplerde servis hizmeti biraz gecikecektir. Bu konunun bilinmesi müşteri ile firma arasında sorun yaşanmaması için önemlidir. Mesai saatleri içerisinde ise özellikle kurumsal firmaların ofis ve saha elemanları ile çalışıyor olmalarından dolayı işlem daha hızlı gerçekleşmektedir. Bu firmalarda müşteri talebi firmaya ulaştığında ofis çalışanları konumu en yakın saha elemanlarını adrese yönlendirerek müşteri memnuniyetini daha kısa sürede ortadan kaldırmaktadırlar. Servis elemanlarının adrese ulaşmaları sonrasında ise sorunun ne olduğuna göre servis hizmetli en kısa sürede tamamlanmaktadır.

Servis Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm alanlarda olduğu gibi kombi servis hizmetinde de çok sayıda kaçak olarak çalışan firma bulunmaktadır. Bu firmalar yetki belgesiz olarak hizmet vererek parça değişimlerini yüksek fiyatlara yaparlar. Ayrıca kombi konusunda fazla bilgili olmadıkları için kombilerde daha fazla zararlara yol açabilirler. Bu ve bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmamak için ise mutlaka firmalar hakkında yapılan kullanıcı yorumlarına ve firmaların yetki belgelerine bakılması gerekmektedir.

Kombi Servis Süreci Nasıl Yapılıyor?

İyi bir kombi servis firması tüm işlemleri belirli bir sıralama ve düzen içerisinde yapmaktadır. Müşteri bilgisi dışında hiçbir işlem yapmayan bu firmalar müşterilerini ücret konusunda da fazlar zorlamazlar. Güvenilir bir firma ile iletişime geçen müşteriler aşağıdaki işlem sırasıyla servis hizmetini alacaklardır.
  • Servis talebinin oluşturulması
  • Ofis çalışanlarının müşteriye dönüş yapmaları
  • Servis ekibinin adrese yönlendirilmesi
  • Müşteriden sorun hakkında bilgi alınması
  • Arıza tespit işleminin yapılması
  • Bakım, onarım ve parça değişinin yapılması
  • Sorunun tekrar oluşmaması için müşteri bilgilendirilmesi
Birçok firma parça değişimi konusunda müşterilerine uygun fiyatlı seçeneklerde sunarlar. Bu gibi durumlarda firma bünyesinden parça değişiminin yapılması en mantıklı olanıdır. Aksi takdirde başka bir satış noktasından parça alınması ve tekrar servis sırasında işlemin daha da uzun süreye yayılması ortaya çıkan mağduriyetinde uzamasına neden olur. Kocaeli & İzmit Kombi Klima Servisi: 0262 331 15 69

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.