Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

KOMBİ, KLİMA SERVİSİ TAMİR VE BAKIMI

Anasayfa > Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

02 Şubat 2020 07:22
Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler hakkında bilgi verelim. Kombi kullanımı ülkemizde büyük bir kullanıcı grubuna hitap ediyor. Kişiler kış mevsiminde ısınma ihtiyaçlarını kombi cihazını kullanarak karşılıyor. Tüm mevsimlerde ise sıcak su ve ocak ihtiyaçları yine kombi aracılığıyla anında hazır oluyor. Bu cihazın zaman zaman bakımlarının rutin olarak yapılması gerekiyor. Aynı zamanda kombi ilk satın alındığında kullanıcıya kolay bir kullanım sağlaması bakımından, kullanım kılavuzu da yanında veriliyor. Hatta bazı kombi markalarının cihazlarının üzerlerinde amblem şeklinde kombi çalışmadığında yapılacak işlemlere yönelik bilgilendirici notlar bulunuyor. Bu bakımdan kombi servisi çağırmadan önce yapılması gerekenler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin yararlanacakları birçok kaynak bulunuyor. Kombilerin arıza yaptığının anlaşılması için ise kombi göstergesinde arıza kodları bulunuyor. Eğer kombi çalışmıyor ya da fonksiyonlarını yerine getirmiyorsa göstergede arıza kodu beliriyor. Bu kod, kullanım kılavuzu ile karşılaştırıldığında kodun hangi arızayla ilgili olduğu anlaşılabiliyor. Ancak yine de kombi arıza, çalışmama gibi konularda nitelikli bir firmadan hizmet almak büyük önem taşıyor.

Kombinin Çalışmama Sebepleri

Özellikle kış mevsiminde kombinin çalışmaması çok büyük bir sorundur. Kombinin çalışmaması ısınma ihtiyacının karşılanmamasına sebep olacağından bu sorunun acilen giderilmesi gerekir. Kombi çalışmadığında;

 • Kablolarının takılı olduğunu ve elektrik bakımından bir sorun bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi,
 • Kombi şalterinin "on" ya da "açık" konumunda olduğunun kontrol edilmesi,
 • Kombiye gaz gelip gelmediğinin kontrol edilmesi,
 • Reset tuşuna bir kere basıldığında çalışıp çalışmadığı,
 • Gaz vanalarının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bu kontrollerin tamamında sorun yok ve arıza koduna uygun olan işlemler yapılmasına rağmen kombi işlevini yerine getirmiyorsa mutlaka servis çağırmak gerekir. Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler, Kombilerin konuyla ilgili bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından kurcalanması doğru olmayan davranışlar grubuna girmektedir. Çünkü yanlış yapılan bir işlem sonrasında kombi cihazı zarar göreceği gibi, hayati öneme haiz olan sorunlara da yol açabilmektedir.

Kombi Servisinden Alınacak Hizmetler

Kombi bakım ve tamiri alanında yıllardır kaliteli ve profesyonel çalışmalar yapmaktayız.

 • Bakım,
 • Onarım,
 • Montaj,
 • Petek Bakımı,

Arıza giderme hizmetlerimizle kısa sürede arızanızı yok ederek, mağduriyet yaşamanızı önlemekteyiz.

Kombilerinizde sorunsuz kullanım sağlamanıza yönelik vermiş olduğumuz hizmetlerimizde önceliğimiz müşteri memnuniyetini tam anlamıyla sağlamaktır. Firmamıza ulaşarak profesyonel bir ekip çalışmasıyla verilecek kombi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla hızlı bir kombi servisi hizmeti almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Kış aylarında kombi problemi sebebiyle zor anlar yaşamamak için en kaliteli ve güvenilir hizmeti firmamızdan alabilirsiniz.

Kombi Servisinden Alınacak Hizmetin Kalitesinin Önemi

Kombi cihazları, yüksek maliyetli cihazlardan biridir. Bu bakımdan kullanımı özen istemektedir. Kullanıcı hatasının yanı sıra kombi tamiri yapan bir firmanın kalitesiz oluşu da kombi bakım ve tamirinde yüksek maliyetli sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Firmamız bu anlamda uzman bir ekibe sahiptir.

 • Tesisatta oluşan problemler,
 • Kombi makinesinde oluşan arızalar,
 • Gaz sorunları,
 • Sigorta ve elektrik,
 • Petek havası alma gibi sorunları tespit ederek kısa sürede arızanızı gidermektedir.

Gereksiz yere parça değişimi ya da sizlere ekstra külfet sağlayacak hiç bir içeriği sunmamakta ve mağduriyetinizi ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan hizmeti sunmaktayız.

Kombi Tesisatında Oluşan Arızalar

Kombi tesisat bakımının yıl içinde minimum olarak bir kere mutlaka yapılması gerekir. Firma olarak uygun fiyatlarla kombi tesisat bakımı hizmeti vermekte ve sorunsuz bir yıl geçirmenizi sağlamaktayız. Verimli bir kullanım, tasarruflu bir şekilde ısınma ve sorunsuz bir cihaz için firmamızdan kombi bakım ve servis hizmeti alabilirsiniz. Periyodik olarak kombi bakım işlemlerinin sonbahar başlamadan önce yapılması gerekir. Sonbahar mevsimi başlamadan önce kombinin her yıl mutlaka;

Petek,

Tesisat,

Elektrik aksanı gibi işlevlerinin kontrol edilmesi öngörülmüştür.

Firmamız cihazınızın bu kontrollerini yaparak ihtiyacı olan tüm gereksinmelerini tamamlamaktadır. Uygun fiyat sunan firmamız, güvenlik bakımından güvenliği tehdit eden tüm fonksiyonları ince ve titiz bir şekilde denetlemektedir. Bizlere ulaşarak almak istediğiniz hizmet ya da bakım hizmetleri alanında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kombi Cihazında Oluşan Arızalar

Kombiler, rutin kontrolleri zamanında yapılmadığında arıza çıkarması muhtemel olan cihazlardandır. Aynı zamanda bir kombiye bakım yapılması için arıza çıkarmasına da gerek bulunmamaktadır. Kaliteli bir biçimde bakımı yapılmış olan bir kombi sorunsuz kullanım sağlayacak, ısı dağıtımı yeterli olacak ve fazla gaz da yakmayacaktır. Kombiye bakım yaptırmak tasarruflu kombi kullanımını da beraberinde getirecektir. Kombide oluşan cihaz arızaları genellikle;

Elektrik,

Cihazın pil problemi,

Sigortada aşınma,

Gaz gelmemesi,

Fazla ısınma gibi sorunlardan kaynaklanır.

Kombi ana makinenizde yaşadığınız tüm problemler için bizlere ulaşarak nitelikli bir hizmet alabilirsiniz. Bu sorunların oluşmasına engel olmak için periyodik kombi kontrolü gerekli olmaktadır.

Kombi Petek Temizliğinin Önemi

Soğuk kış aylarında ısınma konusunda sorun yaşamayı kimse istemez. Bunu sağlamak için önceden önlem almak şarttır. Evlerde ısınmak için kombi kullanırken yaşanan en büyük sorunu peteklerin ısıtmaması oluşturur. Hatta bazı kişiler peteklerin üst kısımlarının sıcak alt kısımlarının ise soğuk olduğundan söz etmektedir. Bu durum doğrudur. Havası alınmamış ve içi temizlenmemiş olan peteklerde siz kombiyi en yüksek ayarda dahi çalıştırsanız ısı bakımından verim almak mümkün olmamaktadır. Temizlenmemiş bir kombi tesisatı hem ısınmamayı hem de yüksek kombi faturası ödemeyi ortaya çıkarmaktadır. Ancak sunmuş olduğumuz bakım hizmeti sonrasında tesisatınızın içi tertemiz bir hale gelecek ve en az %20 oranında yakıt tasarrufu yapmış olacaksınız.

Bakımlı Bir Kombi Tasarruflu Bir Yakıt Sağlar

Kombi tesisat temizliği hem ısınmanın kuvvetli olmasını hem de yakıtta tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Özellikle kalorifer tesisatının içerisinde kirler birikmesi ısıtmayı azaltmakta ve cihazın zamanla çürümesine sebep olmaktadır. Petek ve borular içinde biriken tortular, peteğin ısınmasına engel olmakta ve ısıyı dışarıya vermeyi de engellemektedir. Kombi bakım ve petek bakımlarımızda özel kimyasal ürünlerimiz ve profesyonel cihazlarımızla bu konuda tam verim alınacak olan hizmeti sunmaktayız. İyi Bir Kombi Servisinde Aranacak Özellikler Nelerdir? Nitelikli bir kombi firması, kombinin insan hayatında büyük sorunlar oluşturacağını bilen bir firmadır. Bu bakımdan güvenilir bir kullanım oluşturmaya önem göstermelidir. Firmamız kombi bakım, arıza ve diğer tüm işlemleri gerçekleştirirken öncelikle güvenliği tam anlamıyla sağlayacak girişimlerde bulunur. Baca kontrolü, gaz çıkışı, gaz kaçağı gibi konuları da mutlaka değerlendirmektedir. Kullandığınız cihazdan tam verim almak, ihtiyacınızı karşılamasını sağlamak ve tasarruflu bir kullanım sağlamak için firmamızdan nitelikli ve güvenilir hizmet alabilirsiniz.

Kombi Servis Hizmetlerimiz

Kombi bakım ve tesisat hizmetlerimiz;

 • Profesyonel,
 • Deneyimli,
 • Hızlı,
 • Titiz,

Güvenilirlik ilke edinilmiş olarak sunulmaktadır.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamak ise vazgeçilmez ve temel prensibimizdir. Kombinizle ilgili, ısınmayla ilgili, ocak kullanımıyla ilgili, banyo suyu ile ilgili ve cihazınızdan performans alamamayla ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için bizlere ulaşabilirsiniz. Kombinizin sorununu ekonomik fiyatlar sunan, müşteri memnuniyetine önem veren ve üstün tecrübeye sahip olan bir firmanın desteğiyle yok etmek için bizleri tercih edebilirsiniz.

Önceliğimiz Müşteri Memnuniyeti

Kombi servisi çağırmadan önce gerekli kontrolleri yapmalıyız. Bu sayede cihazımızın servis hizmeti gerekip gerektirmediğini öğreniriz. Sorunun elektrik tesisatında mı, kalorifer tesisatında mı gaz şebekesinden mi yoksa kombiden mi kaynaklandığını öğreniriz. Bu bilgiler ışığında sorunun çözümüne yönelik harekete geçeriz. Kontrol listesi

 • Cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol edin.
 • Cihazınızın yazlık/kışlık ayarlarını kontrol edin
 • Elektrik bağlantısını kontrol edin.
 • Elektrik sigortasını kontrol edin.
 • Su vanalarının açık olup olmadığı kontrol edin.
 • Su basıncının yeterli olup olmadığı kontrol edilmeli (Standart 1-1,5 bar arası)
 • Baca borusunun yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol edilmeli

Kombi Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler uyguladığınızda hala cihazınız çalışmıyorsa ve arıza olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bizi arayın ve teknik ekibimizden destek isteyin.

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.